Сгъваем ключ!

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Пон 22 яну 2007 22:27


Това което пускам е за раздела "Направи си сам", но смятам, че ще ти помогне.
Дадено е за ключ за Голф3/Венто/Поло, но по аналогия може да се направи и за останалите модели автомобили.
За целта се иска ключ от твойта кола и да си купиш от първия магазин за аларми един ключ-сгъваем със заработено в него дистанционно за аларма, което в последствие ще се препрограмира за 5 лв. спрямо твойта аларма

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 22 яну 2007 23:12


Понеже като копувах колата търговеца ми даде само един ключ се чудя дали мога да направя дубликат на моя в такъв вариант щото не ми се троши оригиналния.Каде в Сф могат да извършат тази дейност и срещу какви пари?


Потребителски аватар
Insect
Мнения: 1602
Регистриран на: Съб 11 ное 2006 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Insect » Пон 22 яну 2007 23:21


A, ще може да се програмира за алармата. Моята е доста стара :cry:


Потребителски аватар
Kalinn
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Golf IV TDI GTI - 2002
Двигател: ARL
Местоположение: Карлово

Мнениеот Kalinn » Пон 22 яну 2007 23:27


..........

Последна промяна от Kalinn на Пет 10 окт 2008 0:30, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Пон 22 яну 2007 23:31


мда проблема по-скоро е в намирането на ключ


Потребителски аватар
Kalinn
Мнения: 551
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Golf IV TDI GTI - 2002
Двигател: ARL
Местоположение: Карлово

Мнениеот Kalinn » Пон 22 яну 2007 23:35


DragoGT написа:мда проблема по-скоро е в намирането на ключ

..........

Последна промяна от Kalinn на Пет 10 окт 2008 0:29, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Пон 22 яну 2007 23:37


И аз имам едно въпросче.
Моята кола я заключвам с ключа и отделно пускам алармата чрез дистанционното, та къде в София може да препрограмират алармата, т.е. да заключвам едновременно с което да се пуска и алармата от ключа, или ще трябва нова аларма :idea: :?: питах няколко алармаджии но неможаха да ми помогнат !

А механизма от снимката го има в юнитрейд, колегата беше писал в другата тема как стоят нещата и какви пари излиза !


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Пон 22 яну 2007 23:37


мога от ebay

ама мисля че 50-100$ ще охладят ентусиазма ни


Потребителски аватар
idkedikov
Мнения: 914
Регистриран на: Вто 27 сеп 2005 15:49
Автомобил: VW Passat 3bg
Двигател: AVF
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот idkedikov » Пон 22 яну 2007 23:48


jafara написа:И аз имам едно въпросче.
Моята кола я заключвам с ключа и отделно пускам алармата чрез дистанционното, та къде в София може да препрограмират алармата, т.е. да заключвам едновременно с което да се пуска и алармата от ключа, или ще трябва нова аларма :idea: :?: питах няколко алармаджии но неможаха да ми помогнат !

А механизма от снимката го има в юнитрейд, колегата беше писал в другата тема как стоят нещата и какви пари излиза !


По този начин незнам дали може да се направи да ти кажа ;) Обратното става без пробле иначе 8) :lol:


Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Вто 23 яну 2007 0:17


jafara написа:И аз имам едно въпросче.
Моята кола я заключвам с ключа и отделно пускам алармата чрез дистанционното, та къде в София може да препрограмират алармата, т.е. да заключвам едновременно с което да се пуска и алармата от ключа, или ще трябва нова аларма :idea: :?: питах няколко алармаджии но неможаха да ми помогнат !

А механизма от снимката го има в юнитрейд, колегата беше писал в другата тема как стоят нещата и какви пари излиза !

Ами според мен така както си е по-добре. В смисъл такъв, че разбият ли алармата отварят колата. А в твоя случай трябва да разбият алармата после да се мъчат да отварят и през ключалката. Не, че е невъзможно, но е по-голяма играчка-изисква повече време.
Когато слагах аларма на баща ми на колата, алармаджийте искаха да я свържат към централното. Аз им казах, че не искам и сега колата се отваря с оригиналното дистанционно което е заработено в ключа и е в комплект с оригиналния имобилайзер и с аларма, която не е свързана с централното. Който иска да я краде, нека първо да отвори вратата, после да обезвреди алармата, после фабричния имобилайзер и накрая да се мъчи с поставения втори имобилаизер и накрая с дебеловратия застраховател при който е направено каското.


Потребителски аватар
jafara
Мнения: 949
Регистриран на: Нед 14 май 2006 21:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jafara » Вто 23 яну 2007 0:22


хъъм, досега не се замислях по тоя въпрос колега, но мисля че ме разубеди, май наийстина е по-добре да си седи така, не че ако някой реши недай си боже, ;) но пак найстина е по добре да си седи така ...
Мерси за съветите :) :да:


Потребителски аватар
oSViRePql
Мнения: 1735
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот oSViRePql » Вто 23 яну 2007 0:22


А кой ще го програмира за 5лв ?! Много малко ми се виждат нещо... защото Ваското каза че му се изкарва всичко от вътре и се програмира на ново и не било лесно ;)


Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Вто 23 яну 2007 0:23


DragoGT написа:мда проблема по-скоро е в намирането на ключ

Такива сгъваеми ключове /или подобни/ се продават при повечето добре заредени магазини за аларми. Нямат лепенка на ФВ, но такава се лепи.


Потребителски аватар
DAXC
Мнения: 1219
Регистриран на: Съб 29 апр 2006 13:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свищов

Мнениеот DAXC » Вто 23 яну 2007 0:30


oSViRePql написа:А кой ще го програмира за 5лв ?! Много малко ми се виждат нещо... защото Ваското каза че му се изкарва всичко от вътре и се програмира на ново и не било лесно ;)

На един приятел му се прецака алармата-не искаше да си познава дистанционното. Отиде при някакъв алармаджия и оня за 10лв му смени кода на алармата и препрограмира двете дистанционни да се разпознават с модула на алармата.


Потребителски аватар
oSViRePql
Мнения: 1735
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот oSViRePql » Вто 23 яну 2007 0:37


Andrian_VT написа:
oSViRePql написа:А кой ще го програмира за 5лв ?! Много малко ми се виждат нещо... защото Ваското каза че му се изкарва всичко от вътре и се програмира на ново и не било лесно ;)

На един приятел му се прецака алармата-не искаше да си познава дистанционното. Отиде при някакъв алармаджия и оня за 10лв му смени кода на алармата и препрограмира двете дистанционни да се разпознават с модула на алармата.


Дано думите са ти истина :D Ще поразпитам :)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jh_ivanov и 40 госта