Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
rimisark
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 07 сеп 2009 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раковски

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот rimisark » Сря 10 мар 2010 23:20


аз имам малък проблем, вече 2ри бушон ми гори. Идеи?




Потребителски аватар
m2595
Мнения: 1027
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 20:30
Автомобил: Mercedes W124 250D
Двигател: OM602
Местоположение: Провадия

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот m2595 » Съб 03 апр 2010 19:31


Малко да изтупам темата-и аз реших да сложа халогени на Голфа. Имам всичко необходимо-халогени, ключ си взех(с позиция за халогени), реле оригинално от друг Голф, имам и букси+кабели от Фиат Темпра, но имам проблем със свързването: доколкото разбрах кабелите от халогените трябва да се свържат със сиво-жълтия и кафявия кабели от голямата букса на фаровете. Кабелите от халогените са черен и кафяв. Та въпроса ми е кой с кой кабел трябва да свържа-кафяв с кафяв и черен със сиво-жълт или обратното. Малко завъртяно го обясних, но се надявам да сте ме разбрали. Благодаря! :)


Потребителски аватар
crashman
Мнения: 321
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 16:29
Автомобил: Bora
Двигател: AUS
Местоположение: морето
Контакти:

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот crashman » Съб 10 апр 2010 10:08


Отдавна правих тази процедура, но най-сигурно е с мултицета - ще разбереш кое е +. Като цяло черното е -. Крушката обаче ще свети, без значение къде си и подал + и къде -. Довечера ако се сетя да вдигна капака ще допълня кое как съм вързал точно.


Потребителски аватар
crashman
Мнения: 321
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 16:29
Автомобил: Bora
Двигател: AUS
Местоположение: морето
Контакти:

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот crashman » Пон 12 апр 2010 9:11


Днес сутринта вече погледнах кабелите: + ми е вързан на бяло-жълт кабел, а - на кафяв. Моята кола е различна, затова може и маркировките да са различни :!: Като цяло идеята е да видиш на кои 2 кабела от входа на кръглата букса не съответстват изходни такива и ти вземаш ток оттам.


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот grishitu » Вто 13 апр 2010 10:10


аз мисля да пробвам тази схема:
foglite.jpg


П.П. схемата вече е направена и сложена на колата, само копчето да сложа и цепя мрака :banana .
П.П. сдобих се с копче за аварийни ветлини,свързването става на крачетата които са най-близко едно до друго от дясната като в левия краи са за подсветката на самото копче. а самата подсветка може да се върже с мост от + към релето на едното краче, а другото краче на маса(и когато светят халогените свети и копчето).


забравих да поясня, че става дума за Поло 6N.


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот Vento » Пет 17 сеп 2010 21:30


Днес най-накрая се наканих да си монтирам оригиналните халогени на Голф 3ката.

За целта си бях купил оригинален ключ за фарове с двете степени, халогени Hella и едни ZKW (ще видя кои стоят по-добре и светят по-яко), реле фарове някакво, както и една инсталация от голямата кръгла букса над радиатора до мигачите, която разплетох и преправих да стане за халогените и изобщо няма да си личи, че са допълнително монтирани.

Изчел съм тази тема подробно и уж съм наясно с инсталацията, обаче имам няколко въпроса:
1. Замерих на пина на голямата букса - сиво и жълто кабелът дава +12V- на положение "предни халогени" на ключа за фаровете, без изобщо да съм пипал инсталацията - още не съм сложил релето, не съм махнал моста на 10то място - само монтирах ключа с двете степени. Това нормално ли е без реле? Според тази схема, не би трябвало да е така, защото 30 и 87 са вход и изход на силовата верига, а точно там е мостчето:
Изображение
И да го слагам ли тогава? По-добре е с него естествено, ама явно ключът държи ампераж, щом късите и дългите са без релета само през него.

2. Някой може ли да ми покаже снимки на кола със заводски халогени - интересува ме най-вече какво е релето на позиция 10 в бушонерата, както и къде хващат заводско минус на халогените, за да го направя и аз така. Много ще съм ви благодарен!

На Vento-то също имам халогени и мислех, че за оригинално заводско вградени, но като огледах инсталацията, явно са слагани в Италия допълнително, защото релето им е под казанчето на антифриза и не вземат ток от голямата букса над радиатора. Иначе си бяха оригинални Hella и ключът е с двете степени. Та не можах и от него да видя как е оригинално. :banghead:


Потребителски аватар
1,9TDI
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 31 мар 2008 0:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMP
Местоположение: Все некЪде

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот 1,9TDI » Пет 17 сеп 2010 22:48


vidinskia написа:Искам да попитам,може ли да си сменя крушките на халогените (сега са жълти) с бели крушки за голфче 3-ка става въпрос,сложил съм ксенон и некво грозно като пусна халогените,знам че крушките са H3 иначе може ли да си ги намеря на пазара примерно ???


решението е ксенон и на хаогените :)
а иначе за някакви крушки за да светят бяло трябва да са със синя колба. Моите са със 75 вата и на асфалта се вижда бяло, но иначе като ги погледнеш на среща като че ли светят жълтеникаво. Утре ще ги снимам и ще кача снимаката да видиш.

По темата моите халогени са монтирани също допълнително. Ключето ми за халогените е същото като това за подгряването на задния прозорец.Плюса и минуса са взети директно от акумолатора. само не съм сигурен + или - беше прекъснат, защото монтажа го направи един познат който работи вече 30 години еладжия. Кабелът който взех е като този на обикновенните черни разклонители с три гнезда, и съм сложил само едно реле да не се товари ключа. До сега проблеми с халогените съм нямал.


Потребителски аватар
kodevracing
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Котел/Варна

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот kodevracing » Съб 18 сеп 2010 12:05


Здравийте колеги преди около месец аз също си монтирах халогени.Преди това колата нямаше заводско но от ФВ явно всичко са си измислили хората.Само ми трябваше един ключ с 2 степени и халогени и малко кабел естествено.Когато смених ключовете не съм пипал буксите просто смених копчетата и когато пусна халогените на голямата букса над радиатора(кръглата) имаше няколко свободни гнезда и мисля че едното е сас жълто-сив кабел на него си идва + за халогените а минус взех от някаде по купето.Нямам реле защото всичко минава през ключа и мисля че не е необходимо щом заводско не им слагат.За сметка на това си сложих релета на къси и на дълги така че смисъла от реле на халогените се обесмисля.А инсталацията съм я гледал от друг голф с халогени и мисля че заводско си е бил така ;)


Потребителски аватар
Vento
Мнения: 2876
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 10:34
Автомобил: Vento+Golf 2+Golf 3
Двигател: ABS+ABF+ABV
Местоположение: Пловдив

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот Vento » Съб 18 сеп 2010 21:17


И аз днес ги монтирах моите, хванах си + и - 12V от голямата букса над радиатора (+ е сив с жълто, - е кафяв - има един свободен), използвах оригиналните кабели и букси от друга кола и сега не си личи, че са монтирани допълнително. Сложих и реле на #10, макар и без него да работеше.

Благодаря на колегата, който си е направил труда така подробно да изучи инсталацията на халогените и много точно и добре да го обясни! :bowdown :bowdown :bowdown :да: Спести ми много веме чудене, мерене и гледане :beer :banana


Потребителски аватар
traficanta
Мнения: 81
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе;Видин

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот traficanta » Съб 18 сеп 2010 22:59


Vento написа:И аз днес ги монтирах моите, хванах си + и - 12V от голямата букса над радиатора (+ е сив с жълто, - е кафяв - има един свободен), използвах оригиналните кабели и букси от друга кола и сега не си личи, че са монтирани допълнително. Сложих и реле на #10, макар и без него да работеше.

Благодаря на колегата, който си е направил труда така подробно да изучи инсталацията на халогените и много точно и добре да го обясни! :bowdown :bowdown :bowdown :да: Спести ми много веме чудене, мерене и гледане :beer :banana

И аз направих така и вече 3 месеца нямам грижи , е може би все пак ще направя един проект ''релета''


manson_psx
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 03 мар 2010 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот manson_psx » Съб 16 апр 2011 9:40


Vento написа:И аз днес ги монтирах моите, хванах си + и - 12V от голямата букса над радиатора (+ е сив с жълто, - е кафяв - има един свободен), използвах оригиналните кабели и букси от друга кола и сега не си личи, че са монтирани допълнително. Сложих и реле на #10, макар и без него да работеше.

Благодаря на колегата, който си е направил труда така подробно да изучи инсталацията на халогените и много точно и добре да го обясни! :bowdown :bowdown :bowdown :да: Спести ми много веме чудене, мерене и гледане :beer :banana


Искам да попитам как точно са хванати от буксата над радиатора и аз имам два кафяви кабела там ?


Lazar2005
Мнения: 151
Регистриран на: Пет 18 сеп 2009 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот Lazar2005 » Вто 14 юни 2011 23:10


Колеги имам едни кристални халогени и едни стандартни и даже едни за долу кадето седят решетките заменям 1-ния чифт за ключ за халогени и 20 лв ако някой има излишен защото моя се дърпа само 1 път и той е за задните усилени светлини за мъгла а неискам като си пусна халогените да дразня хората зад мен :oops: тел 0878423034


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 30 окт 2011 0:54


Днес измислих една друга схема за свързване на халогени при ключ с 1 дърпане (Голф 3)

От сега казвам че не съм жичкаджия и е възможно да има пропуски и грешки в схемата :Mr Green Fun


Решил съм да вържа халогените към 3-тия стоп (фара за мъгла отзад) ама така ще светят и двете заедно :( Затова ще се върже още едно копче което да вкл. и изкл. 3-тия стоп :) така с дърпане на ключа ще пускаме халогените а с другото копче ще пускаме 3-тия стоп.

Идеята ми е да взема захранване от ключа за фаровете - пин 12 сиво бял кабел (които е точно за 3-тия стоп) от него пускам още един кабел към халогените и слагам копче за изключване на 3-тия стоп.

Ето я и схемата за да стане малко по ясно:
Изображение


На кратко:
Взимаме + от копчето за фарове (пин 12), взимаме си "-" от купето (или където намерим).
Кабела които излиза от пин 12 е за 3-тия стоп и ние му слагаме прекъсвач и разклонение за халогените.


П.П: Ще помоля хората от тази сфера да погледнат хубаво схемата и да кажат къде и какво липсва :Mr Green Fun


Потребителски аватар
focke-wulf
Мнения: 218
Регистриран на: Нед 28 окт 2007 15:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот focke-wulf » Нед 30 окт 2011 8:30


Общо взето няма смисъл от цялата процедура - по-добре си вземи един ключ с двете позиции и си свиркай. Не си струва за 20 лева.
Аз съм с ключ с едно издърпване, при което се пускат и фарчетата за мъгла отпред и лявата ламБа отзад. Нищо не съм преправял, просто си взех халогените + инсталацията, 12В от сиво-жълтия кабел от голямата букса над радиатора.
Така или иначве тези неща се ползват само по предназначение при намалена видимост(а в мъглата/снеговалеж се предполага, че и двете светлини ще са полезни), а не за гъзария.


Lazar2005
Мнения: 151
Регистриран на: Пет 18 сеп 2009 16:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот Lazar2005 » Нед 30 окт 2011 9:12


Абе най-добре е да ти дам един ключ и забравяш за тези глупости...а и така много свети отдзат на хората този трети стоп направо е непонусимо като караш след някой пуснал си го за разкош



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта