Сгъваем ключ!

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот dika » Чет 12 фев 2015 14:14


Колеги, аз също прибегнах към смяна на кутийката и днес си взех нова. След прехвърлянето на чарковете обаче, как точно да "запозная" колата с ключа? Как се инициализира?
Четох много мнения: само на контакт и задържаш отключване; с двата ключа; през VAG-COM ...не очаквах, че елементарна процедура като смяна на батерия (реално еквивалент) може да е толкова усложнена.

Благодаря предварително!




Потребителски аватар
delian1978
Мнения: 654
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 12:51
Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Шумен/Габрово

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот delian1978 » Чет 12 фев 2015 19:51


Колега,като си сменил кутийката трябваше да преместиш и ампулката за имобилайзера.Тя се намира в предната част на старата ти кутийка-една малка стъклена капсула.И така ще си запали колата без да се налага обучаване на ключа.


Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот dika » Чет 12 фев 2015 20:52


Благодаря за съвета колега, аз това го видях в клипче как се прави :) Като цяло изобщо не съм местил още чарковете на ключа, че ме страшее :) Просто питам предварително, за да знам какво правя :) На много места чета, след смяна на батерията се "забравят" с колата. А смяната на кутийката няма как да стане без сваляне на батерийката :)


Потребителски аватар
radko86
Мнения: 240
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 15:37
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL ARL
Местоположение: Стара Загора

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот radko86 » Чет 12 фев 2015 21:01


Сменял съм батерия няколко пъти и не ми се е налагало да обучавам :smile Сменях и кутийка но не можах да извадя стъклената ампула :dontknow мъчих с игла с ножче и не стана и се отказах засега...


Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот dika » Чет 12 фев 2015 21:06


Започвам точно в този момент процедурата :) няма ли възможност с нагряване?


Потребителски аватар
radko86
Мнения: 240
Регистриран на: Сря 13 окт 2010 15:37
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL ARL
Местоположение: Стара Загора

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот radko86 » Чет 12 фев 2015 21:25


Не съм пробвал колега смених само другата половина и запазих старата с ампулата. Пиши като я преместиш да знаем как става :th_up


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот ti6ogb » Чет 12 фев 2015 21:39


Внимавай,че на приятел за Ауди А3 , му купих нова кутия ,и той да вземе да строши ампулата на сол.Голям зор докато намери човек с уред и нова ампула = на 100 лв.и цял ден ядове.

А моята на Пасата си се местеше свободно,даже се наложи да и сложа парче хартия да не мърда. :love.vwclub


Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот dika » Чет 12 фев 2015 22:06


Ейййййй вече и аз съм с нова кутийка :) Страшна работа :) Да споделя:
Отнема 5 минутки, нищо работа!
С алармата нямаше драми, след махането на батерията - не се наложи инициализация.
При мен ампулата се движеше свободно...даже я изпуснах при отваряне...на килима :) Голямо търсене падна, но я намерих...в новата кутийка отново си беше свободно. Леко го 'затъкнах' с една хартийка, поне да не се лашка така свободно.


Потребителски аватар
delian1978
Мнения: 654
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 12:51
Автомобил: GOLF MK4 1.9 TDI R Line
Двигател: ALH 1999
Местоположение: Шумен/Габрово

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот delian1978 » Пет 13 фев 2015 9:32


Това с махането на батерията и неразпознаването на ключа после е пълна глупост.Че тя ампулата за имобилайзера изобщо не е вързана към захранване!


Потребителски аватар
StasGo
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 02 мар 2015 11:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот StasGo » Сря 04 мар 2015 15:18


Здравейте колеги.Изчетох цялата тема.Набавих доста добра информация, но никои нямаше случей с фабрична аларма. Та Ето го моя ключ с фабрично дистанционно ( централно и аларма) , намерих си и сгъвемия от един МК4 1.9tdi 85kw 2000година "Highline". с прехвърлянето на ключа и магнитчето което е вътре ще се справя.Въпроса ми е мога ли да си обуча новия ключ кам колата... платките не съвпадат изобщо така че с пригодяване няма да стане... Живея в чужбина и нямам идея каде да отида а и да отида яко ще ми съдерат кожата..има ли вариант "направи си сам" да се обучи дистанционото на сгъваемия ключ... Благодаря предвърително на всяко мнение
Прикачени файлове
rps20150304_141655.jpg


Потребителски аватар
Superman777
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 06 яну 2014 0:32
Автомобил: VW Polo 6N 1.9D
Двигател: AEF 1998

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот Superman777 » Съб 07 мар 2015 15:27


Незнаех, че този сгъваемия ключ се продава с платка вътре. Мислец, че е само празна кутийка и си вземаш платката от дистанционното на алармата и се молиш някакси да се събере и да стои без да мърда :D

Иначе...дистанционното на мойта аларма е с 4 бутона, но никъде не мога да намеря сгъваем ключ с 4 бутона, дори и на линка в olx, който даде един колега в предната страница. Освен или да сменя алармата или да се откажа от супер готиния сгъваем ключ. Някакви идеи ?
Прикачени файлове
ip-aa010---avtoalarma-s-4-butona_p3_2366.jpg
ip-aa010---avtoalarma-s-4-butona_p3_2366.jpg (20.45 KиБ) Видяна 6186 пъти


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот Xaxy » Пет 13 ное 2015 20:21


Здравейте колеги. Вече ми писна да нося, отделен ключ за паленето на колата, отделен сгъваем ключ за централното откл/закл. Искам да си ползвам оригиналния сгъваем ключ за VW , значи едни ми казват, че след като сменя алармата ще мога да ползвам сгъваем ключ,други ми казват след като сменя комфорт-модула, с такъв които да бъде с 2 букси "AH" сегашния ми е "Q" , вече незнам на кои да вярвам и на кои да не вярвам..... Колата си има ел.огледала/стъкла. Централното работи, но е някакво китайско менте веднъж се отключва с централното,друг път тряя ръчно с ключа да отключвам..... Каквото е нужно питайте, ще отговарям само да реша този досаден проблем..... :scare3

Ще съм благодарен,ако някой може помогне.


xm_net
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот xm_net » Съб 14 ное 2015 9:20


Много автомобили на VAG за съжаление на собствениците се оборудват фабрично с комфорт-модул, който не поддържа дистанционно управление с радиосигнал. Колата си има всички функции по централно отключване/заключване, вдигане/сваляне на стъклата и т. н., но те се управляват само и единствено с ключ в ключалката на вратата. Такъв комфорт модул не може по никакъв начин да се "научи" да работи от дистанция и решенията са две: или смяна на оригиналния модул с такъв, поддържащ функция "remote control" или монтиране на отделен допълнителен кит, който да поеме дистанционните функции. Ако колата е дошла с обикновен ключ и заедно с него върви отделно дистанционно ("висулка"), то на 99% става дума за комфорт, който се управлява ръчно и точно това е причината за монтиране на допълнителна аларма. Преди да купувате ключове с дистанционно, най-напред проверете с какъв автомобил си имате работа и не си хвърляйте парите на вятъра!


Потребителски аватар
Kilara37
Мнения: 230
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 19:16
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.6 SR
Местоположение: kazanlak

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот Kilara37 » Вто 22 дек 2015 21:07


Интерфейсни аларми не става ли .http://www.alarmsyst-bg.com/can-bus-k-bus.html


xm_net
Мнения: 223
Регистриран на: Съб 19 дек 2009 21:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Сгъваем ключ!

Мнениеот xm_net » Нед 27 дек 2015 21:39


Интерфейсните аларми са предназначени да работят с оригинално вградените комфорт-модули на автомобилите, но... само при условие, че съответният модул притежава функцията "remote control"! Ако комфорт-модулът на колата не разполага с опция за дистанционно управление с радиосигнал, няма на света нещо, което да може да се "научи" да работи с такъв модул.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта