Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
crashman
Мнения: 321
Регистриран на: Вто 07 юли 2009 16:29
Автомобил: Bora
Двигател: AUS
Местоположение: морето
Контакти:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот crashman » Сря 12 фев 2014 21:23


kris11 написа:"Подгряване " на електролита в акумулатора преди стартиране в студено време /минус/.


Това го бях чел тук, мисля, но така и не можах да си го изясня. Ако може да обясниш за какво е нужно и нужно ли е.
Аз като досега не съм имал проблеми през зимата не съм и го практикувал. Може да е нещо интересно и полезно и да пробвам какво ще е при дълги на неработещ двигател. :rolleyes




Потребителски аватар
IvailoOo
Мнения: 2086
Регистриран на: Пет 26 мар 2010 22:29
Автомобил: Audi A4 B7 Avant
Двигател: 2.0TDI 8v 140 BPW
Местоположение: Балчик

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот IvailoOo » Сря 12 фев 2014 21:34


Целта е "възбуждането" на акумулатора,чрез леко натоварване преди стартирането на двигателя,понеже при по-ниска темп. електролита има по-ниска проводимост


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 13 фев 2014 2:32


Че светка с 10.8 волта си светка, въпроса е че точно дълги и точно при не работещ мотор единствено за споменатото подгряване, събуждане на акумулатора в студено време сутрин.
Работата е там, че стандартните лампи Н4 са 55 вата къси 60 вата дълги, разликата е пренебрежимо малка по мое скромно НЕ жичкаджийско мнение


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот kossis » Чет 13 фев 2014 10:28


Ако колата е Дизел- подгревните свещи направо превъзбуждат акуто :Mr Green Fun .

При ниски температури електролита е с по ниска плътност-демек отива на вода. Като се включи голям консуматор за секунди се цели повишаване на плътността на електролита и събуждане на акуто за да може в последствие да отдаде повече мощност при стартиране на мотора. Понеже освен повишаване на плътността на електролита, се повишава и неговата относителна температура в много малки граници. Температурата се мени като при зареждане, така и при разреждане, при повечето видове батерии. Обаче акумулатора трябва да е нормално зареден и изправен. Ако е разреден, при включване на консуматор с цел възбуждането му, ефекта ще е отрицателен.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот lokva » Чет 29 май 2014 19:26


да оспамя малко темата. имах проблем с баласта на ксенона/ трептеше светлината/ смених баласта и се появи проблем. при превключване от къси на дълги светлини колата исписква 3 пъти и светва червен индикатор на таблото с ! знак. при слагането отново на сталият баласт проблема остава. на какво може да се дължи този проблем? колата е ауди а4 б5 97 година


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот valiosport » Пон 28 юли 2014 13:21


Колеги някои знае ли дали голф 4 има фабрично релета на фаровете наи вече на дългите че съм му сложил 100 вата и ме е страх да не замине ключето :Mr Green Fun


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот myrshavija » Пон 28 юли 2014 13:54


Сложи 150 вата - така няма да имаш съмнения, а ще си сигурен, че ще се стопи нещо или ще се запали!
Сега сериозно - колите ни не са предвидени за такива крушки, а фактът, че си го направил ПРЕДИ да се увериш, че е безопасно говори достатъчно за техническтата ти грамотност. Не си прави експерименти с нещо така безсмислено като 100 вата крушки на дългите светлини!


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот kossis » Пон 28 юли 2014 14:10


Абе Колегата ще стопи рефлекторите и контактните клейми на фаровете си и ще добие опит сам какво е добре и какво не.
Сигурно е добре като се пуснат дълги да са по силни крушките, но пък топлотдаването е в пъти по голямо.


А за релета не вярвам да има Голфа. Те на Пасатите ги спестяват, та .......


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот valiosport » Чет 31 юли 2014 21:18


Колеги никой не каза голф 4 има ли релета фабрично на фаровете, къде евентуално да търся релетата и някаква схема някой ако има ако може да я качи...


Потребителски аватар
mafiota
Мнения: 1544
Регистриран на: Вто 26 дек 2006 18:06
Автомобил: Audi A6 C5
Двигател: APU
Местоположение: Козлодуй

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот mafiota » Сря 06 авг 2014 9:48


пасат, голф и ауди от тези години нямат релета. Всъщност много малко коли изобщо имат релета.


Потребителски аватар
vencislav1328
Мнения: 66
Регистриран на: Пон 11 мар 2013 21:39
Автомобил: vw pasSat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот vencislav1328 » Чет 23 окт 2014 20:04


Здравейте,днес бях в Ауто+ да поръчам релета,попитах и за крушки предложиха ми Osram H1 Night Breaker Unlimited взех ги.
Какво е вашето мнение... и дали ще има ефект при това съчетание ,като се прибави и да сваля стаклата да ги измия (ако си светя с фенерче ще е по добре),ако някой има препоръки при свързването на релетата и слагането на крушките да казва... да не направя гаф, само да въкна (релетата са 50ампера) .
Автомобила е passat B4 1994г.


Потребителски аватар
vencislav1328
Мнения: 66
Регистриран на: Пон 11 мар 2013 21:39
Автомобил: vw pasSat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот vencislav1328 » Вто 28 окт 2014 20:17


Здравейте,има ефект от крушките и от релетата :th_up ,получи се супер :banana много благодарности на колегата който е пуснал темата, и колегите които ми помогна с информация :bowdown :bowdown .
Само трябва да отида на реглаж тъй като светлината е някак си разпръсната...


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот valiosport » Сря 29 окт 2014 9:36


Колеги някой слагал ли е реленца при голф 4, бора, пасат и има ли ефект?
Аз съм намислил да пробвам, но не знам как да ги направя да се спира тока към релетата след изгасване на фаровете


Ферад
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 30 дек 2014 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот Ферад » Пет 23 яну 2015 23:38


Темата е доста стара, но исках да си пробвам късмета и да попитам, има ли някой познат или приятел в Кърджали или Пловдив, да ми направи тази цялата схема със релета и кабели и бушони, КОРЕКТНО и ТОЧНО?

Живея в Кърджали, а съм студент в Пловдив.


Потребителски аватар
Disturbed
Мнения: 94
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Подобряване работоспособността на фаровете . . .

Мнениеот Disturbed » Сря 11 фев 2015 13:27


Колеги може ли да ме насочите кой може да извърши тези подобрения на голф 3 във Варна? Благодаря!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 119 госта