Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Not_another
Мнения: 45
Регистриран на: Сря 21 мар 2012 15:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kofia

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Not_another » Чет 03 май 2012 9:15


Частите са в наличност, тез дни ще се ходи към Владко. Стискайте само палци сегашното табло да е 920-ка както донорското :oops:




Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Sashko_Trg » Съб 18 авг 2012 10:22


Сега искам да задам същия въпрос както една друга тема и да видим кой какво ще каже ще тръгне ли това табло или няма да тръгне :)

Вчера случайно ми попадна табло от бора и реших да го пробвам и вижте какво ми изкара таблото. Когато дадох на контакт всички датчици светнаха и ми показа температурата на мотора и горивото. Останаха да светят само еърбега и имобилайзера, обаче след около мин започна да мига и лампата за подгера на свещите и започна да пиука нещо на таблото и да излизат някви надписи. Предполагам че това означава че трябва да се иде на майстор и да оправи таблото и имобилайзера и всичко ще е наред???

Според мен след всички тези които е показало таблото няма да има проблем с тръгването, единствено трябва да се преубучи имобилайзера и това е.
Прикачени файлове
dsc00053xq6.jpg


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот icefire » Нед 19 авг 2012 4:06


Работеше ли оборотомерът?


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 19 авг 2012 12:26


Всичко работи вчера го провах и покарах с него, обортомер обороти показва и даже разхода на гориво, май само ще трябва да се убучи ключа, да се спре опцията за накладките и да се оправи индикацията за еърбега. Обаче на някой съм виждал че има индикация за отворена врата и колко км. остават да изминеш с горивото което имаш.


П.П И да питам още нещо, мога ли по-това да разбирам че колата има кан шина и мога да сложа и други табла или вазиси също това с какво IMMO съм?


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот icefire » Нед 19 авг 2012 13:32


Ами най-лесно е да видиш номера на оригиналното ти табло :да:

Иначе, ако сложиш 920-табло (т.е. такова с CAN) и тръгне оборотомерът, вероятно колата ти има CAN-комуникация с таблото, макар че това не е гаранция. Чувал/чел съм, че при някои дизели тръгва и КАН табло на кола без КАН, само че не съм се интересувал повече, защото аз имам бензин..


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 19 авг 2012 17:43


Това табло което съм купил завършва на 920, а старото табло явно е сменяно защото е няква куча марка, има само етикет с номера на таблото и толкова.


nasekomoto
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 19 дек 2010 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот nasekomoto » Пон 10 сеп 2012 12:49


колега аз съм с пасат 1.8 т автоматик и съм с най старото табло с МФА на местото на часовника и искам да сложа такова с ФИС.Трябва ли да търся табло задължително от автоматик заради ФИСА или тези стойности са зададени фабрично и какво табло трябва да търся.мерси предварително и поздрави за темата.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот icefire » Пон 10 сеп 2012 17:34


Не съм много сигурен. Чел съм по разни форуми, че ако е с "готиното" МФА, което е по средата, таблото може да се кодира или за автоматик, или за ръчни. Само че пък в друг форум бях чел, че това ставало само до 2001-ва (вероятно се има предвид въвеждането на табла с CAN), а след това вече не можело да се прекодира. Но пък за сметка на това таблото разпознавало, че колата е автоматик и показвало скоростите. Само че това е много непотвърдена информация, не мога да ти кажа със сигурност. Трябва да се поразровиш из нета..


Peter Angelov
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 22 фев 2010 23:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Оллл

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Peter Angelov » Чет 27 сеп 2012 18:58


Здрасти, моята кола е Golf4 v6 имам малкия борд и лостчето за управление. До колкото разбирам ми трябва само ново табло с големия борд и трябва да се направи
обучение на ключа и т.н. Само не разбрах много как да разбера дали съм с КАН или не :roll: Ако си смъкна таблото и запиша номера ще може ли някой да ми каже
какво табло да търся :D

Предварително благодаря :beer


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот icefire » Чет 27 сеп 2012 22:26


Peter Angelov написа:Здрасти, моята кола е Golf4 v6 имам малкия борд и лостчето за управление. До колкото разбирам ми трябва само ново табло с големия борд и трябва да се направи
обучение на ключа и т.н. Само не разбрах много как да разбера дали съм с КАН или не :roll: Ако си смъкна таблото и запиша номера ще може ли някой да ми каже
какво табло да търся :D

Предварително благодаря :beer



За да си разбереш номера на таблото не е задължително да го сваляш, пише го и ако се свържеш с контролера през vagcom (vcds). След като му намериш номера, поглеждаш втората тройка знаци от номера (де факто знаците на позиция 4, 5 и 6).

1JX XXX XXX XX: 919 = без CAN; 920 = има CAN

Коя година е голфът? Ако е преди 2000г., вероятността да има CAN e минимална.

Успех. Пиши пак какво се е оказало. :beer


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Sashko_Trg » Чет 27 сеп 2012 22:45


Лошото е че таблото което искаш ти, ще бъде на 90% по КАН, :) само трябва да го намериш, лошото е че в повечето случай само в ebay. И ако си от София или покрай нея може да посетиш Владко :)


Peter Angelov
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 22 фев 2010 23:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Оллл

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Peter Angelov » Пет 28 сеп 2012 11:14


icefire написа:
Peter Angelov написа:Здрасти, моята кола е Golf4 v6 имам малкия борд и лостчето за управление. До колкото разбирам ми трябва само ново табло с големия борд и трябва да се направи
обучение на ключа и т.н. Само не разбрах много как да разбера дали съм с КАН или не :roll: Ако си смъкна таблото и запиша номера ще може ли някой да ми каже
какво табло да търся :D

Предварително благодаря :beer



За да си разбереш номера на таблото не е задължително да го сваляш, пише го и ако се свържеш с контролера през vagcom (vcds). След като му намериш номера, поглеждаш втората тройка знаци от номера (де факто знаците на позиция 4, 5 и 6).

1JX XXX XXX XX: 919 = без CAN; 920 = има CAN

Коя година е голфът? Ако е преди 2000г., вероятността да има CAN e минимална.

Успех. Пиши пак какво се е оказало. :beer[/quote

Здрасти, сега разбрах какво да гледам :kissy: До няколко дена ще имам информация и ще споделя с вас.
Колата е 05.2000 г. Ако премина на големия борд какво повече ще имам като информация на дисплея?
Сега ми излизат само среден разход няколко вида, време от когато е запалена колата, средна скорост, моментен разход и
май беше до там :roll:

Поздрави и отново благодаря :beer Ще трябва да черпя, което е най малкия проблем :да:


Peter Angelov
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 22 фев 2010 23:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Оллл

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Peter Angelov » Пет 28 сеп 2012 11:21


Sashko_Trg написа:Лошото е че таблото което искаш ти, ще бъде на 90% по КАН, :) само трябва да го намериш, лошото е че в повечето случай само в ebay. И ако си от София или покрай нея може да посетиш Владко :)


До няколко дена ще направя проверката и ще пиша отново :D Да видях че има табла там! Аз си мисля че не съм с КАН, защото исках да сменя по спомен осветлението и нямаше тази функция и май нямаше нещо кой звае какво! Е то и не знам
дали това има нещо общо с КАН :? За съжаление съм далече от Сф. Гледам продавт някакви циферблати, които стоят
доста красиво и добре каква е идеята там?

Поздрави и отново благодаря!


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Sashko_Trg » Пет 28 сеп 2012 18:58


Не ве то ще стане и аз нямам КАН ама всичко тръгна както трябва, единственото нещо което ми остана е да свети еърбега, само той иска КАН, ама тук моя шибан град няма кой да ми я изгаси и сега карам и ацки много ме дразни! Щом си имаш MFA значи и при теб ще стане, ама сигурно ще ти остане да свети тая лампа.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот icefire » Пет 28 сеп 2012 20:25


Вие си знаете. Аз не бих се отказал от airbag-овете си в името на едно червено дисплейче по средата.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 133 госта