Ремонт на превкл. механизъм ск. кутия 02J

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
h0r4ex
Мнения: 135
Регистриран на: Съб 03 авг 2013 11:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на превкл. механизъм ск. кутия 02J

Мнениеот h0r4ex » Нед 09 юли 2017 6:06


За ремонт на скоростна кутия при голф 3 ABF какво от тези неща трябва да се купят ?




Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 722
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на превкл. механизъм ск. кутия 02J

Мнениеот williams_vn » Нед 09 юли 2017 10:17


:banghead


Потребителски аватар
h0r4ex
Мнения: 135
Регистриран на: Съб 03 авг 2013 11:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на превкл. механизъм ск. кутия 02J

Мнениеот h0r4ex » Нед 09 юли 2017 16:40


williams_vn написа::banghead

? Помощ ?


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на превкл. механизъм ск. кутия 02J

Мнениеот gddbg » Съб 12 авг 2017 13:42


Извинявам се ,че не е по темата ,но някой има ли ръководство за регулиране на другия механизъм който се води лостов? Не знам какво беше наименованието му и няма как да потърся.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Ремонт на превкл. механизъм ск. кутия 02J

Мнениеот xalerrelax » Съб 12 авг 2017 14:16


На лостовият механизъм , какво да му се регулира?
Има ремонтен комплект , сменят се гумичките и "ябълките".... и трябва да се оправи.


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Ремонт на превкл. механизъм ск. кутия 02J

Мнениеот bahyr » Нед 13 авг 2017 18:08


gddbg написа:Извинявам се ,че не е по темата ,но някой има ли ръководство за регулиране на другия механизъм който се води лостов? Не знам какво беше наименованието му и няма как да потърся.

Може би това:
http://vwts.ru/articles/trans/mkpp-020- ... robki.html


gddbg
Мнения: 244
Регистриран на: Съб 18 юни 2016 20:05
Автомобил:
Двигател:

Re: Ремонт на превкл. механизъм ск. кутия 02J

Мнениеот gddbg » Нед 13 авг 2017 20:47


Благодаря


marto_dve
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 06 мар 2014 21:02
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHF 1998

Re: Ремонт на превкл. механизъм ск. кутия 02J

Мнениеот marto_dve » Чет 02 мар 2023 12:31


Ще допълня полезната тема с още един начин за смяна на лагерчето, тъй като снимките на автора не се виждат. Малко подробно:

Семеринга ми беше дал фира и от там лагера пълен с ръжда и мизерия. Заврях пръст да видя дали се движи и пластмасовата му част се разпадна. Яко чистене и четкане на целия избирач отвън да падне всичко мизерно и дойде време за лагера. Нямам дремел да пиля корпуса на лагера отвътре. Доста умувах как да го извадя само с подръчни средства без да счупя корпуса на избирача. Задължително според мен е менгеме, добарах се до едно такова. Самоделката e от:
- дебел болт с резба М16
- месингов набивен анкер за бетон с резба М16
- още един болт с резба М12
- парче PPR тръба муфа ф25мм или подобна втулка с такъв размер.
- домоуправител (чук)
Струва ми ~ 5-6 лв за анкера и двата болта.
Capture1.JPG

Ширината на анкера е колкото тази на лагера. С натискане влезе в отвора на лагера (от към страната на ск. кутия). Навих на анкера болта М16, затегнах за да се разпъне анкера във вътрешната стена на лагера. Законтря здраво и няма мърдане. От горната страна на корпуса на избирача навих другия болт М12 към вече разтворения край на анкера (самия отвор на анкера си пасна с размера на този болт). Стана плътна сглобка :biggrin

Подложих долната част на корпуса на избирача върху две еднакви планки за да легне върху тях с почти целия си диаметър, а планките върху леко разтвореното менгеме за да си стърчи надолу големия болт между тях. След 5-6 умерени удара с чука отгоре върху малкия болт лагера отлепи. След още толкова излезе целия. Нямам поражения по корпуса.

По-безопасния начин според мен е вместо да тупам отгоре с чука да бях нанизал парчето тръба в големия болт преди да го завия в анкера. Тръбата да служи за опора като ляга плътно на равнината на избирача, а в нея да влиза стария лагер при изваждането му. След като разтворя анкера и навия отгоре малкия болт, да ги сложа легнали срещу двете челюсти на менгемето, като с челюстите се хване малкия болт от едната челюст и парчето тръба от другата челюст срещуположно и с навиване на менгемето малкия болт да избута лагера през отвора на PPR муфата. Не стигнах до този начин защото лесно се предаде с чука. Набиването на новия лагер стана чрез натискане с менгемето и подложка от широка шайба за да подведе лагера в правилен ъгъл.
Не успях да снимам по време на действието че бях постоянно омазан, направих няколко снимки след това за ориентир как изглежда самоделката.
Анкера и болтовете навити в лагера:
Capture2.JPG

Къде се хваща на менгемето да се завива за избиване:
Capture3.JPG

Capture5.JPG

Новия лагер на място:
Capture6.JPG
Capture6.JPG (71.4 KиБ) Видяна 1315 пъти



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта