Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
balantai
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 50
Регистриран на: Пон 03 фев 2014 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ада

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот balantai » Чет 13 мар 2014 1:02


За къси най-бирзия вариант.Прекъсваш кабела на късия посредата едно реле и бушон 15-20ампера хубави кабели и кабелни обувки .Плюса отива на халогена а минуса някъде от купето




Потребителски аватар
kapakacherenmat
Мнения: 373
Регистриран на: Съб 10 сеп 2011 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот kapakacherenmat » Чет 13 мар 2014 19:01


а крачетата на релето са номерирани,крачетата кое къде отива?


Ri4ardRai
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 12 апр 2011 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот Ri4ardRai » Вто 18 мар 2014 13:05


искам да попитам вързах си халогенни + са на сиво жълтия кабел а минуса от акумулатора но светът много слабо също пробвах и минус от купето и пак същото свети от къде може да е това и трябва ли да сложа реле на мястото на моста където са бушоните и релетата


Потребителски аватар
dobringeorgiev
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 10 окт 2013 15:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот dobringeorgiev » Вто 25 мар 2014 14:39


Мерси за полезните съвети и насоки. :biggrin


Потребителски аватар
jelevbg
Мнения: 497
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 17:42
Автомобил: Golf III
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот jelevbg » Съб 29 мар 2014 10:55


Ri4ardRai написа:искам да попитам вързах си халогенни + са на сиво жълтия кабел а минуса от акумулатора но светът много слабо също пробвах и минус от купето и пак същото свети от къде може да е това и трябва ли да сложа реле на мястото на моста където са бушоните и релетата

А дали не са ти заминали рефлекторите?


Ri4ardRai
Мнения: 21
Регистриран на: Вто 12 апр 2011 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот Ri4ardRai » Нед 30 мар 2014 23:18


jelevbg написа:
Ri4ardRai написа:искам да попитам вързах си халогенни + са на сиво жълтия кабел а минуса от акумулатора но светът много слабо също пробвах и минус от купето и пак същото свети от къде може да е това и трябва ли да сложа реле на мястото на моста където са бушоните и релетата

А дали не са ти заминали рефлекторите?

те са с лупи и изглеждат здрави искам да пробвам с реле но не знам какво трябва да е някои ако може да ми кажи какво трябва да е и къде може да се намери в Пловдив


Потребителски аватар
jelevbg
Мнения: 497
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 17:42
Автомобил: Golf III
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот jelevbg » Пон 31 мар 2014 8:56


Айде като имаш малко време разглоби единия халоген да видиш зад лупата какво има :mhihi
Всички заводски фарове за мъгла на МК3 са с лупи, но зад лупите има рефлектори които да насочват светлината на крушката, някои рефлектори са пластмасови, а други метални на пластмасовите често им пада лъскавото покритие и затова не светят. Колкото и релета да слагаш няма ли какво да отрази светлината на крушката файда няма да имаш :wink


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот nanobanano » Съб 22 ное 2014 0:18


А как мога да направя халогените да светят с мигачите при отключване и заключване с алармата?Свързвам от изхода за мигачите на алармата с халогените директно или?Колата е венто 97ма.


Потребителски аватар
Xpu100B
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 13 юли 2015 18:50
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2.0 AGG 115hp
Местоположение: София

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот Xpu100B » Сря 15 юли 2015 17:32


След като всичко е обяснено подробно в темата, идва ред на тъпите въпроси, а именно:
Колата е голф 3 гти 115кс АГГ мотор. Имам си фабрично халогени, но не светят. Халогените са свързани в буксите си, както си му е реда. На ключето за фаровете когато дърпам копчето назад, не свети индикацията нито на халогените, нито на задния фар за мъгла. Видях, че реле 30а на позиция всъщност нвма /не съм и сигурен дали трябва да е там/, а позиция 10 е празна. Дали не свети заради прецакан ключ на светлините или заради липса на реле? Малко съм скаран с тоците, така че други схеми не ми се правят.. :gruebel о

П.с. фарът за мъгла отзад също не свети при здрава крушка /току що сменена с нова/


Потребителски аватар
crashman
Мнения: 321
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 16:29
Автомобил: Bora
Двигател: AUS
Местоположение: морето
Контакти:

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот crashman » Сря 15 юли 2015 23:51


Здрасти, така "съчинение по картинка" трудно ще направим.
Може да нямаш реле, а мост. Индикация на таблото имаш само когато дръпнеш копчето 2 пъти, т.е. да се включат и задната светлина за мъгла.
Най-сигурното е хващаш мултицета и започваш да мериш къде и какво напрежение има. Само с гадаене няма да стане :no


Потребителски аватар
Xpu100B
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 13 юли 2015 18:50
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2.0 AGG 115hp
Местоположение: София

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот Xpu100B » Чет 16 юли 2015 8:46


Xpu100B написа: когато дърпам копчето назад, не свети индикацията нито на халогените, нито на задния фар за мъгла.



ясно съм написал, че съм пробвал копчето и в двете му позиции дърпане назад. Това, което ме мъчи е именно това, че нямам реле и не знам дали задължително трябва да има. В моя случай по-конкретно на позиция 10 при релетата е празно, но има една пластинка, която играе ролята на мост. Ако всичко е наред с монтажа на халогените и ключа, трябва ли да светнат с това мостче халогени или трябва да го махна, да си сложа реле и чак тогава да видя какво ще се прави, ако евентуално и тогава не работи :gruebel


Потребителски аватар
crashman
Мнения: 321
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 16:29
Автомобил: Bora
Двигател: AUS
Местоположение: морето
Контакти:

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот crashman » Чет 16 юли 2015 23:02


Позиция #10 е за фаровете за мъгла и дори и с мост трябва да светят /това е мое мнение на база други табла/. Най-сигурно е с мултицета и да замериш, мисля че вече го написах.
Друг вариант е да чакаш, все някой колега ще драсне също.


Потребителски аватар
Xpu100B
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 13 юли 2015 18:50
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2.0 AGG 115hp
Местоположение: София

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот Xpu100B » Чет 16 юли 2015 23:35


Вече съм със светещи халогени :beer вероятно халогените щяха да светят, ако на мястото на реле 10 имаше мостче, но аз нямах. Не знам защо но мисля, че когато проверявах за него, го видях. Както и да е :gruebel днес купих едно реле 12 волта 30а и понеже е с 5 пина или т.нар. крачета, това посредата с номер 87а го счупих. Сложих го където си му е мястото и всичко е ок. Вече и индикациите на ключа светят, както и фарът за мъгла отзад. /преди релето не светеше/. Засега май това са най-кадърно похарчените 2,30лв, колкото ми струваше релето в магазина :beer


Потребителски аватар
crashman
Мнения: 321
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 16:29
Автомобил: Bora
Двигател: AUS
Местоположение: морето
Контакти:

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот crashman » Съб 18 юли 2015 22:08


Нормално е като затвориш веригата и индикацията да си дойде на мястото, наред със светенето на съответните светлини за мъгла. Както и да е за моста, важното е, че с релето вече всичко е по-добре.
Честито, сега остава и да се регулирани или ти да ги регулираш ;)


ilian-94
Мнения: 10
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Червен бряг

Re: Монтаж на халогени от А до Я за Г3

Мнениеот ilian-94 » Съб 16 яну 2016 22:20


буксите на халогените еднакви ли са като буксите за мигачите ?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 169 госта