УСБ вход на Касетофон / CD

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
unaffected
Мнения: 96
Регистриран на: Съб 10 яну 2009 17:59
Автомобил: VW Polo 6N
Двигател: 1.6 AEE 1998
Местоположение: Велико Търново/София

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот unaffected » Сря 16 мар 2011 18:54


1. Захранване на трансмитера.
При мен се включва когато включа и радиокасетофона. Независимо дали слушам радио или е в режим тейп (касетка). Това не е най-добрия вариант, но е най-лесен. Иначе може да се направи и като включиш "тейп" режима.

2. Сигнала от трансмитера съм взел от 2,5 мм буксата, която се намира на трасмитера. Сигнала отива в предусилвателя и по точно там, където оригинално отива сигнала от касетката. Така се получава това превключване: радио <-> тейп, т.е. в режим "тейп" сигнала идва от флашкаат (трансмитера). Не се използва радио излъчването на трансмитера.

3. Извеждане на бутоните на трансмитера и УСБ буксата на предния панел.




Потребителски аватар
slance
Мнения: 501
Регистриран на: Съб 11 юни 2005 7:13
Автомобил: Audi A6 3.0TDI
Двигател:
Местоположение: София Дружба-1

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот slance » Чет 17 мар 2011 7:37


Някой може ли да каже от къде да взема изходен сигнал от тая китайска пръчка.2,5мм е вход за МР3.
http://bobbkata.snimka.bg/hobby/fm-transmiter.578240


Потребителски аватар
unusual
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 1:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: qmbol

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот unusual » Чет 17 мар 2011 11:27


http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 45#p322845 дано ти помогне колега успех


Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот kikogsxr » Чет 17 мар 2011 11:57


сложнотии, някой случайно да може да го направи срещу заплащане разбира се?


Потребителски аватар
Tas4o
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот Tas4o » Чет 17 мар 2011 14:32


slance написа:Някой може ли да каже от къде да взема изходен сигнал от тая китайска пръчка.2,5мм е вход за МР3.
http://bobbkata.snimka.bg/hobby/fm-transmiter.578240

При повечето трансмитери, когато не е пъхната флашка или сд карта жака работи като вход, а когато се сложи флашка става изход. :)

Линка от форума направи си сам е моя касефотон. Ако Касетофоните Ви имат аукс работата е лесна, ако не тогава е сложното. В моя случай нямах аукс, но пайнер предлагат опция за включване през буксата на чеинджъра. Предполагам и други касетофона с IP-BUS букса за ченджър ще поддържат тази опция. ;)
http://vbox7.com/play:d5daf4b1


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот passat123 » Чет 17 мар 2011 22:25


unusual написа:http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=41&t=31356&p=322845#p322845 дано ти помогне колега успех


Моя е същия я го обеснете искам сигнала да е чист !


Потребителски аватар
Tas4o
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот Tas4o » Пет 18 мар 2011 0:04


Сигнала е чист, но 1 идея по слаб, защото от самия трансмитер аудио изхода е слаб. Ако на радио нормално се слуша на 10 от 30, то на трансмитер го слушам 16 от 30. Ако се вгради плеър вместо трансмитер, ще е по добре и да се изведе кабел или букса чрез която да се прехвърлят песни в паметта на плеъра. По този начин сигнала ще е по силен. Другия вариант е изобщо да не се вгражда в касетофона, а да се направи само AUX кабел и да се включва външен плеър. Това също е много добра идея. Има много различни варианти, но съм избрал най-лесния и евтин. Аз ще си изведа и външен кабел, защото искам понякога да си включвам и телефона. Иначе в форума "направи си сам" смятам, че съм го обяснил добре. Касетофона има скрито меню, чрез което се включва аукса. ;)


svetkogug
Мнения: 19
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dolni Dabnik

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот svetkogug » Съб 19 мар 2011 11:19


Здравейте, дано автора на темата на се сърди, че му я ползвам, но мисля, че не е необходимо да отварям нова.
Идеята при мен не е да изкарвам (поне за сега) USB-вход, а да използвам касетофона - MITSUBISHI MEX-710RDS със свързан към него CD чейнджър - като хендсфри за телефона. Доста четох по различни форуми и установих, че вариантите са доста:
1. Използване на входната букса за чейнджъра - добре, обаче нямам схема на кои крачета на 8-пиновата букса какъв сигнал се подава, а и останах с впечатление, че трябва да се "излъже" касетофона, че има работещ чейнджър и да се ползват само крачетата за подаване на звука.
2. "Преработка" на платката - тъй като имам бутон MODE може да се използва модула за средни средни вълни или както един беше направил-използвал е TEL MUTE, но за съжаление нямам (а и не открих) схема на касетофона (не че ако имах нямаше пак да питам).
3. Варианта, с който мога да се справя почти сам - използване на модула за касетка.

Това е модула за касетка.
Изобр.0060.jpg


Това му е платката, от която смятам да ползвам крачетата за звук
Изобр.0063.jpg


Тук съм я снимал по-отблизо, тъй като телефона за снимки е яко дърво (дано се виждат надписите на пистите)
Изобр.0061.jpg

Изобр.0062.jpg

Въпросът ми е : ако запоя кабели на крачетата N-L, R-L, R-R и N-R, след което тези кабели ги свържа на мястото на слушалките на хендсфри-то, при поставяне на касета (която предварително ще бъде направена без лента или пък без запис) дали ще се чува звук от телефона?
Знам, че ще има шум от моторчето, но впоследствие ще го направя да не върти (все още незнам как, но ще го мисля след като всичко е ОК)
Приемам всякакви идеи и съвети като целта ми е без много да "ровя" и прекъсвам писти по касетофона да го ползвам за усилвател на сигнал от ралични външни устройства (за сега само телефон)


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот IvailoOo » Съб 19 мар 2011 12:40


Ем твоята идея е почти същата,но вместо сигнал от трансмитера,ще вземеш сигнал от телефона. Ако го вържеш към предусилвателя мисля,че ще стане,но трябва да измислиш и нещо по въпроса за микрофон,защото като говориш ти ще чуваш този отсреща ,но той теб не.


Потребителски аватар
Tas4o
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 30 сеп 2009 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот Tas4o » Съб 19 мар 2011 13:45


Идеята с предусилвателя да се върже е малко сложна, аз така мислех да правя, но 1во неуспях да намеря схема и 2ро не съм толкова добър в запояването, а елементите са много фини и трябва тънък поялник. Виж дали буксата на чеинджъра е IP-BUS. Варианта който мислиш да запояващ директно за сигнала към главата за касетата няма да стане, защото сигнала който ще идва от устройството (телефон или плеър) ще е много силен и звука ще е ужасен(изпробвано). Най-добрата идея, която може да се осъществи най-лесно и с приемливо качество е да си купиш адапторна касета (3-8лв) и да и изведеш кабела зад касетофона, за да не виси отпред, а на механизма на касетата да спреш моторчето да не върти. Аз така карах 3 години, звука е доста приемлив. Когато говорех по телефона ползвах микрофона от хендсфиито.


Потребителски аватар
MADZABAR
Мнения: 23
Регистриран на: Съб 05 май 2007 13:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот MADZABAR » Съб 19 мар 2011 22:48


Колеги можете ли да ми кажете ако някой знае къде може да се припои в СД плеър Pioneer DEH 2920 mpжиците с които взимам сигнал от трансмитера, защото този модел няма предвидена букса за входен сигнал, а усилвателя му е много добър (поне за моите очаквания) и само ми трябва место където да вкарам сигнала.


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот passat123 » Сря 23 мар 2011 1:11


Само не ми стана ясно как ще се залъже модула на цд !
Да показва ,че въри песента !


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот Bai Sando » Сря 23 мар 2011 11:42


passat123 написа:Само не ми стана ясно как ще се залъже модула на цд !
Да показва ,че въри песента !

Да.На касетка е лесно,но цд... :roll:


hp7909
Мнения: 321
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 15:47
Автомобил:
Двигател:

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот hp7909 » Сря 23 мар 2011 12:07


лесно на АМ-а на ASP-то ,ако позволява естествено :да:


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: УСБ вход на Касетофон / CD

Мнениеот mitko85 » Пет 16 мар 2012 20:07


Здравейте, колеги. След първия неуспешен опит за реализация на проекта(може би поради калпав трансмитер), нещо пак съм се надъхал за флаш с оригинален касетофон. Изделията, с които разполагам са стар трансмитер, купуван преди 5-6 години(още си работи безотказно) и един мп3 плеър(пак от едно време, даваха ги с карти на мтел лууп). Та въпроса ми е кое ще ми препоръчате като по-лесно за изпълнение? За трансмитера знам че трябва да се запоява на модула, който е преди модула, който предава честота. За мп3 плеъра ми се струва по-лесно да се вкара сигнала в касетката, но дали от буксата, която е за слушалките, или пак някъде от платката трябва да се изкара? Прилагам снимки на изделията с които разполагам, всякакви мнения ще са ми от полза.
ИзображениеИзображение



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 140 госта