Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Todi
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 30 май 2007 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот Todi » Нед 29 май 2022 17:09


Здравейте колеги,
реших да подновя част от автопарк и и купих едно Голф-че комби, родено в края на 2012г.Понеже ще го ползвам за работна кола, възникна нуждата от теглич.Е нищо работа, купих такъв от автоморга, за същият модел, монтира го, сега проблемни са жиците. Тук в играта участва и един "Смарт модул", а нямам никаква представа, как да го свържа. Ако някой знае, нека помогне!




Todi
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 30 май 2007 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот Todi » Нед 29 май 2022 17:13


Ето няколко снимки.
Прикачени файлове
IMG_20220529_151843.jpg
IMG_20220529_151902.jpg
IMG_20220529_151925.jpg
IMG_20220529_152820.jpg


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот Vlad777 » Нед 29 май 2022 20:34


Vaskoto1 помогна с окабеляването на Туарега на dobrin преди време, но в момента е в Германия - вероятно около месец още. Бих се обърнал към него, ако не се намери друг начин.


Todi
Мнения: 119
Регистриран на: Сря 30 май 2007 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот Todi » Пон 30 май 2022 3:03


Благодаря колега, ще го търся, като си дойде, ако не си реша проблема до тогава!


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот apolon » Чет 02 юни 2022 19:22


А за що през "Смарт модул"?Не може ли да се вземе захранване направо от задните светлини? Аз навремето така го подвързах и до сега нямам проблеми. :beer


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 205
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот NikMar55 » Пет 03 юни 2022 17:44


Колегата apolon е прав, най-лесно става така: https://teglich.bg/електрооборудване-за-тегличи/


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 05 юни 2022 7:28


Ами този модул според мен свързва светлините на ремаркето с лайт модула на колата за да може шофьорът да е информиран ако има изгоряла или не работеща светлина и като го има защо пък да не се подвърже


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 05 юни 2022 12:49


Цялата идея е BCM -a да не се обърква от допълнителното съпротивление на допълнителните крушки на ремаркето. Аз сложих на пасата нормален теглич без модули, но ако закача ремарке с нормални крушки модула ги хваща и спира захранването на натоварените вериги. Най-неприятното , е че изключва и светлините на автомобила. Аз реших проблема като ползвам собствени стопове с лед светлини , инсталация 7 метра и закачам стоповете д магнит на ремаркето което ще ползвам. Стойката за велосипеди също е с лайтбар д лед стопове и драми нямам. Ако обаче искате да закачате нормални стопове било то на каравана, ремарке , стойка за колела и т.н. трябва да свържете инсталацията с допълнителни модули които взимат директен плюс и през релета командват вече съответните светлини.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот viksanlg » Нед 05 юни 2022 16:27


И аз имам такава дилема за окабеляване на теглич към системите на моята Б3-ка В нета има кой пин от куплунга какво захранва на ремаркето, но ме е шубе да свържа директно нещата към кабелите на автомобила директно, защото ми се струват тънки и да не претоваря нещо и да се подпали...
За сега търся схема дали има начин за директно свързване към таблото с бушони или нещо такова.


FEN_NA_TDI
Мнения: 165
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот FEN_NA_TDI » Нед 05 юни 2022 19:09


на б3 се връзва всичко директно към стоповете с букси, там няма модули и др. простотии, какво значи струват ти се тънки, ти да не очакваш кабелите да са по 4 квадрата за по две крушки :mrgreen :mrgreen


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот viksanlg » Нед 05 юни 2022 20:43


Радвам се че те забавлявам и се възхищавам на чудната ти и остроумна ирония...Почуствах се по-добре..Благодаря!
И да, аз съм способен да си съдения кабелите, но бушоните и кабелите незнам дали да предвидени за такъв допълнителен товар.За мигачите може и да не е проблем, но за постоянно светещите габарити при дълъг път, както и за стопивете, може и да има проблем.Едно Опелче преди години се пална така.Инсталацията му прегря и част от кабелите "грайнаха" и те бяха тънколяви, като се ползваше директно от задните светлини.От тогава съм много мнителен за това кой ти го прави...но не и за Ваското number ONE .Човека си е капацитет и разбира, но от Варна до София малко.....сещаш се.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 05 юни 2022 21:04


На В3 и В4 на платките за крушките има свободни гнезда за букси откъдето се захранва инсталация за фабричен теглич, няма проблеми тествано е и работи, на В5- 5.5 също. От В6 насам стават по сложни. Моя В7 се намръщи дори на парктроник вързан към светлината за заден ход и се наложи да му пускам директен плюс през реле от задната чистачка


FEN_NA_TDI
Мнения: 165
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот FEN_NA_TDI » Пон 06 юни 2022 0:07


viksanlg написа:Радвам се че те забавлявам и се възхищавам на чудната ти и остроумна ирония...Почуствах се по-добре..Благодаря!
И да, аз съм способен да си съдения кабелите, но бушоните и кабелите незнам дали да предвидени за такъв допълнителен товар.За мигачите може и да не е проблем, но за постоянно светещите габарити при дълъг път, както и за стопивете, може и да има проблем.Едно Опелче преди години се пална така.Инсталацията му прегря и част от кабелите "грайнаха" и те бяха тънколяви, като се ползваше директно от задните светлини.От тогава съм много мнителен за това кой ти го прави...но не и за Ваското number ONE .Човека си е капацитет и разбира, но от Варна до София малко.....сещаш се.
Нищо иронично не съм казал, нито съм казвал че не си способен, всичко се връзва на платките на стоповете и си готов, само забравих да ти кажа че трябва да смениш оригиналното реле за мигачите номер 21 с реле номер 22 от кола с фабричен теглич :th_up


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот viksanlg » Пон 06 юни 2022 14:19


Благодаря за инфото. :th_up Да попитам каква е причината за това и ако видя реле номер 22 на пасат или голф незнайно за мен дали е имало теглич, означава ли че става или има шанс да е различно с този номер?


FEN_NA_TDI
Мнения: 165
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: Монтаж на теглич, проблем с кабелите

Мнениеот FEN_NA_TDI » Пон 06 юни 2022 19:44


Причината е че реле 22 управлява двете допълнителни крушки на ремаркето, всички релета 22 са еднакви и са от коли с теглич, имат 4 крачета, обикновенно реле 21 е с 3 крачета, на пасат б4 се слагат и един по нов модел релета на хела( синьо реле с жълти надписи) ако намериш такова също става, можеш също да си сложиш и оригинална индикаторна лампа за мигачите на ремаркето, тя свети когато си закачил ремарке, и ако изгори крушка на мигачите на ремаркето спира да свети.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта