Ремонт на Хидравлична помпа

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Ремонт на Хидравлична помпа

Мнениеот Водния дух1 » Сря 25 апр 2018 20:13


Естествено,ако блокирва от време на време ,ремъка приплъзва и се къса. Колега,виждам,че имаш две теми за тая магария,но сигурен ли си в диагнозата ,та започваш да правиш помпата?. Аз изказах предположение защото на един приятел така щракаше/чаткаше помпата,но това не 100% меродавно при теб. Не е лошо да занесеш колата на майстор.




Потребителски аватар
aleksandar.aleksandrov3
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 08 дек 2017 12:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на Хидравлична помпа

Мнениеот aleksandar.aleksandrov3 » Чет 26 апр 2018 8:37


Колега , пуснах една тема и се включих във вашата , защото си помислих , че по-голяма маса хора ще го видят , а тези които са патили биха си дали експертното мнение . Днес възнамерявам да занеса Голфа на майстор , но тук в Русе са доста заети , колата е в женски род и все й се случва нещо :D


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Ремонт на Хидравлична помпа

Мнениеот muns61 » Чет 26 апр 2018 8:56


Провери с подходяща линия дали шайбите са в една равнина.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ремонт на Хидравлична помпа

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 26 апр 2018 20:28


Откачи ремъка и провери всички шайби на ръка. Ако има прецакан лагер веднага ще разбереш. От повредена хидравлична помпа може да се скъса ремък, може също да се скъса и от блокирала шайба на алтернатора, както и от някоя ролка, която го бута на страни.


Потребителски аватар
aleksandar.aleksandrov3
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 08 дек 2017 12:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на Хидравлична помпа

Мнениеот aleksandar.aleksandrov3 » Пет 27 апр 2018 12:38


Благодаря колеги , в понеделник ще го разкача , ще пиша , за да може и други колеги да извадят полза от моята ситуация


Потребителски аватар
aleksandar.aleksandrov3
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 08 дек 2017 12:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на Хидравлична помпа

Мнениеот aleksandar.aleksandrov3 » Чет 03 май 2018 12:31


Здравейте колеги , проблема ми е решен , в началото си помислих , че е от хидравличната помпа , но се оказа скъсан съединител на компресора на климатроника. Занесох колата на майстор , и той каза , че за да бъде скъсан съединителя , трябва вътре в компресова нещо да е блокирало . Смениха компресора , шумът изчезна , а аз олекнах с 270 лв , които включват : компресор втора ръка + труд + фреон . Надявам се да съм бил полезен с моето нещастие . Благодаря ви !



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта