Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Milanov » Вто 12 ное 2013 14:41


Здравейте Колеги,
Искам да поставя дневни светлини /DRL/ в решетките на бронята, моля ако някой го е правил, да сподели от къде, какви, как … и ако е възможно да качи снимки.
Благодаря

В форума открива следните теми:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=257144&hilit=passat+b6+DRL
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=380177&hilit=passat+b6+DRL
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=395883&hilit=passat+b6+DRL

В eBay има предложения за готови решетки, но пасата ми няма фабрично поставени халогени, тоест, ще се наложи и тях да купувам, а и от друга страна цената е дебела, както се има предвид, че се държат с едно винтче!
http://www.ebay.com/itm/High-Quality-DRL-LED-Daytime-Running-Light-Fit-For-VW-Passat-B6-2006-2010-Models-/111120695146?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item19df4f3f6a&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/261327463937?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Това е клип който откривам за монтаж:




Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Piqndurnik » Чет 21 ное 2013 17:32




Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Milanov » Пет 22 ное 2013 9:51


Благодаря за информацията, но ставаше на въпрос, ако някой колега е правил монтаж както е на клипа на OSRAM.
Това което предлагаш е Супер, НО не за България... както написах ги държи едно винтче.
Относно готови решетки на разумна цена, но с отвори за халогени има и тук:
2006-2010 Volkswagen PASSAT B6 High quality LED Daytime running lights front Fog lamp Fog Lights
US $77.00
http://www.aliexpress.com/item/2006-2010-Volkswagen-PASSAT-B6-High-quality-LED-Daytime-running-lights-front-Fog-lamp-Fog-Lights/742258333.html


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Piqndurnik » Пет 22 ное 2013 12:25


Е, те другите, дето се продават, се държат на две винтчета, но поне има на значително по-ниска цена. За България единствено вградени във фаровете са що годе сигурни, обаче там цените са по-солени, а и няма гаранция, че новия фар ще свети като оригиналния.
Всъщност на тези, дето ги взех, най-ценното е идеята за връзването към бушона :smile .


Antoanboy
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 13 юни 2013 20:55
Автомобил: Passat B6 Variant
Двигател: 2.0 TDI BKP
Местоположение: София

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Antoanboy » Пет 31 яну 2014 18:20


По принцип В6 има опция за "Дневни светлини" на фаровете за мъгла /халогените/. Чрез VAG-COM се правят, щом работи колата, те светят на 40%. Ако на държите да са LED, ако имате халогени, ако не ви се рискува с поставянете на допълнително устройство да "объркате" колата, и искате да спестите 300-400 лева, минете през някой сервиз и ги пуснете!


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Milanov » Съб 01 фев 2014 19:25


Antoanboy написа:По принцип В6 има опция за "Дневни светлини" на фаровете за мъгла /халогените/. Чрез VAG-COM се правят, щом работи колата, те светят на 40%. Ако на държите да са LED, ако имате халогени, ако не ви се рискува с поставянете на допълнително устройство да "объркате" колата, и искате да спестите 300-400 лева, минете през някой сервиз и ги пуснете!


Не е проблем да го направя, но какво правим с КАТ!
Да не бъркам, но халогените не може да са дневни светлини, дори и да светят на 40%, много ми си иска да е така, но поне аз не съм виждал автомобил да ги ползва за това, няма значение от коя марка е!
То дори и дневни да поставиш се иска Сертификат за тях и за самият монтаж!


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот yanio » Съб 01 фев 2014 20:42


Фабричните ДРЛ не са ли дългите светлини на определен % ? Тези допълнителни Led DRL са супер цигания. Ако неможе фабрично да се ползват дългите като DRL , най-добре си купи модул smartDRL. Според модела струва между 30 и 50лв и колата не заприличва на стрелбище :)


Потребителски аватар
stinbg
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 26 сеп 2012 18:37
Автомобил: Passat B6
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот stinbg » Съб 01 фев 2014 21:54


Дневните светлини на този пасат могат да се програмират на късите или на халогените, като осветяването се задава през 1%. Ако не се лъжа може и дългите да се ползват. Няма смисъл да се купува и преправя каквото и да било - просто си вземете VAG-COM кабелче или ползвайте на приятел.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Milanov » Съб 01 фев 2014 22:42


Колеги Благодаря за интереса и коментарите.
Може да е в мен грешката и да не сте ме разбрали, целта ми е да поставя DRL, не да ползвам къси, дълги или халогени!
Относно, кабела не е проблем, имам от тук:
VAG 12.12.0 Update of VAG 12.10 Support year 2013
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-VAG-12-12-VAG-12-12-0-Update-of-VAG-12-10-Support-year/1481301334.html
Но каква ми е ползата да ми светят фаровете, макар и с % намалени, да не говорим за халогените... първият полицай и си глобен... пък си обяснявай, че са намалени с % светлината!
Да съгласен, че ако не се направят както трябва става... като такси!
За това пуснах темата, искам да ползвам LED-ове, не Крушки или ксенони, както съм в момента, макар и намалени си е консумация и нагряване.
Всеки нов автомобил има ледове... DRL..., не намалени % светлини.
За мен това е най добрият вариант, но както написах си има минуси, плюс факта, че трябва и Сертификат.
High quality LED Daytime running lights front Fog lamp Fog Lights For 2006-2010 Volkswagen PASSAT B6
http://www.aliexpress.com/item/2006-2010-Volkswagen-PASSAT-B6-High-quality-LED-Daytime-running-lights-front-Fog-lamp-Fog-Lights/742258333.html


Потребителски аватар
yanio
Мнения: 602
Регистриран на: Сря 06 май 2009 14:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БГ

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот yanio » Нед 02 фев 2014 16:56


При ауди А6 и А4 2005-2006 точно дългите играят ролята на дневни светлини.
Каквито и лед дрл да сложиш , ще е цигания при положение , че този модел не се предлага с фабрични лед дрл. Това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него :)


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Piqndurnik » Вто 11 фев 2014 13:40


yanio написа:При ауди А6 и А4 2005-2006 точно дългите играят ролята на дневни светлини.
Каквито и лед дрл да сложиш , ще е цигания при положение , че този модел не се предлага с фабрични лед дрл. Това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него :)

Така е от другата страна на Голямата Локва. В Европа за тази цел се ползват късите, което е тъпо, понеже дългите и без друго почти не се ползват, а така малко по малко нагарят клемите и по някое време идва нужда от релета.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот plamikcho » Вто 11 фев 2014 13:57


Темата с DRL е доста актуална, и мен ме тормози този проблем. Поради кражби и възможни проблеми с родната полиция не бих си сложил на бронята. Какво ще кажете за това или за това? Пише, че са за 3C2 (седана), а моето е вариант (3C5). Имат ли някаква разлика фаровете на седан и на комби? Оборудването ми е трендлайн (H7 къси/H7 дълги/халоген в бронята).


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Piqndurnik » Вто 11 фев 2014 16:01


plamikcho написа:... Какво ще кажете за това или за това?...

Първото не става. Пише си "Tagfahrlicht Optik (kein echtes Tagfahrlicht)", т. е. само прилича на DRL, без да е такова.
Второто е идеално и за пред полицията. С него спокойно се минава на преглед (поне тук). Пише "incl. R87 Zulassung (eintragungsfrei / TÜV frei!)". Единственото ми съмнение е, дали ще свети толкова добре като оригиналните фарове.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот plamikcho » Вто 11 фев 2014 16:26


Благодаря, колега! Трябва да гледам по-внимателно, то си пише всичко. А относно светенето - те моите сигурно са се скапали, защото светят много гадно. Помислих да не е от крушките и сложих Nightbreaker Unlimited, ама кUрец :banghead . Сигурно са изгорели рефлекторите на късата, но от лупата не мога да видя. Затова като потърсих и видях, че се предлагат такива с ДРЛ, почнах да се чудя дали няма да е по-доброто решение. Ако рециклирам старите фарове и си карам като досега с късите, пак ще стане същата работа с рефлектора и ще сменям крушки всяка година :question

П.П. Ако реша да взема, ще напиша после как са (че като гледам май никой не е слагал такива фарове и няма отзиви).


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Пасат В6 – монтаж на DRL в решетките на бронята.

Мнениеот Piqndurnik » Вто 11 фев 2014 17:24


plamikcho написа:... А относно светенето - те моите сигурно са се скапали, защото светят много гадно...

Не бързай да набеждаваш фаровете. По-вероятно е да имаш някъде нагорели контакти.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта