Извеждане AUX от Beta 5

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Извеждане AUX от Beta 5

Мнениеот katmai » Нед 23 юни 2013 14:22


И така колеги,след като ми откраднаха радиото от Пасата реших, че е по-добре да не предизвикваме вече крадците и затова си извадих един вход от заводското радио,през който си пускам музика от телефона.То така и така всичката музика ми е на телефона,че то операцията се оказа добро решение.
Ето и как стана при мен.
Ще ви трябва поялник,двуканален кабел + букса(например от стари слушалки),макетен нож и 20-тина минути.
Първо сваляте радиото,като е важно да го вадите при върнат контакт,иначе май ще ви иска код после.После сваляте двете ламарини отгоре и отдолу.Ако искате да ви е по-лесно свалете и модула за касетката,който се държи на 4 болта.
960.jpg

Ето това е чипа,който ви интересува
961.jpg


Проследявате пистите,които тръгват от чипа и отиват към кондензаторите(крачета 1 и 16 на чипа и ги прекъсвате с макетния нож(или с каквото можете). Така ще шунтирате сигнала от касетата.
963.jpg


После обръщате радиото и търсите мястото отдолу,което отговаря на мястото с двата кондензатора отгоре.
964.jpg

В ограденото с червено ще запоите двата изходящи канала от кабела,за който писах в началото. В ограденото има 6 'пъпки',като на вас ви трябват двете средни от редицата по три(:::). А на малкото червено кръгче слагате масата на кабелчето.
Ето как трябва да изглежда след операцията
965.jpg

Откъде ще прекарате кабела си остава ваше решение. Виждал съм да го вадят в жабката за по-скришно място но аз го извадих отпред през капака за касетката.Там където запоих жичките понаклепах с пистолет за топло лепило за да не се прекъсне нещо от постоянното подхвърляне на кабела.
За да слушате музика слагате някаква касетка и натискате CC на радиото, и пускате сигнала от вашето устройство.
По този начин ви остава радиото а вече имате и AUX,като можете да контролирате силата на звука от панела.
Enjoy the music.
За въпроси и опалквания за изгоряло радио пишете на лични или в темата.




stan313
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 25 май 2008 15:00
Автомобил: Volkswagen golf 3
Двигател: 1994
Местоположение: Габрово

Re: Извеждане AUX от Beta 5

Мнениеот stan313 » Вто 09 юли 2013 23:55


По този начин ,касетата няма да продължи да работи нали? :gruebel


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Извеждане AUX от Beta 5

Мнениеот katmai » Вто 16 юли 2013 12:05


Да, няма да продължи да работи касетата.
Ти да не слушаш касетки още ? :)


stan313
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 25 май 2008 15:00
Автомобил: Volkswagen golf 3
Двигател: 1994
Местоположение: Габрово

Re: Извеждане AUX от Beta 5

Мнениеот stan313 » Пон 22 юли 2013 20:38


Да само в колата :icon_lol сериозно..но вече сложих чейнджър и минах на дискове :biggrin


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Извеждане AUX от Beta 5

Мнениеот dontaskdontsay » Чет 04 дек 2014 21:36


Колеги ето нещо интересно по темата: http://www.instructables.com/id/DIY-cassette-tape-to-MP3-aux-converter/

Не съм го пробвал и не гарантирам че работи :exclaim


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Извеждане AUX от Beta 5

Мнениеот Bai Sando » Чет 04 дек 2014 22:09


При първия вариант с директно хващане на сигнала към предусилвателя на касетофона,звука е доста по-чист :wink
Иначе такива касетки продават и готови и са удобни за шофьори,които им се налага да карат разни служебни коли с касетофони.


Потребителски аватар
terero
Мнения: 210
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:45
Автомобил: VW PASSAT VW LUPO
Двигател: AHU 98 AKU 00
Местоположение: Бургас

Re: Извеждане AUX от Beta 5

Мнениеот terero » Чет 08 юни 2017 15:42


Интересно, да можеше така да сложи и USB :icon_lol



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта