Наближава :arrow УЗАНА (24-26 август 2018 г.)

Как да си направя компресор за въздух

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Гергин
Автомобил: 2 бр-Passat 4
Двигател: AEK+AGG

Re: Как да си направя компресор за въздух

Мнениеот Гергин » Пет 02 сеп 2011 19:53

35-37 бара си ги прави и го спирам, че ша пукне медните тръби. :063: :screwy
Абе опасно си е нагоре. Виждал съм как се пръскат маркучи от развален редуцил вентил на голяма кислородна бутилка около 200-250бара. Добре, че не уби никого.

mate545
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот mate545 » Съб 03 сеп 2011 10:51

Остана само да подкарам и втория компресор и с това първи етап е завършен. Какво още ще ми трябва мисля да ги ползвам заедно с газова бутилка от тези старите червените дето се слага отгоре котлон :D . Цялата система ще я ползвам за аерограф и понякога да си чистя компютъра .

Какви работи ще ми трябват още :

Маркучи какви да си взема ?

Потребителски аватар
Namesata
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A

Мнениеот Namesata » Съб 03 сеп 2011 11:47

два възвратни клапана за компресорите и два пресостата ще ти трябват това са около 100лв.

mate545
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот mate545 » Съб 03 сеп 2011 12:07

МОже ли да дадеш снимка на клапаните и на шресостата да видя как изглеждат . И какви маркучи да купя и дали може да ползвам газаова бутилка 5литра.

Това ли е пресостата http://www.fluida-bg.com/bg/product-det ... &id_cat=80 или това http://napoqvane.com/pressure_switch_PS ... =1&model=1

Потребителски аватар
Stenly
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот Stenly » Нед 04 сеп 2011 17:26

Преди да ползваш каквато и да била бутилка ,направи й хидравличен тест...за да си спокоен.
Да можеш да ползваш от газова уредба.

mate545
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот mate545 » Нед 04 сеп 2011 18:21

Stenly написа:Преди да ползваш каквато и да била бутилка ,направи й хидравличен тест...за да си спокоен.
Да можеш да ползваш от газова уредба.

Хидравличен тест колко пари и каде . Бутилката е от котлон газов.

Потребителски аватар
Гергин
Автомобил: 2 бр-Passat 4
Двигател: AEK+AGG

Мнениеот Гергин » Вто 20 мар 2012 20:53

А сега, къде са ми изчезнали снимките на компресора??? death
Това е разработка на военните, да убият българския производител. Модератори на помощ. :обичам ви

sek.1
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот sek.1 » Пон 26 мар 2012 21:01

Колеги не се лъжете да си купувате компресори от най малкия и евтин клас . В тяхното изпълнение всичко е един голям компромис . В малките компресори няма бутало вътре е един тефлонов пръстен между две шайби . Истинските компресори са в ценовия клас над 500 лева . Другия вариант е сами да си направим компресор. Най удачни са компресорите от камион ЗиЛ ; Шкода ; Икарус . Това са някои от моите компресори които съм правил през годините така като ги смятам на око за двайсетина години са поне петдесетина броя . Това е една тема от Офроуд форума http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=83078 а в нея има линк към друга тема която е поне 50 страници където сме разнищили всички проблеми на самоделните компресори . Ако някой го интересува материята по подробно ще се радвам да помогна .

Потребителски аватар
ktamen
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот ktamen » Пон 26 мар 2012 22:29

На тези снимки компресора помпи първо в някакъв малък цилиндричен съд и от този съд въздуха отива в големия резервоар. Какъв е този съд, каква е ролята му?

sek.1
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот sek.1 » Вто 27 мар 2012 4:41

Малкия съд е междинен разширител . При компресирането на въздуха се намалява значително неговия обем при което от триенето между молекулите се повишава значително неговата температура. Това е съпътствано с отделяне на конденз (влага) както и маслени пари от компресора . Целта на този съд е въздуха излизайки от компресора да отдаде по голямата част от тази температура и влага . Вътре в съда има няколко елемента покрай които при циркулациата си въздуха се исушава до голяма степен и в основния ресивер попада много по малко влага . В най ниската точка на този съд има кранче източвател . Тия дни ще постна снимки на елементите вътре . Във всички пневматични системи конденза е основен проблем и борбата с него започва още от компресорната глава .

mladeja
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот mladeja » Сря 28 мар 2012 19:09

Пресостатите от постнатите линкове - са за вода!!!То си го и пише в кратката теоретична част.Има по 30-35 лв. за въздух.Според мен не си заслужава да се прави такова нещо като компресор, освен ако не е за спорта.За под 300 кинта получаваш нещо, което е с 2 години гаранция и е обезопасено!!!- пресостат, предпазен клапан, нов ресивър тестван в някой китайски завод, манометри, регулатор на изходящото налягане.Копресора е бутален и си има пълен набор сегменти както се полага.Пиша за 50 литров вариант.

sek.1
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот sek.1 » Сря 28 мар 2012 19:40

За кои пресостати става въпрос ? Този на моя компресор е Данфус от голяма хладилна машина с прецизно регулиране на границите . По спесификация го дават и за въздух . Принципно пресостатите които се продават по трийсетина лева не са лоши но са с не регулируем хистерезис на включване и изключване. Най големия на който съм попадал е 2 атмосфери а на мене ми трябва значително по голяма разлика .

mladeja
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот mladeja » Чет 29 мар 2012 17:35

В постовете на mate545 са пресостатите за хирофори.По голям хистерезис?И защо е необходимо това?

sek.1
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот sek.1 » Чет 29 мар 2012 18:57

Защото този компресор ми захранва с въздух освен пневмо инструментите и една българска гилотина НГ 4-2000. Освен неговия ресивер 90 литра пълни още един 100 и ресивера на гилотината 50 литра. С две атмосфери хистерезис ще ми се пуска на всеки 4-5 удара а в повечето случаи аз правя по толкова и после не работи с часове . Настроил съм го да изключва на 10 атмосфери и пуска на 5 . Така освен всички други ползи щадя и ел. мотора .

mladeja
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот mladeja » Нед 01 апр 2012 14:36

Е да ама не работи ли компр. после по- дълго време за да навакса тия 5 атм. хистерезис? Мисля, че не печелиш нищо - но щом те устрова тоя вариант.

Върни се в “Направи си сам!”