Полир паста - Съвет

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот parno » Пон 13 юни 2011 14:04


НЕ




mili 75
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 26 дек 2008 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот mili 75 » Вто 14 юни 2011 12:52


Колеги, сега гледам че има на промоция в Метро една паста на костенурка, но цветна, има черна тъмно синя и др.Та въпроса ми е някой ползвал ли е такава паста и какъв е ефекта върху драскотините.Понеже мойта кола е тъмно синя и много си личи като се надраска, се чудя дали да взема една тъмносиня паста.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот nokiangage » Вто 14 юни 2011 13:03


Моята кола е черна и от недоглеждане :Mr Green Fun взех Костенурка, само че тъмно синя...Проблеми нямаше, но си личи като мацнеш някъде по пластмасите и остава синьо, до следващата автомивка. Със същата паста минахме и една Астра Ф - ръждиво бордо, нямаше проблем, че пастата е синя... :beer
Но предполагам, ще е най-добре да си се вземе паста в същата гама, каквато е колата. Пробвай после като я полираш/пастираш да се облегнеш на кланика - как се "лъзга", не е истина... :banana


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот muns61 » Вто 14 юни 2011 15:40


От костенурките не съм много доволен. Ползвам само 3М. Преди ползвах и някаква италианска или испанска, Хидро или нещо от сорта. На миризма и качество не се различаваше от 3М, освен по цената.
Колкото до уплътненията, облепвам с хартиено тиксо. Което омажа, чистя веднага, инак е тегло.
Имам от старите запаси още малко восъчна паста, тя е само гланц и запълва микропорите. Жалко, че вече не срещам подобни, бяха доста добри. Може и да се предлагат, но не се занимавам вече с пастиране.


mili 75
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 26 дек 2008 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот mili 75 » Вто 14 юни 2011 15:41


Значи е добра пастата, ще взимам пък дано поскрие и драскотините като е тъмносиня паста на тъмносиня боя.От къде да знам по най-проста логика си мисля, че щом са пуснали различни цветове, значи има някакво значение.


Потребителски аватар
puredevotion
Мнения: 136
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот puredevotion » Сря 15 юни 2011 12:57


Според мен не трябва да рискуваш направо отиди и вземи 3М . Всички колеги казват , че са доволни от нея плюс това не е скъпа . :beer И аз тези дни само да се оправи времето отивам да зимам 3М с нови кичета да има яко Shine :climb :Mr Green Fun


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот parno » Сря 15 юни 2011 13:15


аз лично за вентото взех 250 гр - 15 лв
от тях ми остана половината а може и повече
всеки сам си прави сметката какви пасти да взема ама минах до сега 3 безконтактни , няколко пъти колата я валя дъжд и пак си има блясък - вярно не е като уау ефекта от след минаването ама стои
другия път пак ще я мина само с финиш но не с киче а ще си взема мека гъба като за 3ти номер - мисля че става по-лесно и по-добре с нея


Потребителски аватар
puredevotion
Мнения: 136
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот puredevotion » Сря 15 юни 2011 14:18


parno написа:аз лично за вентото взех 250 гр - 15 лв
от тях ми остана половината а може и повече
всеки сам си прави сметката какви пасти да взема ама минах до сега 3 безконтактни , няколко пъти колата я валя дъжд и пак си има блясък - вярно не е като уау ефекта от след минаването ама стои
другия път пак ще я мина само с финиш но не с киче а ще си взема мека гъба като за 3ти номер - мисля че става по-лесно и по-добре с нея


колега извинявай за глупавия въпрос ама аз така и не разбрах за какво беше това финиш ?


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот parno » Сря 15 юни 2011 14:26


финиш е като плажно мляко без абразив - само блясък
пасти 1 2 и 3 са с различно ниво на абразивност
първи номер като я втриеш в пръсти и направо усещаш фин пясък в нея - тя е за заличаване на силни петна и драскотини или за преливане на скоро боядисани детайли - аз за това я ползвах и да ти кажа става екстра :да:
гъбите за различните номера също са различни
те са по твърдост - от ниските номера нагоре гъбите стават от твърди към по-меки
в магазина от където ще си купиш паста ще ти обяснят


Потребителски аватар
puredevotion
Мнения: 136
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот puredevotion » Сря 15 юни 2011 14:28


Мерси за инфото мисля , че и от това ще пробвам , защото има няколко детайли за оправяне .
Значи в обикобен магазин за Лакове , Бои и пасти ще я има така ли да го разбирам ?! :beer


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот parno » Сря 15 юни 2011 14:32


обикновенна железария където продават оргахим и селт едва ли :Mr Green Fun
търсиш магазин за авто-бои по каталог и т.н.
там ще ти наточат пасти и ще ти обяснят с какви движения се прави , горе долу какви обороти и ще ти препоръчат гъби ако нямаш - питай ги - Това им е работата! Да консултират!
имай на предвид че с тези машини от 30 лв и 3100 застопорени оборота никаква няма да я свършиш


Потребителски аватар
puredevotion
Мнения: 136
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот puredevotion » Сря 15 юни 2011 14:37


И на мен нещо такова ми идва на акъла :Mr Green Fun Ама не ми се дават за момента 80- 90 лв. та ако не и нагоре за хубава машина за полиране . За момента това е , а пък по-нататък ще го измислим :Mr Green Fun :beer


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот parno » Сря 15 юни 2011 14:48


щом ще пробваш с тия гадните машини пази ръбовете - т.е. когато минеш до някой ръб я по калник или капак там търкай на ръка до колкото можеш(пастите на 3М на ръка не стават! аз поне нищо не направиш като пробвах с един чорап)
или много пази боята защото с тия обороти толкова бързо ще я изметеш от ръбовете че ще останеш с ей такива очи :shock
пробвай най-първо на предния капак и тогава се ангажирай с облепяне и минаване на цялата кола
ако попадне по пластмаси или гуми го изчисти със сух парцал докато е мокро и малко водичка - така няма да останат петна
оставяй гъбата да диша за известно време защото ще я подпалиш и ще ти полепне по боята - тогава си еЖало мамата и ще трябва да намесиш водната 2000 :Mr Green Fun
аз си купих флекс на РТР 1200Вт с обороти от 500 до 3100/мин
90 лв струва и смятам че за 2 пастирания си е избила инвестицията


Потребителски аватар
puredevotion
Мнения: 136
Регистриран на: Вто 11 яну 2011 19:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот puredevotion » Сря 15 юни 2011 14:53


хахаха прав си за много неща тука и си ги спазвам аз , защото един приятел ми ги каза . А до колкото за машинката сега ще хвърля едно око в E-Bay на каква цена ще е там .


Потребителски аватар
rogi88
Мнения: 33
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Dobrich

Re: Полир паста - Съвет

Мнениеот rogi88 » Сря 15 юни 2011 16:10


Ако няма много драскотини нестава ли само с гъба да търкаш на ръка просто за леко освежаване ... понеже аз нямам грам драскотина ?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта