Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Претапициране кори на врати,жабка,таван,греди - Golf 4

Мнениеот Великов » Нед 18 дек 2011 19:15


Както се казва: С желание и труд всичко се постига. :banana Така направих и аз моите кори и други елементи по колата.Като за начало започнах с плата по корите на 4-те врати беше провиснал и след много мислене какви варианти имам,дали да си търся нови кори със здрав плат или да ги дам да ми ги претапицират реших да си поправя сам.Разглобих корите,прочетох малкото темички във форума,попитах този и онзи и се захванах.Малко по малко вечер след работа в продължение на няколко дни си направих корите.Но като за първи път,горе долу се получи добре,има забележки което е нормано,все пак до сега не съм се занимавам с претапициране на коли.Използвах светло бежова кожа с лепило BISON.И бих казал,че изобщо не е лесно и сам човек не би се справил,аз имах малка помощ от мойта приятелка.Все пак на моменти се случва единия да държи кожата,а другия да я напасва.След корите преминах на жабката и пластмасите под волата.Те са много по лесни за направата защото нямат толкова извивки колкото корите от вратите.Накрая не се здържах и си направих и поставката за тел сас кожа,мисля че се получи добре,тъй като го правя за себе си по собствен дизайн ми остават още няколко стъпки да завърша проекта,но тука вече зависи от времето което имам и финансите:)Дръжките на вратите,средната конзола,бара около скоростния лост и назад към подлакътника го свалих.Премахнах гуменото покритие с телена габичка.СЛед това със шкурка.Шприцовахме ги,отново шкурка и накрая боичката.Някои елемени са пръснати с лак боя а други с матова.Но тъй като реших да използвам бежова кожа,реших да направя някои елементи бежови.С желание и труд,всичко се постига.Защотото иначе няма да се получи:)По интериора за сега е това,но при първа възможност ще продължа по интериорния дизайн.Фаровере и решетката спонтанно да ги направя.Един преди обед свалих маската,премахнах лака от нея с водна шкурка и дадох на един приятел който има пистолет да ми я пръсне черна.След това веднага по обед си размонтирах фаровете и започнах да се занимавам с тях.Много зор ми даде свалянето на стъклата от колкото да ги пръсна черен лак.Свалих стъклата като ги накрях по краищата с постолет за горещ въздух,след което със силикон ги залипих и вечерта след 22:00 часа ги монтирах на колата.Разбира се нямаше как да се размина без малък инцидент като спукам стъклото,няма как всичко на мине идеално,но всичко счупено се поправя :beer За в бъдеще ще имам още неща да претапицирам: греди таван,но всичко с времето.

Последна промяна от Великов на Чет 26 апр 2012 0:29, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Нед 18 дек 2011 19:19


eusa
Прикачени файлове
IMG_6300.JPG
IMG_6331.JPG
IMG_6333.JPG
IMG_6338.JPG
IMG_6309.JPG


Потребителски аватар
stanimir_st
Мнения: 55
Регистриран на: Сря 16 юли 2008 23:30
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот stanimir_st » Нед 18 дек 2011 19:26


maikomila изгрежда страхотно. Имаш ли снимки в процеса на работа ?


Потребителски аватар
golf4_GTI
Мнения: 68
Регистриран на: Пет 27 май 2011 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот golf4_GTI » Нед 18 дек 2011 19:42


евала колега като за първи път е станало повече от идеално :applause:


Потребителски аватар
GOLFRevolution
Мнения: 98
Регистриран на: Нед 27 юли 2008 18:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот GOLFRevolution » Нед 18 дек 2011 20:02


maikomila изглежда много добре колега !!
Ако може да разкажеш повече за претапицирането на корите, как се пребори със "щипките" на текстилната част ?


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Нед 18 дек 2011 20:27


stanimir_st написа:maikomila изгрежда страхотно. Имаш ли снимки в процеса на работа ?


Съжалявам приятел,че нямам.колко нерви прополях докато ги правех,изобщо не ми беше до снимане,бях под напрежение дали ще се получи или не.

GOLFRevolution написа:maikomila изглежда много добре колега !!
Ако може да разкажеш повече за претапицирането на корите, как се пребори със "щипките" на текстилната част ?


За щифчетата знаеш са пластмасови или там какъвто е този материал и продълговати.Първоначално взех едни клещи и започнах да ги чупя,но след като ги счупих на една кора всички се замислих после как ще я задържа обратно като няма да има какво да задържи тапицираната кора за основната.И взех пистолета за горещ въздух,започнах да ги нагрявам,като започнаха да омекват малко(то си личи кога)с едни плоски клещи ги сплесквах по дължина на овтора и после издърпвам кората.Процедурата за монтажа е обратното.Промушваш щифчетата през отвора на кората с тапицерия,нагряваш отново с пистолета и с нещо плоско(метално) което да не залепне за пластмасата като се нагрее.Не знам дали си ме разбрал ако нещо има пиши,насреща съм да помогам :D


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Пон 23 яну 2012 17:24


От скука човек се чуди каква глупост да направи,аз реших,че имам малко излишна кожа и си претапицирах подлакътника :) Отнема около 2 часа работа,без да бързаш :beer
Прикачени файлове
001.JPG
P1010040.JPG
P1010039.JPG


ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот ceko84 » Пон 23 яну 2012 17:36


Браво колега,станало е супер.Можеш ли да напишеш нещо повече за лепилото.


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Пон 23 яну 2012 18:09


ceko84 написа:Браво колега,станало е супер.Можеш ли да напишеш нещо повече за лепилото.


Лепило Момент прави чудеса :)Ако искаш нещо по конкретно да ме питаш на ЛС :beer


Потребителски аватар
bodil4o
Мнения: 434
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 13:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот bodil4o » Пон 23 яну 2012 22:14


Много свеж интериор се е получил, браво :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот ZeroCool » Пон 23 яну 2012 23:38


nikito_vw написа:
ceko84 написа:Браво колега,станало е супер.Можеш ли да напишеш нещо повече за лепилото.


Лепило Момент прави чудеса :)Ако искаш нещо по конкретно да ме питаш на ЛС :beer



Стига с тея лс-та......криете ли я тая информация кво?
Ние как да научим нещо останалите?


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Вто 24 яну 2012 1:27


ZeroCool написа:
nikito_vw написа:
ceko84 написа:Браво колега,станало е супер.Можеш ли да напишеш нещо повече за лепилото.


Лепило Момент прави чудеса :)Ако искаш нещо по конкретно да ме питаш на ЛС :beer



Стига с тея лс-та......криете ли я тая информация кво?
Ние как да научим нещо останалите?


Стига де ZeroCool,никой нищо не крие,за първи път даже го пиша да ми пишат на ЛС,но си прав наистина,не се бях замислял,най-добре ще е кой каквото има да пита да е направо в темата,да може всички да разберат.Поздрави :beer


Потребителски аватар
Eximpo
Мнения: 99
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Eximpo » Сря 25 яну 2012 10:26


nikito_vw написа:
stanimir_st написа:maikomila изгрежда страхотно. Имаш ли снимки в процеса на работа ?


Съжалявам приятел,че нямам.колко нерви прополях докато ги правех,изобщо не ми беше до снимане,бях под напрежение дали ще се получи или не.

GOLFRevolution написа:maikomila изглежда много добре колега !!
Ако може да разкажеш повече за претапицирането на корите, как се пребори със "щипките" на текстилната част ?


За щифчетата знаеш са пластмасови или там какъвто е този материал и продълговати.Първоначално взех едни клещи и започнах да ги чупя,но след като ги счупих на една кора всички се замислих после как ще я задържа обратно като няма да има какво да задържи тапицираната кора за основната.И взех пистолета за горещ въздух,започнах да ги нагрявам,като започнаха да омекват малко(то си личи кога)с едни плоски клещи ги сплесквах по дължина на овтора и после издърпвам кората.Процедурата за монтажа е обратното.Промушваш щифчетата през отвора на кората с тапицерия,нагряваш отново с пистолета и с нещо плоско(метално) което да не залепне за пластмасата като се нагрее.Не знам дали си ме разбрал ако нещо има пиши,насреща съм да помогам :D


Ами мойте щифтчета половината са счупени. Как да залепя тази част от кората ?


Потребителски аватар
Великов
Мнения: 121
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 19:03
Автомобил: Golf IV
Двигател:
Местоположение: Димитровград-София

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот Великов » Сря 25 яну 2012 11:58


Аз използвах Силикон под формата на салам или тубичка и е около 12лв(има различни цветове,но цвета от без значение). За силикон салам трябва да имаш специален пистолет,а за другия обикновен и с него там където двете кори се долепят слагаш силикон ,като внимаваш по колко точно слагаш,да не исцърка отвъншната страна на кората и да си личи силикона.След това ще подложиш на цялата кора книги или нещо друго отдолу да я повдигне и тежест от горе върху кората със силикона за да се притиснат двете кори една в друга и оставаш да поседят така едно денонощие.Тъй като силикона е голямо количество,а ти ако имаш само една кора да подлепиш си мисля,че ако вземеш лепило МОМЕНТ,което е под формата на тубичка като паста за зъби(около 200-300мл)може би ще ти свърши работа,но пък като изсъхне лепилото става като камък(възможно е да се счупи) и не знам дали ще издържи на всички вибрации(отваряне и затваряне на врата) и дупките по пътищата,а силикона като изсъхне подлежи на деформиране,вибрации,удар и няма да има проблеми според мен и ще ти свърши по работа,но това е мое наблюдение и мнение.Успех с проекта,ако не ти е ясно от това което написах,питай пак няма проблеми,ще се опитам по разбираемо да ти обесня :beer


Потребителски аватар
hamq4ko
Мнения: 37
Регистриран на: Съб 05 ное 2011 13:03
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AHU
Местоположение: Варна

Re: Претапициране кори на врати,жабка и други елементи - Golf 4

Мнениеот hamq4ko » Сря 25 яну 2012 21:44


Много добре се е постарал колегата, вижда се, че всичко е изпипал eusa



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki и 56 госта