Обучаване нa ключове с VAG-COM

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот Aprilia » Съб 17 мар 2012 20:07


Понеже има постоянно въпроси по темата а и преди 2г на самия мен не ми беше ясно реших днес в малкото свободно време да направя едно видео може да е полезно на някой. Ще дам и кратко обяснение след видеото в 4-5 стъпки т.к звука на самото видео не е много добър. Ако имам дребни неточности като ''вкарване на ключа в таблото'' сами разбирате че няма как да вкарате ключ в таблото просто неточно съм се изразил, исках да кажа ключ в контактния ключ. Ако има неточности корегирайте ме, нека темата стана максимално полезна
Като имам пак малко свободно време ще направя тема как да извличаме пинкода на таблото с програмата ваг командър
Ето го и видеото:



1. Канал 17-Instruments, отивате на канал 11 Login
2. В изскочилия прозорец въвеждате ПИН-кода на таблото (ако е 3-цифрен въвеждате 2 нули 00 и после кода, ако е 4-ри сифрен въвеждате само една нула преди ПИН-а)
3. На канал 10 Adaptation оставате на канал 00 и натискате READ, след което SAVE и после DONE, GO BACK.
4. Натискате пак 11 LOGIN и въвеждате отново пин-а като в стъпка 2
5. Отивате на 10 Adaptation оттам канал 21
6. В полето NEW VALUE въвеждате 0 след което натискате TEST, в полето в дясно TEST VALUE трябва да се появи 0, ако не стане се връщата не полето NEW VALUE и въвеждате пак 0 и пак натискате TEST и вече в дясно в полето TEST VALUE трябва да се появи 0, ключовете които са били записани към вашето табло са изтрити.
7. В полето NEW VALUE задавате стойността която отоговаря на броя ключове които имате, ако искате да обучите 1 ключ пишете 1, ако искате два- 2 и т.н
8. Натискате TEST и после SAVE, на изкочилия прозорец потрърждажате натискайки YES. След това натискате DONE, GO BACK.
9. Вадите ключа от контактния ключ и имате 10 секунди да вкарате 2-я ключ (ако обуяавате повече от 1 ключове), вкарвате 2-я ключ давате на контакт лампата на иммобилайзера светка и после мигва 1 път с което е обучен и 2-я ключ, ако имате 3-ти изкарвате 2-я и имате 10 секунди да вкарате 3-я. След като сте обучили и последния ключ вадите и вкарвате първия и давате на контакт. Махате контакта и сте готови
10. Можете да палите с който ключ искате, честито току-що спестихте 50 лева и направихте нещо сами по колата си

Както викат на запад, аз не нося отговорност ако някой си счупи колата, всичко пражите на собствен риск

Резервен ключ не може да бъде обучен самостоятелно, ако имате само 1 ключ към колата и искате резервен то и настоящия ключ трябва да мине под венчилото заедно с новия :да:


едит:

ПИН КОДЪТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗВЛЕЧЕ С ВАГ-КОМ, ПОЛЗВА СЕ САМО ВАГ_КОМАНДЕР ИЛИ ВАГ ТАХО!

Последна промяна от Aprilia на Пет 17 окт 2014 1:13, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот Aprilia » Нед 18 мар 2012 19:21


Колеги, според мен по-добре да задавате въпросите в темата си, така ще се получи според мен по-обширна и информативна тема :)


Потребителски аватар
VAAL
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 13 юли 2007 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот VAAL » Нед 18 мар 2012 20:15


Колега поздрави за полезната тема.Претполагам,че всеки който има VAG-COM и е работил с него ще се справи без проблеми,но и колеги който не са работили с програмата мисля,че ще се оправят.Ако може колега напиши и как да си вадим пин кодовете на таблото с програмата VAG-командер,защото тези които нямат кодовете на таблото си(като мене)немогат да завършат процедурата по обучаването на ключ или ключове.И един въпрос към темата.Когато сложиш новото табло и си обучиш ключове те,ако върнеш старото си табло то ще заработи ли отново или ще трябва да се обучават пак ключове те на ново,и имали ограничение като брои колко пъти можеш да обучаваш един и същи ключ към различни табла?


Потребителски аватар
svetliosabev
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 16 мар 2011 18:59
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1Z 1995
Местоположение: V.Tyrnovo

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот svetliosabev » Пон 19 мар 2012 13:15


А това приложимо ли е при GOLF 3? :bowdown


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот Aprilia » Пон 19 мар 2012 14:40


VAAL написа:Колега поздрави за полезната тема.Претполагам,че всеки който има VAG-COM и е работил с него ще се справи без проблеми,но и колеги който не са работили с програмата мисля,че ще се оправят.Ако може колега напиши и как да си вадим пин кодовете на таблото с програмата VAG-командер,защото тези които нямат кодовете на таблото си(като мене)немогат да завършат процедурата по обучаването на ключ или ключове.И един въпрос към темата.Когато сложиш новото табло и си обучиш ключове те,ако върнеш старото си табло то ще заработи ли отново или ще трябва да се обучават пак ключове те на ново,и имали ограничение като брои колко пъти можеш да обучаваш един и същи ключ към различни табла?

Значи ще направя тезни дни и тема за Пин кодовете, да се изкара ПИН-а е още по-лесно, но ми трябва малко време просто.
На върпоса ти, не един път обучен ключа към дадено табло той си забравя старото табло, с една дума като сложиш новото и обучиш ключовете, старото не можеш да го върнеш просто така, трябва пак да си обучиш ключовете към него :wink: Ограничение няма, можеш да ги обучаваш доста пъти (има някои чипове които след като 1 път се обучат повече не могат да се обучават, но това зависи от самата ампула (чип) не от таблото)


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот Aprilia » Пон 19 мар 2012 14:42


svetliosabev написа:А това приложимо ли е при GOLF 3? :bowdown

До колкото знам колега, Г3 както и по-старите аудита и фв за с отделна кутия имобилайзер, те могат да се обучават с другата програма която ще представя след няколко дни, но как точно става не знам, т.к нямам такъв модел кола, за да мога да правя експерименти, това с таблата и ключовете ми е хоби и го практикувам предимно на 4-ките и тук там някой пасат или бора :063:


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот icefire » Пон 19 мар 2012 20:09


Поздравявам те за темата :да:
Ще е полезна за всички, на които им е забавно да се занимават, както и за тези, които искат да спестят някой лев :да:
Ще сложа линк към твоята тема в темата ми за добавяне на MFA в Г4 ;)


Потребителски аватар
evroto9
Мнения: 112
Регистриран на: Пон 13 юни 2011 23:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот evroto9 » Пон 19 мар 2012 21:35


Много полезна тема.Поздравления :bowdown :да:


Потребителски аватар
Mborisov
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 20 сеп 2011 23:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца/София

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот Mborisov » Вто 20 мар 2012 23:53


Браво колега мн добра тема !! Имам 1 въпрос само: след като си смениш таблото процедурата същата ли е, или самото табло изисква обучаване и след това се обучават ключовете ?
Благодаря предварително и чакаме с нетърпение да разберем за ПИН-а на таблата :)
Поздрави !


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот didoriginal » Сря 21 мар 2012 22:40


Браво, полезна тема! Имам само 1 въпрос - за четенето на PIN кода не трябва ли VAG K+CAN COMMANDER кабел?


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот Aprilia » Сря 21 мар 2012 23:50


Mborisov написа:Браво колега мн добра тема !! Имам 1 въпрос само: след като си смениш таблото процедурата същата ли е, или самото табло изисква обучаване и след това се обучават ключовете ?
Благодаря предварително и чакаме с нетърпение да разберем за ПИН-а на таблата :)
Поздрави !

Честно казано не ти разбирам много въпроса, тази процедура която съм показал важи за смяна на таблото, ако само се обучават ключове без да се сменя таблото, просто пропускате точка 3 и 4 :wink:


didoriginal написа:Браво, полезна тема! Имам само 1 въпрос - за четенето на PIN кода не трябва ли VAG K+CAN COMMANDER кабел?

точно така, или ВАГ-ТАХО върши същата работа :beer


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот k_garchev » Чет 22 мар 2012 0:03


Имам кабел VAG-TACHO 3.01!Той за какво точно се използва?Може ли да обуча ключ и мога ли да извлеча пин кода на таблото?
Имам един приятел с Ауди А4,който трябва да даде няколко пъти на контакт,за да разпознае ключа и да запали и все се каня да тествам кабелчето,но ме е страх да не прецакам нещо!
Иначе поздравление за темата!Много добра работа си направил! :bowdown :applause:


Потребителски аватар
Mborisov
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 20 сеп 2011 23:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца/София

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот Mborisov » Чет 22 мар 2012 10:18


Sorry може да не съм се изразил мн правилно но сега разбрах всичко !!!
И с по никакъв др начин не може да се види пина на таблото освен ВАГ - командер или др кабел не се сещам името .... !?


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2527
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот drago_tr » Чет 22 мар 2012 19:30


А за Passat 1998 1.9 TDI ....кои от двата кабела е по добре да взема...VAG+CAN или Vag Tacho 3.01

http://www.ebay.co.uk/itm/VAG-K-CAN-1-4 ... 3976wt_977

или

http://www.ebay.co.uk/itm/VAG-TACHO-3-0 ... 1482wt_950

:roll:

В тази тема би било полезно да се допълни и как да си запалиш колата ако ти се счупи механично по някаква причина чипа, но имаш пина на таблото. Така че ако знае някой знае да сподели.

Последна промяна от drago_tr на Чет 22 мар 2012 19:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Обучаване нa ключове с VAG-COM

Мнениеот icefire » Чет 22 мар 2012 19:34


Имайте предвид, че vag tacho е програма, създадена от българин. Като си купваме китайски кабели от ebay, на практика крадем от наш сънародник, който на всичкото отгоре е дал нещо ново на VW обществото. Така че аз бих взел другия кабел, най-малкото заради това. А и vag commander предлага много по-широка функционалност - не само за таблото, но и за много други неща.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта