Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот plamikcho » Вто 11 фев 2014 17:30


Възможно е да си прав. Обаче, ако си прав, се замислям сериозно. Защо Голф на 14 години няма проблеми с нагорели контакти, а Пасат на 7 години има? Егати качеството, ако за няма и 2 години каране и 20 000 км нагарят контакти :thumb_down Като купих колата бяха перфектни фаровете.




Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Piqndurnik » Чет 13 фев 2014 17:33


plamikcho написа:Възможно е да си прав. Обаче, ако си прав, се замислям сериозно. Защо Голф на 14 години няма проблеми с нагорели контакти, а Пасат на 7 години има? Егати качеството, ако за няма и 2 години каране и 20 000 км нагарят контакти :thumb_down Като купих колата бяха перфектни фаровете.

Вярно че колкото по-нови са колите толкова по-кратък живот им е заложен, но пък чак за две години... Някакъв производствен дефект ще да е. Измери напрежението при крушката.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот plamikcho » Чет 13 фев 2014 18:08


2 години, ама колата е общо на 7 - точно изчислени да изкарат 5-6 години и после :death Хванал съм ги точно преди да се скапят. Не съм мерил напрежението, но след прочетеното тук и на още няколко места съм 99.9% сигурен, че проблема не е електрически. Днес случайно видях същия модел Пасат, но по-нов (или по-запазен) от моя и разгледах добре лупата - беше напълно прозрачна :eek . А моята е тъмна и мътна. Ще ги търсим старите коли със свещ, ама няма :a045. Всичко ново де се произвежда последните 5-6 години явно го е закачила кризата и е пунта-мара.

И да не съм офтопик (че взе да ми става навик), за мен истината е фарове с DRL. Това на решетките има 2 сериозни недостатъка:
- евтините са боклук и светят колкото да не е без хич, и изглеждат смешно отдалече като някакво украшение на колата :no
- хубавите са скъпи и ще им поникнат крачка към някой магазин за части втора употреба :twisted


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Milanov » Нед 14 май 2017 21:55


Колеги съживявам темата отново.
Въпроса е как да изкарам плюс след контакт при двигателят.
Таблото с предпазителите при двигателят е с постоянен плюс.
Вътре в купето от ляво на волана в таблото с предпазителите има плюс след контакт, но нямам идея как да прекарам кабел до двигателят.
От дясно на таблото също виждам, че има кабелен сноп излизаш при двигателят.

Идеята е да свържа DRL да светват при запален двигател, съответно с едно рале свързано към габарита, ще загасват при светване на фаровете... те са автоматични.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Piqndurnik » Вто 16 май 2017 11:03




Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Milanov » Пон 26 юни 2017 11:01


Благодаря за клипа, видях как се свързва към предпазителите и взех от Китай преходника.
https://www.aliexpress.com/item/Middle- ... 0.0.GKushU

Моето табло е друг модел, тоест ползвам друг предпазител.
Изображение



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта