смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Anatoli_
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 05 мар 2012 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище

смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот Anatoli_ » Сря 08 яну 2014 18:23


Колеги помогнете със снимков материал или нещо подобно как да си сваля таблото има ли скрити болтове и чалъми . БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО . ПОЗДРАВИ




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот kris11 » Пон 13 яну 2014 11:23


Влез в раздел "други автомобили" и потърси подобна тема. Миналата година бях давал линкове от руски форум с нагледни картинки.
А как си с нервичките ?? :Mr Green Fun Вземи си валидолче и тогава гледай картинките в линка, че никак не са приятни :Mr Green Fun

http://vwts.ru/forum/201614.html[url][/url]


Потребителски аватар
stanpetrol
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 18:56
Автомобил: vw sharan
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: Silistra

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот stanpetrol » Пон 12 ное 2018 19:52


Здравейте.Изчетох и изгледах доста материал по смяната на радиатора на парното ,но никъде не пише дали трябва да се откачат и тръбите на климатика за да се извади радиатора на парното.Колата е vw sharan 1.9 tdi с климатроник.Ако някои е сменял , моля да пише ,защото трябва да го сменям тази седмица.
Успешна седмица на всички.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот ivuchev » Пон 12 ное 2018 20:17


Шаран 1.9 се произвежда от 1996 до 2009 . Кой е твоя
Извинявай не ти видях аватара .


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот kris11 » Пон 12 ное 2018 20:31


stanpetrol написа:Здравейте.Изчетох и изгледах доста материал по смяната на радиатора на парното ,но никъде не пише дали трябва да се откачат и тръбите на климатика за да се извади радиатора на парното.Колата е vw sharan 1.9 tdi с климатроник.Ако някои е сменял , моля да пише ,защото трябва да го сменям тази седмица.
Успешна седмица на всички.


Не се откачат. Това да не е скапан Пасат Б5 и сие. Но има 3 скрити болта под алуминиевото фолио към кабината. Леко са прорязани нещо като капачета, :Mr Green Fun Държат цялата кутия с радиаторче и този за охлаждане, Аз ги разхлабих , но не ги вадих. При мен засечката беше в гайките и винтовете на фланеца на радиаторчето ,Има 1фланец с двойна тръба към радиаторчеъо. Бяха лепени и гайките превъртяха в пластмасата на фланеца. Рязах с циркулярче посредата м/у този фланец и тръбичките закъм двигателното. Радиаторчето си излезе нагоре спокойно така. Не знам дали имаш темп. датчик на тия тръби в двигателния отсек зад трапеца на чистачките. Ако имаш се запаси с червячни скоби мче монтажа ба щатните е невъзможен.
Карабоев беше показвал инструмент за тях.
Така и така ще сваляш трапеца вземи му направи 1 профилактика и смазване.
/Забравих приготви си 1 дълга отвертка /кръстата или торц - не знам каквн винтове са при теб на фланеца,.Имаш нужда от помощник -единия с тази отвертка пробива уплътнението на 2 ната тръба към купето другия отвътре насочва отвертката към винтовете.Ама , ако е лепена резбата - рязане на 2 ната тръба,
Новите радиаторчета са икономични на материал - по- тънки са и спокойно си влизат в пл. коруба .
Много, ама много внимавай като вадиш корището пред волана , за да се спукаш предното стъкло.Или при вадене или при слагане и натиск .....
При слагане на кората си извади волана - мен ме домързя и счупих лостчето за чистачките / с малко не достига мястоио , а и сам .кората се огъва.
Абе като ще разфасоваш вземи и си смени ичетките на хеликоптера за вътрешно+ парно 8-9 лв са четките.
Още нещо болтовте за десния ербег са с лепило,
Още нещо - пред волна има 1метална конзола с 2-3 болта от страната на двигателя / ако си гледал снимки мои съм вързал таблото с 2 кабел за нея да не се мести/ - не ги развивай- излишно е.
Питай , ако имаш трудности .


Потребителски аватар
stanpetrol
Мнения: 21
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 18:56
Автомобил: vw sharan
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: Silistra

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот stanpetrol » Пон 12 ное 2018 21:25


Благодаря. Ако имам спънка нещо ще питам.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот kris11 » Вто 13 ное 2018 12:34


руснаците имат 1 поговорка : " който е сменял радиаторче на парно на Шаран - той и в цирка не се смее" :Mr Green Fun


newguy
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 17 юни 2015 9:38
Автомобил:
Двигател:

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот newguy » Пет 30 ное 2018 19:19


Здравейте, Имам същия проблем естествено на Форд Галакси - запотяване на прозорците, особено шофьорския. Парното е слабо, тръгва бавно и при по-кратък маршрут стопля малко преди да стигнем.
Моля ви ако знаете някой, който може да подобри работата на парното на някаква нормална цена понеже всичко в този ван се оказва много много трудно и ми искат колосални суми за поправка за всяко нещо. За парно още не съм питал никой. До колкото разбрах се сваля цялото табло, което нямам представа колко е трудно. Радиатор и някакви тръби водещи до него редовно трябва да се сменят.
Моля препоръчайте човек, който ще свърши работа.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот goppa » Пет 08 фев 2019 23:07


Здравейте. И при мен дойде ред за тизи неприятрн ремонт. Преднот стъкло стои замъглено и не се бърше а в краката на водача е мокро под стелката.
Каква марка радиаторче ще ми препоръчаге? Държа да топли добре. С оригиналното размразява предното стъкло преди да е мръднала стрелката на термометъра. Ще ми се и новото да се справя така.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот kris11 » Съб 09 фев 2019 10:08


Аз сложих NRF - 52 лв от Тандер. По тънко е от оригиналното на дебелина, но топли много добре. Писал съм с преден вентилатор карам на минимум , а задния усилвам да не ми е горещо.
Това пък ,че е по-тънко помогна за лесно напъхване в кутията без да развива3 те скрити винта под алуминиевия щит Бях разхлабил леко само 2 та горни винта , но нямаше нужда. Новото идва с уплътнение от дунапрен / на двуцевката/ Оставих старото уплътнение от микропореста гума.
Не знам как ще е при тебе, но при мен гайките на двуцевката бяха лепени и превъртяха в пластмасата и накрая рязаха с дремел и диск двойната тръба на самото радиаторче. Фланеца го запазих някъде.
Кората излиза и без да е демонтиран волана, но при обратен монтаж задължително свали волана/ от мързел си счупих лостчето на чистачките и борда.


Потребителски аватар
Freak_in_VW
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:31
Автомобил: Sharan
Двигател: Ady
Местоположение: Костинброд

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот Freak_in_VW » Пон 23 ное 2020 15:17


А задното някой свалял ли е?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот kris11 » Пет 27 ное 2020 17:07


Freak_in_VW написа:А задното някой свалял ли е?

Че там какъв е проблема ? Пей сърце. Работиш седналили полулегнал.
Не съм свалял лично още.
Сваляш капачето, после кората . Има тапи със щифтове - внимателно подпъхваш плсока отвертка и леко понадигаш .Ако има клещи с тънки челюсти както е повдигната тапата леко стискаш и вадиш нагоре.Ако се счупи някоя тапа - продават се/ лично аз съм купувал такива от Гарван а , а и съм виждал в Алати преди време/.
Мисля ,че имах нещо като сламки - ше потърся и ,ако намеря ще ги кача.
П.П. Изрових , но са ПДФ.Тук не става с ПДФ . Ще ги изпринтирам и после сканирам и тогава кача.
П.П.2 А какъв ти е проблема със задното парно? И още нещо - уточни с климатик ли си или с климатроник ? Има разлика в управлението на вентилатора , ако там е проблема. Климатик - зелен таралеж за управление на ел. вентилатора / набор резистор/ и може на задната кора да има превключвател. Климатроник - червен таралеж / предно /задно вентилаторче взаимозаменяеми са/. Ако е вентилатор , то е износени четки / лично аз на предния преди 3-4г купих четки от Франсиз.. за 8,7-9,50 лв 2 бр четки на Бош. С леко припилване заспаха. само 2-3 месеца имаше леко пищене на ниски обороти - не знам от ? . Иначе ги припилих да ходях нагоре надолу без да запират и с шкурка нанизана на колектора за пасване по диаметъра на колектора. / може би материала/
При климатроника има и ел. клапа за въздуха.


Потребителски аватар
Freak_in_VW
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:31
Автомобил: Sharan
Двигател: Ady
Местоположение: Костинброд

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот Freak_in_VW » Съб 13 фев 2021 21:15


Шарана е ADY 96-та,проблема е че няма парно.И отпред и отзад духа еднакво ялово(на температута не на дебит).До тука съм сменил радиатор на парното отпред,въртях връзването на преден-заден радиатор-паралелно-последователно.Сега са паралелно,сменена водна помпа-залудо,старата беше перфекна.Клапата "топло-студено" е плътна без хомоVWдупкадунапрен простотии.На свалено табло върях всички позиции на климатроника-всичко работи.Колата загрява нормално(малко по–бавно от другите ми VW-та) и подържа работна тем. без забележки.Маркучите на парното са еднакво горещи (на пипане) и преди тройноците предно-задно и на входа на предното.Единственото ми обяснение е ,че съм уцелил гоМно радиатор отпред и 20+ години пълнен със смад отзад,но съм отворен за предложения


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот goppa » Съб 13 фев 2021 21:41


Термостат да си сменял?


Потребителски аватар
Freak_in_VW
Мнения: 46
Регистриран на: Сря 26 мар 2008 18:31
Автомобил: Sharan
Двигател: Ady
Местоположение: Костинброд

Re: смяна на радиатор на парно шаран , галакси

Мнениеот Freak_in_VW » Нед 14 фев 2021 7:35


Freak_in_VW написа:....Колата загрява нормално(малко по–бавно от другите ми VW-та) и подържа работна тем. без забележки....

Смених го още като я купих.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта