Километражи

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
tubleron
Мнения: 303
Регистриран на: Чет 03 фев 2011 10:34
Автомобил: Golf 3 1.8 75ks
Двигател: AAM 1992
Местоположение: Пловдив

Re: Километражи

Мнениеот tubleron » Вто 27 май 2014 21:29


Здравейте колеги,знаете ли километража от каква кола с подсветка отзад ще пасне като размер за Голф 3. Подсветката отзад ми е ясна,само ми трябва километраж който пасва,за да не режа от фолио и т.н. ... ??




Потребителски аватар
sandokan0000
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 21 окт 2014 17:05
Автомобил: Vw Passat B3 90hp
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Километражи

Мнениеот sandokan0000 » Пет 24 окт 2014 12:57


Здравейте!!! Знам за съществуването на този форум, но досега не съм го разглеждал и признавам - доста съм изгубил. Сега по темата:изтеглих снимката с циферблата от първата страница за пасат б3. Ако са качени в реален размер, то означава, че и сега би трябвало да са в реален размер. За пръв път си изтеглих фотошоп, поиграх малко и се получи долу-горе нещо.


Потребителски аватар
sandokan0000
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 21 окт 2014 17:05
Автомобил: Vw Passat B3 90hp
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Километражи

Мнениеот sandokan0000 » Пет 24 окт 2014 13:03


За първи път тегля, съответно включвам фотошоп и това е, което успях да направя за около 2 часа игра. Ако размерите от първа страница са верни, то би трябвало и тези да са такива!

http://imageshack.com/a/img538/8565/2B1qRB.jpg


Потребителски аватар
goodlucker
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 22:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1996

Re: Километражи

Мнениеот goodlucker » Пон 23 фев 2015 10:47


Здравейте :) има ли някой колега, който да е с поло 6н 1.4
Изображение
Прерових цялата тема, но така и не видях някой колега да е споделил километраж с реалните размери като за мен, а видях, че доста хора са си променили километража на полото.
Ако може някой да сподели ще съм му много благодарен! :)


ivanvalchev78
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 08 юли 2012 20:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pleven

Re: Километражи

Мнениеот ivanvalchev78 » Пон 23 фев 2015 17:03


Търси за голф3,същия размер са.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Километражи

Мнениеот Snuupy » Сря 25 фев 2015 11:36


goodlucker написа:Здравейте :) има ли някой колега, който да е с поло 6н 1.4
Изображение
Прерових цялата тема, но така и не видях някой колега да е споделил километраж с реалните размери като за мен, а видях, че доста хора са си променили километража на полото.
Ако може някой да сподели ще съм му много благодарен! :)

Какво искаш да промениш?
От Голф 3 не стават, почва да свири зумера за маслото, защото голфовете имат един допълнителен датчик за маслото, който ние нямаме.
Можеш да промениш осветлението на таблото, като сложиш диодна лента на мястото на лампичките отгоре, събират се 9 диода и светлината става много добра :)
Другото е да потърсиш километраж от Seat Ibiza - с бели километражи и оранжеви стрелки, ако ти харесва.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Километражи

Мнениеот инжектопляктор » Сря 25 фев 2015 16:29


Аз искам да попитам - не ми работи първата цифра на километража откакто още взех колата(Vento 94 2.0i), както и не ми се изобразява TOTAL надписа в ляво. Работи TRIP-а иначе и показва, макар понякога да има аномалия с последен знак, която да изчезва с откачане на АКУ-то, което ми говори за грешка с компютрито. Има ли мързелив начин за ремонт, че не ми се разкача всичко от-до, вкл. сваляне на табло.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Километражи

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 25 фев 2015 17:57


По скоро ми се струва че се е разместило нещо по самото дисплейче, то контактува с две гумени лентови кабелчета като на електронен часовник примерно и ако се размести малко прави такива аномалии със знаците, но пък щом изчезва с откачване на акумулатора, знам ли може и по сериозен да е проблема.


Потребителски аватар
goodlucker
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 22:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1996

Re: Километражи

Мнениеот goodlucker » Сря 25 фев 2015 20:02


Занесох си плаката от километража и ми я преснимаха на CorelDraw в реален размер. Пробвах да го принтирам да видя дали ще стане в реален размер. На А4 не стана (прекалено малък), а на А3 прекалено голям. По какъв начин да го принтирам после, че да ми стане в нормален размер и да излезе хубаво и с високо качество?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Километражи

Мнениеот инжектопляктор » Сря 25 фев 2015 20:20


Аха. Мерси. Май обикновен механичен километраж си беше по-добре. А то може да няма общо с акумулатора, защото първият символ отдясно взеха да му изчезват сегменти като стана изведнъж студено и като се постопли май се оправя. Може и нищо друго да няма, просто лош контакт. Някакъв съвет за ремонт?


Потребителски аватар
goodlucker
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 22:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1996

Re: Километражи

Мнениеот goodlucker » Чет 26 фев 2015 0:44


Snuupy написа:Какво искаш да промениш?
От Голф 3 не стават, почва да свири зумера за маслото, защото голфовете имат един допълнителен датчик за маслото, който ние нямаме.
Можеш да промениш осветлението на таблото, като сложиш диодна лента на мястото на лампичките отгоре, събират се 9 диода и светлината става много добра :)
Другото е да потърсиш километраж от Seat Ibiza - с бели километражи и оранжеви стрелки, ако ти харесва.

Искам да си променя самата визия на километража. Вече си сканирах километража (не знам какво са правили, но 3 дена го сканираха и накрая ми го дадоха на CorelDraw файл и си го направих на PDF и го преправям с Photoshop (почти съм готов). Искам само да питам някой който си го е направил и той така как и по какъв начин да го преснимам? Как да ги накарам да ми го преснимах в реален размер защото когато го преснимам на А4 излиза доста малък формат, а на А3 доооста голям... Някой може ли да ми обясни подробно как и къде точно да ми го преснимат благодаря! :))


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Километражи

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 26 фев 2015 12:22


Някъде имаше описано в една от темите за смяна на осветлението мисля как се разваля таблото и как се обръща поляритета на дисплея, потърси за снимков материал, по принцип имаше едни винтчета които придържат дисплея или целия модул на часовника и може с годините от вибрациите да са се отхлабили. Не е сложно за ремонт, освен ако не е друг проблема де


Потребителски аватар
goodlucker
Мнения: 80
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 22:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1996

Re: Километражи

Мнениеот goodlucker » Пон 02 мар 2015 23:49


Искам да споделя и моето творение. Не ми отне много време да го направя отколкото да чакам да ми го преснимат... Първия път не го направиха в реален размер и за това трябваше да го направят пак но в крайна сметка се получи доста добре.
Изображение
Никой не искаше да ме помогне с малко информация как и по какъв начин да го направя, но се справих и мисля, че дори отлично! :)


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Километражи

Мнениеот Snuupy » Вто 03 мар 2015 13:02


Малко е Need For Speed Style... ама щом те кефи. :th_up


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Километражи

Мнениеот инжектопляктор » Вто 03 мар 2015 14:00


Тия дни може да свалям километражчето да оправя цифрите на дисплея с километрите. Има ли нещо, което лесно се прецаква и само с побутване ще може ли да се оправят нещата гумичките, да знам дали няма да се наложи да купувам друг?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта