Полир паста - Съвет

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот taran » Сря 15 юни 2011 19:30


На 3М пастите са много добри и са най-популярни.Полирпасти имат и Кар Системс,Еталон-Новол ги прелага,Мирка също са добри.Както и при бойте има голямо разнообразие.
Личния ми фаворит е G3-на Фарекла,английски са.С една паста се постига ефекта от 1-ва и 3-та на 3М.Имат много добър финиш-забърсваш с един микрофибър и става стъкло,свен това обира и остатъците от пастата.
Друг добър финиш е на Ридакс-в пулверизатор,пръскаш,бършеш и имаш УаУ-ефект :) .




bufet
Мнения: 27
Регистриран на: Вто 05 фев 2008 5:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот bufet » Пет 24 юни 2011 13:35


имам няколко драскотини и един приятел ми даде паста полир на 3М 09375-II или 1-ви номер както се казва тук в темата по-едрата, искам да попитам може ли да ги потъркам с памучна кърпа на ръка, без да слагам другите 2 номера паста, в смисъл ще стане ли боята матова там кадето търкам с тази паста, да не станат едни матови кръгове там кадето търкам на иначе лъскавата боя? цялата няма да я минавам а само 2-3 места.


Pencp
Мнения: 319
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот Pencp » Пет 24 юни 2011 14:31


Малко в страни от последния въпрос,или може би не...!
Питането ми е към тези,които са ги ползвали!Какво ще кажат за пастите на Adler produkte?


Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот kikogsxr » Пет 24 юни 2011 15:25


3M са супер :да:


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот IvailoOo » Пет 24 юни 2011 21:19


На мен пък точно на 3M нещо не ми харесват. Един ден нямаше какво да правя и метнах на бащата колата,понеже имаше нужда да се пастира. Малко по-добре е обаче не ми харесва. Утре ще ходя във Варна пак и ще си взема на Turtle Wax абразив и полир паста(от тая зелената в кутийка)


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот taran » Пет 24 юни 2011 21:35


IvailoOo написа:На мен пък точно на 3M нещо не ми харесват. Един ден нямаше какво да правя и метнах на бащата колата,понеже имаше нужда да се пастира. Малко по-добре е обаче не ми харесва. Утре ще ходя във Варна пак и ще си взема на Turtle Wax абразив и полир паста(от тая зелената в кутийка)


Гедам,че май много не се прави разлика межде машинно и ръчно полиране-нормално е на ръка,да не може да се докара добър ефект с машинни пасти.За да работят добре се изискво определена скорост...


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот IvailoOo » Пет 24 юни 2011 21:37


С машина пастирах... само малките детайли на ръка. На различни обороти,понеже на места се наложи да я мина със шкурка


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот taran » Пет 24 юни 2011 21:40


Данеби,да не е "избистрило",там където е шлайфано със шкурка.На мен понякога ми се налага,да повтарям на места къдито съм шкурил преди това.


Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот IvailoOo » Пет 24 юни 2011 21:43


Точно там стана супер,понеже преди година и нещо е пребоядисван калника.Минах 2 пъти цялата кола и ми свърши пастата,понеже минах и моята преди това...затова мисля да пробвам сега на друга марка


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот parno » Съб 25 юни 2011 5:49


продали са ти някаква разредена паста сигурно :?
аз след като пастирах машинно с 3М едва ли ще ползвам пак търтъл още повече пък да си хабя ръцете
а и вече минавам поне 4-5 пъти автомивка и ефекта стои


Потребителски аватар
Stefaka
Мнения: 127
Регистриран на: Съб 03 апр 2010 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот Stefaka » Съб 25 юни 2011 7:00


Аз мога ли да попитам тук имам пасти на 3М и една на костенурката без абразив за финал. Та въпроса мога ли с дрелката и кичето да полирам или на ръчичка да си търкам :)


Pimp My Golf
Мнения: 45
Регистриран на: Пет 13 мар 2009 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот Pimp My Golf » Съб 31 май 2014 12:04


Здравейте колеги знам, че вдигам много стара за което се извинявам. Но ми е нужна вашата помощ. Трябва ми спешно да ми кажете някакъв магазин в Пловдив от където мога да си купя пасти за полиране на 3м. Колата ми е голф 2 с акрилна боя и след измиване на една автомивка боята се матира. Какви пасти ми трябват на 3м само една ли е или трябва да комбинирам няколко вида? Казаха ми, че имало някакъв магазин до новотела скри в някакви улички ама не ми обясниха.Ако някой знае моля да ми каже. Най добре ще е точен адрес.

Благодаря предварително.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот Чудомир » Съб 31 май 2014 12:27


Провери тук дали нямат това, което ти трябва (А е единия магазин, а приблизително около Б е другия, от страната на сградата към булеварда)

http://goo.gl/maps/aIxPN


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот apolon » Съб 31 май 2014 16:02


Съмнявам се дали твоя случай(щом боята е сменила цвета си),че ще се оправи с полир паста.Допитай се до този човек http://deso-car-care.com/contact-deso .Близо е до теб,ако трябва иди да я види и да ти даде съвет.


Pimp My Golf
Мнения: 45
Регистриран на: Пет 13 мар 2009 20:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот Pimp My Golf » Нед 01 юни 2014 21:36


apolon написа:Съмнявам се дали твоя случай(щом боята е сменила цвета си),че ще се оправи с полир паста.Допитай се до този човек http://deso-car-care.com/contact-deso .Близо е до теб,ако трябва иди да я види и да ти даде съвет.


Колега как ще е до мен този човек. Пише че е от Габрово а аз съм от Пловдив. Колата не си смени цвета а се матира на места сякаш се изми предишната паста.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 163 госта