Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот kris11 » Съб 01 фев 2014 17:22


проблема при минус и стопляне било то после на слънце или затопляне на времето е в напукване на спойките вследстиве на лин. разширение.Това важи и за самите елементи /тип на корпуса, кристали,керамика. и т.н./
Идеята е добра - не я отричам, но имам съмнения към надеждността на самия таблет при минусови темепратури.
Навигации,двд та ,СД та са с подбрана елементна база от производителя за вграждане в автомобил ,преценени са и раб.темератури.
По-добре е сваляем вариант, освен поради темп. разлики и заради наркоманчетата.Заради 1 дамска чанта или кирливо куфарче чупят стъкла, а за "телевизор" или "навигация" - толкова им е акъла :newsm66

Последна промяна от kris11 на Сря 05 фев 2014 11:48, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
go4o.m
Мнения: 127
Регистриран на: Съб 21 юни 2008 16:08
Автомобил: VW POLO
Двигател: AMF 2001
Местоположение: София

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот go4o.m » Вто 04 фев 2014 19:10


за прикриване от крадци можеш да си направиш качествена снимка на пепелник да си я лепиш вечер


Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот KadROo » Вто 04 фев 2014 19:40


По - шукаритетно ще е да направиш да си вадиш таблета... и само да си го поставяш като се качиш в колата че да не останеш без него :D


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот apchih » Нед 09 фев 2014 17:50


Изображение

Тест да видя дали пасва всичко, преди да закача останалите неща. Още малко и съм готов :)

За сега няма да правя възможно свалянето на таблета. Имам още една конзола на която ще си правя експерименти докато намеря капак за таблета (таблета е без капак), защото така без капак нито поставянето, нито носенето след като го сваля ще е удобно.


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот Dpapazov » Пон 10 фев 2014 15:43


Много добре се е получило, браво колега :beer

Аз бях си правил една магария за телефона:
Изображение

Та от там добих малко опит и реших да пробвам с едно калъфче за ГСМ и за колата :)

Общо взето това ми е някаква тестова версия, колкото да видя, дали трепти нещо и дали изобщо ще стои. То взе, че стана и сега ще го преправям да видя по-естетически да го барна :)

За целта ми трябваше едно калъфче (гръбче/твърдо) за моята четворка, и ми попадна един стар тампон от гърнетата за опела :mhihi :mhihi :mhihi . Хванах го с едни винтове през калъфчето и сложих две Г образни стойки отдолу, за по стабилно захващане в стоковата дупка над касетофона. Тампона пасна идеално на големина и като го пъхна в дупката става готова стойка за навигация (примерно) Имам и оригинална на самсунг, много е хубава и стабилна, но това да ми седи на джама хич не ми понася. Та ето го резултата :
Изображение

И директно в колата :)

Изображение

Когато не ми трябва, просто я махам и я прибирам в жабката "стойката"

Сега остава да я доработя, да не е толкова грозна :beer


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот Piqndurnik » Вто 11 фев 2014 13:19


apchih написа:
Тест да видя дали пасва всичко, преди да закача останалите неща. Още малко и съм готов :)

За сега няма да правя възможно свалянето на таблета. Имам още една конзола на която ще си правя експерименти докато намеря капак за таблета (таблета е без капак), защото така без капак нито поставянето, нито носенето след като го сваля ще е удобно.

Много добре е станало, но мислил ли си, как ще го вардиш от наркомани?


Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот KadROo » Вто 11 фев 2014 16:07


Вечерта ще пусне да се върти клип за отказване от наркотиците :D и няма да го доближават :D


Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Мнения: 288
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 14:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот R.o.s.e.n » Вто 11 фев 2014 16:11


Браво колега, много добре се е получило с таблета. :th_up


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот apchih » Вто 11 фев 2014 20:00


Надявам се обемните датчици да ги откажат да ми разбиват прозореца. Те сега напъват с отвертка под уплътнението и прозореца се пука без да задейства шоковия датчик, след което наглеца съвсем спокойно си вади каквото му хареса. С обемния датчик, още докато се изсипва прозореца в/у предната седалка и вече 2 прекрасни сирени ще опищят половината квартал :) Но се надявам, че няма да се стигне до там.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот apchih » Сря 12 фев 2014 19:02


Днес покарах с включен таблет (на седалката) за да видя дали ще е наред всичко с музиката и другите неща и се натъкнах на 2 проблема:

1 - при включване на фаровете, се чува силно пукане в колоните (до сега със CDто не съм имал такива проблеми). С ксенон съм и баластите са с вързана маса.

2 - чува се шум в колоните (слаб), който се усилва с увеличаването на оборотите. Чува се само, когато музиката е изключена, иначе когато свири нещо, не се чува шума.

Предполагам и 2та проблема ще се оправят с някакъв филтър или изолатор, но какъв и къде да го вържа или има и друго решение?

По - добре ли ще е, масата за усилвателя да е директно от акумулатора или е без значение? Имам 8кв кабел, който не се ползва и мога да го вържа него.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот Bai Sando » Сря 12 фев 2014 20:01


Това е лошото при машинки дето не са били предвидени за автомобилно ползване.
И аз на времето си бях направил от домашно двд с флашка и при пускане на разни консуматори се чуваха разни шумове.
Трябва да му направиш филтър който автомобилните касетофони имат фабрично.Най-добре разпитай някой човек дето се занимава с аудио-видео техника да ти направи едно филтърче.Връзва се на захранването на таблета.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот apchih » Съб 15 фев 2014 18:33


Изображение Изображение

Всичко е по местата, днес го тествах в движение около 50км, не без да се зарежда. Имам проблем със захранването, след като го включа и от колоните излиза гаден шум. Другия шум го отстраних, ако таблета не се зарежда, звука е приличен (нужни са малко настройки на увилвателя). В понеделник ще си взема един DC/DC понижаващ модул, който ще отстрани и този проблем. После ще пусна клипче и по хубави снимки.


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот Dpapazov » Съб 15 фев 2014 19:08


A тази програма, която е заредена на таблета, каква е?


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот apchih » Съб 15 фев 2014 19:30


Изображение

Това е готов тапет. В/у (над) всеки от бутоните има прозрачна икона (widget), която стартира съответното приложение. Иконата или widget-a може да се направи по дължина и височина на надписа и иконката на тапета, т.е. където и да натиснеш (например надписа MP3 или иконката с нотата) ще се стартира съответната програма (Poweramp). Ще направя клипче и ще стане по ясно.


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вграждане на таблет в централната конзола на Ибиза/Поло

Мнениеот Dpapazov » Съб 15 фев 2014 20:44


Мерси, разбрах те прекрасно и преди клипа :) :beer

А програма за уиджета? Получило се е чудесно! Ще си поиграя и на четворката да си направя VW лого и бутони. Мерси за идеята :)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта