Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
gmurkacha
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 27 ное 2011 15:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот gmurkacha » Пет 10 апр 2015 20:27


Искам да попитам дали някой е пробвал да махне ламаринките на рефлекторите,на фар HELA,на пасат б3 и да сподели как светят?




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот pas1.8mi » Пет 10 апр 2015 21:44


Това сериозно ли? :eek


altanivan
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет 21 юни 2007 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот altanivan » Пет 10 апр 2015 21:48


gmurkacha написа:Искам да попитам дали някой е пробвал да махне ламаринките на рефлекторите,на фар HELA,на пасат б3 и да сподели как светят?



Аз съм така повече от 3 години . Мисля,че светят малко по-добре,но трябва и да ги регулираш после,че заслепяват... Аз ,някога случайно ги махнах ,защото слагах едни рингове в фара и те ми пречеха . Но с времето ми се наложи да ги сваля, и така си останаха и до днес и не съм имал проблеми с тези срещу мен!


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот kossis » Пет 10 апр 2015 22:22


Абе явно са сериозни хората :screwy !


gmurkacha
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 27 ное 2011 15:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот gmurkacha » Пет 10 апр 2015 23:43


altanivan написа:
gmurkacha написа:Искам да попитам дали някой е пробвал да махне ламаринките на рефлекторите,на фар HELA,на пасат б3 и да сподели как светят?



Аз съм така повече от 3 години . Мисля,че светят малко по-добре,но трябва и да ги регулираш после,че заслепяват... Аз ,някога случайно ги махнах ,защото слагах едни рингове в фара и те ми пречеха . Но с времето ми се наложи да ги сваля, и така си останаха и до днес и не съм имал проблеми с тези срещу мен!
.

Точно това ми е мисълта дали се регулират за да не заслепяват,за светене е ясно че ще светят.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот valiosport » Нед 21 юни 2015 16:24


Колеги някой може ли да каже дали при голф 4 има релета на фаровете, нещо не съм доволен от фаровете на моята 4-ка, даже на дългите сложих по-силни крушки и пак не свети добре...


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот valiosport » Нед 21 юни 2015 17:24


Мисля че въпроса с рефлекторите няма смисъл да го коментираме, все пак щях да забележа ако са потъмнели... Рефлекторите са като нови, просто светлината е слаба... Проблема с инсталацията се явява от ключа ако няма релета защото силовата верига минава от там, затова попитах дали има релета оригинално...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот stefan4o » Нед 21 юни 2015 17:44


Вальо, ти и на предната кола се опита да й умориш фаровете, сега и на тази... за какво ти са по-силни крушки? Ако си с някакви китайски фарове е нормално да не светят. На Мк4 няма релета на фаровете.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот valiosport » Нед 21 юни 2015 19:01


stefan4o написа:Вальо, ти и на предната кола се опита да й умориш фаровете, сега и на тази...

:Mr Green Fun :mhihi Ще и ги умора аз... :Mr Green Fun Стария ми голф още си кара с яките крушленца и няма грешка, но съм правил инсталация от 2.5кв. кабел и релета, едно за късите, едно за дългите и едно за халогените. Нощта е ден...
Фаровете ми са оригиналните както е излязла от завода, не са китайски... Фаровете са Валео и са като нови... Просто ми се налага да пътувам повече нощем и очите ми стават на понички да се "звера" в пътя да не оцеля някой трап и да изкрива джанта или недай си боже да пръсна картера. За тези които не знаят ще кажа че 4-ката има много нисък картер, а в комбинация с ниското окачване съм постоянно нащрек...
На късите съм с някакви синкави уж модерни се водят, белички са но светлината е слаба и пускам халогенчетата за да мога да сканирам пътя, дългите правят едно петно в средата и до там, като вдигна от копчето да светят в далечината пък късите заслепяват... На мокра настилка съм като сляп.
Нямам намерение да слагам по-мощни крушки, просто искам да оправя падовете по ел. инсталацията, които съм сигурен, че ги има щом няма релета... Само за дългите съм взел Нарва 130вата, която не смея да сложа, защото не знаех дали има релета :c010


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот valiosport » Нед 21 юни 2015 21:34


Колега на пасата доколкото знам стъклата бяха пластмасови и матирваха. При 4-ката стъклото на фара не може да има този проблем защото е стъклено... Не съм с лупа на късите, лупа има на халогенчето само, под самия мигач. Ами на око се вижда дали са добри рефлекторите, самите отражатели са нови, нямат олющено или почерняло, нито са пожълтели... За едната проба няма да дам 500 лева за фарове за да пробвам дали ще има разлика... Почивните дни мисля да взема 10 метра кабел и 4 реленца и да пробвам как ще е положението, щом няма реленца е желателно да се сложат, най-малкото ще се одължи живота на ключа.
Карал съм коли с матирали стъкла и светлината беше по-силна. От крушките не е щото съм пробвал няколко вида и все маркови, реглажа ми е настроен, остава инсталацията...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот Vlad777 » Пон 22 юни 2015 10:15


Няколко пъти няколко човека писаха да премериш волтажа на фара (работа за 2 минути), но ако искаш изпиши още няколко мнения тук - може нещо полезно да излезе...


Xpu100
Мнения: 162
Регистриран на: Сря 22 апр 2009 10:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот Xpu100 » Сря 22 юли 2015 13:28


Колеги, може ли да качите отново схемите за Голф 2 с 4 фара и халогени в широката броня, защото линковете от първата страница са недостъпни?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 22 юли 2015 14:49


NovobranecGT написа:
Първоизточник на информацията:http://www.danielsternlighting.com/tech/relays/relays.html
П:D

В този линк от първото мнение я има схемата :smile


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот valiosport » Пет 31 юли 2015 14:11


Здравейте колеги. Сложих релета на фаровете на мойта машина Мк4 1.9, но се яви един проблем.
Лампата за дългите свети постоянно и когато включа дълги и смена на къси, дългите остават да светат, докато не изгася напълно фаровете....
Моля за съвет как да реша проблема?
Благодаря предварително!


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот beuchat » Пет 25 сеп 2015 21:55


Колеги,понеже нямам време да прегледам всичките страници искам да попитам какъв кабел и какви релета ми трябват за да направя операцията?
Колата е Голф 2 с 4 фара.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта