Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот plamski3 » Пон 15 яну 2018 22:07


Стига с този еепром :D

"иконките" ги има, защото са си на циферблата. Може да не светят по много причини. Прочети грешките в АБС модула. Провери също, дали не са затапени/запушени. Направи първо базовите проверки пък после по-сложните и накрая като не остане нищо друго стигни до еепрома.




Потребителски аватар
denislav1
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:55
Автомобил: VW GOLF IV
Двигател: ARL 2003
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот denislav1 » Вто 16 яну 2018 22:22


ABS няма грешки, даже вчера на снега го пробвах и ESP-то сработи на няколко пъти. Когато сваля километража ще пиша.


Потребителски аватар
denislav1
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:55
Автомобил: VW GOLF IV
Двигател: ARL 2003
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот denislav1 » Чет 18 яну 2018 15:30


Днес закачих колата на VAG-COM и забелязах, че когато вляза в ABS (03) - започва да мига иконката на ръчната спирачка. Когато изляза от менюто, иконката изгасва, когато вдигам ръчната светва, когато я спусна изгасва.


ivan topalov
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 12 яну 2010 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот ivan topalov » Съб 20 яну 2018 16:57


Здравейте колеги, днес монтирах на голфето табло от бора иммо3.
Имам 2 въпроса.
Не съм вързал температурният датчик и естествено не ми показва градуси.Видях,че под кората на чистачките имам същият датчик.Има ли как да се върже към него таблото,за да не пускам нови жици?
Колата е без климатик.
И друго-свети ми индикатора за течност за чистачки.Проверих имам датчик на казанчето.Напълни го до горе-пак свети.Извадих буксата и направих мост-отново свети.Благодаря предварително.


Потребителски аватар
denislav1
Мнения: 24
Регистриран на: Нед 31 май 2009 10:55
Автомобил: VW GOLF IV
Двигател: ARL 2003
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот denislav1 » Съб 20 яну 2018 19:05


Такааа, днес свалих километража и какво да видя - няма ги двата диода :11 . Никога не съм предполагал, че Дамян от Русе ще ме хлъзне така :beat_butt2 .
http://mobile.denislav.com/Tacho.jpg ;

Остана само един проблем. CAN Gateway (19) показва, че няма връзка с контролните модули на задните врати, а аз съм с двуврат ГОЛФ. Комфорт модула ми е кодиран така: http://mobile.denislav.com/konfort.jpg ;

Ето как мига когато вляза в ABS/ESP модула: http://mobile.denislav.com/Auto.mp4 ;


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот plamski3 » Нед 21 яну 2018 22:50


@ivan

Трябва да си пуснеш нов датчик. Не е кой знае какво - един кабел от таблото до датчика и маса някъде в купето.
Относно нивото на течността - сигурен си, че е тази лампа, нали? Посредата, жълта с нещо като трапец и фонтан. Ако е тя, проблема може да е в инсталацията. Замери си веригата от буксата на казанчето до буксата на таблото.

@denislav

Съжалявам за откритията. Предполагах, че може да са запушени, но чак разпоени ... :stumm
Мигането може да е нормално. При мен мигат абс и есп лампите. Ръчната ми мигаше, когато си бях монтирал ЕСП-то и имах още работа по системата. Случайно да си минавал на ЕСП от АСР или по-ниско?


ivan topalov
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 12 яну 2010 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот ivan topalov » Пон 22 яну 2018 14:45


Благодаря много.
Възможно ли е да ползвам този датчик на това място? Инсталацията влиза в купето, ако я преправа и вкарам в буксата за таблото няма ли да стане ?


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот plamski3 » Вто 30 яну 2018 11:21


Не съм го ползвал до сега и не мога да кажа. По-лесно (поне за мен) е да се пусне нов датчик.


Потребителски аватар
D.I.D.
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 30 апр 2018 21:27
Автомобил: Фолксваген Бора
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот D.I.D. » Нед 30 сеп 2018 19:13


Извинявам се за тъпия въпрос но съм скаран с електрониката, та въпроса ми е може ли да се сменят километражите на Бора vr5 1999 със по ново табло с белите километражите и борда по средата който е ? Благодаря на отзовалите се .


Потребителски аватар
muko
Мнения: 245
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 17:58
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR 1991
Местоположение: Раднево

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот muko » Нед 30 сеп 2018 21:41


Може ,да.


Потребителски аватар
Djaniko0o
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 23 ное 2012 20:28
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AHF+ 98
Местоположение: Някъде около Варна

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Djaniko0o » Сря 24 окт 2018 11:29


Колеги имам golf 4 98 година дизел с мфа на часовника дали ще му стане half fis или full fis без проблеми?


Потребителски аватар
muko
Мнения: 245
Регистриран на: Сря 06 фев 2008 17:58
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR 1991
Местоположение: Раднево

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот muko » Сря 24 окт 2018 22:17


Може да стане ,но може и да не стане.......В най-лошия случай няма да ти тръгне оборотомера.


Потребителски аватар
Теодор.Каракитуков
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 28 сеп 2018 12:54
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AEB

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Теодор.Каракитуков » Сря 03 апр 2019 21:29


Здравейте колеги ! Малко да посъживя темата - От 2 месеца насам съм собственик на VW Passat B5 AEB. Таблото което имам е без кан, но със mfa. Все пак аз съм максималист човек и си издирвам full fis :confused . Доколкото разбрах от темата обаче - почти невъзможно е да се намери full fis за бензин без кан :banghead , или ако се намери ще струва половината кола. Та от няколко дни ме гложди следната идея :banghead - има ли вариант да се сложи табло от А4 (В5) или А6 (С5) ? Вече имам идея как да се напасне физически, но остава проблема със окабеляването и буксите. Имате ли някаква идея ? И дали на някой все пак му се намира някое излишно километражче за пасат, такова, каквото търся ? :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот plamski3 » Вто 09 апр 2019 13:36


Здравей,
Таблото от Ауди може и да стане, но трябва да се сравни разпиновката на Ауди и ФВ. При А3 и Г4 има разлики, така че може и там да трябва да се пренаредят буксите.

Мисля, че имам едно табло за пасат б5 бензин без кан с фул фис, но е с проблем. Подсветката на фиса не работи. За фиса не съм сигурен.
Имам и табла за дизел фул фис без кан. Би трябвало всичко да сработи, само че оборотите ще са до 5500, а не до 7500.


Потребителски аватар
Теодор.Каракитуков
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 28 сеп 2018 12:54
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: AEB

Re: Присаждане на MFA на Голф4 / Бора

Мнениеот Теодор.Каракитуков » Чет 18 апр 2019 7:31


Можеш ли да провериш, дали наистина имаш бензиновото табло и да ми кажеш цена.. Фис-а ще го сменя ако трябва - това не е проблем. Достатъчно ми е, да е със синя подсветка, а не зелена. Относно дизеловите - ако има вариант, в който да се модифицира да стане бензиново също става, но за момента смяна на Фис дисплей ми изглежда по-лесния вариант.

Последна промяна от IvanMan на Чет 18 апр 2019 7:46, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон нов "отговор"!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 43 госта