Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот plamski3 » Пет 21 фев 2014 0:11


Здравейте!

Захванах се с монтиране на халогени в бронята на Голф 4, но изникнаха няколко въпроса. Колата си има халогени във фаровете, но идеята ми е монтираните в бронята да се включват от отделно копче. Схемата която използвах е тази:
foglite.jpg


Малко разяснение кое как съм навързал. Плюса, който на схемата е взех от акумулатора аз съм го свързал към последния пин(кабел) на буксата за фаровете. Замерих и видях, че так се подават 12В при контакт. Това го направих с цел, халогените в бронята да се включват само при контакт. После имам свързан бушон 20А и от там към пин 30 от релето. От 87-ми пин на релето съм пуснал един кабел, който стига първо до едната крушка и после до другата. Масите на двете крушки ги вързах на един болт в двигателния кош. Пин 86 го вързах на едно болт на кормилната рейка. Дилемата ми е с 85-ти пин. За ключ използвам бутон за подгряване на задния прозорец (втори такъв бутон в колата). От този вид:
38458299_1_585x461.jpg
38458299_1_585x461.jpg (13.84 KиБ) Видяна 8740 пъти


Той има 6 крачета. От 1 до 6, като 4 е свободно.
1- синьо-сив кабел се свързва към същия от копчето за нагревателя на задния прозорец.
2- кафяв кабел се свързва към същия от копчето за нагревателя на задния прозорец.
3- свободен
4- свободен
5- жълто-бял кабел - към бушона, който отговаря за вътрешното осветление (плафоните), като смених и бушона от 10А на 15А (Нарочно е вързан към този бушон, защото ако изгори няма да ми светят плафоните. Не го свързвайте към бушони за фарове стопове и други по-важни бушони.)
6- бял - свързал съм го като ОН от схемата и отива на 85 пин от релето.

След това свързване положението е следното: За да светнат халогените, първо трябва да дам на контакт и после да натисна копчето. Когато дам на габарит, светлината на копчето свети в червено. Когато копчето е натиснато свети в жълто.

В процеса на работа открих, че има няколко вида копчета:
1j0 959 621 c , което аз използвах и изглежда така:
GampJ_Autos_432_zps55f1f0df.jpg



Разликата му двата вида копчета които аз имах са:
- второто е малко по-дълго (но се монтира без проблем
- второто използва смд светодиод, докато това което аз използвах е с обикновен
- има разлики в захващането на самото капачето (тази част с картинката)
- според мен има разлика и в схемата на копчето

Това са надписите върху второто копче:
img1754800x600.jpg


Ако искате да придобие по-оригинален вид, вземете още едно копче, но от ЕСП или АСР и сменете капачето. Понеже една от разликите е в това капаче, си вземете със същото захващане като на вашето. Не можете директно да използвате копче са ЕСП ( за АСР не знам), защото не задържа. т.е. когато го натиснете, халогените ще светят, но когато го пуснете ще изгасват. Получава се нещо като премигването с дългите. Докато копчето за нагревателя е с две позиции и задържа включената позиция.

Схема на копче за нагревател: източник http://vwts.ru/forum/109369
В книгата за ремонт и поддръжка на Голф 4 има подобно схема, с малки разлики. На извод 4 вместо диод има кондензатор, а на извод 3 няма нищо.
109369_01.jpg



Това е свързването в общи линии. Надявам се да съм полезен на някого. :love.vwclub

Малко информация за това какви копчета има http://www.passatplus.de/sonstiges/vw_golf_4/schalter/

Възможно е да има различия в инсталациите или в схемите на копчетата, които да доведат до повреди по автомобила Ви!
Ако не сте сигурни в това, което правите по-добре се обърнете към специалист!
Не поемам отговорност за причинени щети в следствие на повреда при свързването на схемата!
Действията които предприемате са на собствен риск!




nofearbg
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 16:48
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: asz 2002
Местоположение: Stara Zagora

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот nofearbg » Чет 01 май 2014 1:25


Много изчерпателна тема , но това е за отделно копче :) Аз искам да ги направя да ги пускам с другите които са в самите фарове от самото копче. Може отговора да е много прост но има ли начин да ги вържа към другите (тези които са в самия фар ) нужно ли е друго реле или това би издържало да има още 2 крушки вързани към него , извинявам се ако въпроса ми е глупав , потърсих но не намерих тема която да ми даде някаква информация :(


Потребителски аватар
niki_g
Мнения: 55
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 21:12
Автомобил: Golf IV 1.9 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: pleven

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот niki_g » Чет 01 май 2014 11:26


Най-лесния вариант е като ползваш тази схема, но взимаш ток за новото(допълнителното) реле от кабела на ключа на форовете, от позицията, която ти пуска стоковите халогени. Т.е. тока 12в, който се ползва да захрани стоковите халогени го ползваш, за да задейства допълнителното(новото) реле.
Схемичката ми е малко импровизирана, но ще добиеш представа. По този начин и двата чифта халогени ще ти светят едновременно
DSC01241.JPG


nofearbg
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 16:48
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: asz 2002
Местоположение: Stara Zagora

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот nofearbg » Чет 01 май 2014 13:19


Мерси много :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown ,а някакъв съвет за релето :rolleyes .... Чувствам че май прекалявам с въпросите но съм доста "бос"в тази насока :redface


Потребителски аватар
niki_g
Мнения: 55
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 21:12
Автомобил: Golf IV 1.9 TDI
Двигател: AHF 1999
Местоположение: pleven

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот niki_g » Пет 02 май 2014 7:40


Поне 20А, но и малко повечко да е няма да ти е излишно. Сложи и едно бушонче по веригата, както са описали колегите по-горе.
успех с начинанието и качи снимки после да видим резултата. :th_up


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 157
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот Enigma07 » Чет 13 авг 2015 20:14


Здравейте колеги, сдобих се с халогени за бронята на голфа ми. Обаче възникнаха няколко въпроса, по долу прилагам схемата, която ще следвам при монтирането. ( всичките елементи в схемата ги имам налични, т.е. схемата ще го използвам 1:1 )
Първият ми въпрос е: от къде да взема + . Ако взимам от бушоните над акумулатора, където най-малкият е 30 А ,но бушона на халогените е 15 А. дали това ще е проблем или трябва да се взима от другаде :gruebel
Другият ми въпрос е: от къде да прекарам кабелите за ключа/копчето вътре в купето ? – май това е по-големият ми проблем :mrgreen
Благодаря ви предварително.
Прикачени файлове
DSC00211.JPG


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 157
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот Enigma07 » Пон 17 авг 2015 10:10


Никой ли няма идея ? :)


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот plamski3 » Пон 17 авг 2015 13:57


Ако вземеш плюс от бушоните над акумулатора и след това си имаш бушон, не би трябвало да е проблем. Ако възникне проблем ще изгори бушона на халогените. Не ти препоръчвам да вземаш плюс от там. Най-добре е да вземеш захранването от болтовете под релетата (под волана). Там имаш постоянен плюс и плюс след контакт (използвай този).
Относно от къде да прекараш кабелите, може да се поогледаш и да провериш дали нямаш някъде дупка между купето и коша. На моя голф имаше такава дупка. При някои модели от там минава нещо, но при мен явно липсва и сега ми е отвор, през който минават кабелите. Кабели можеш да изкараш и през кутията под чистачките. Виждал съм и много грозно прекарани кабели през процеп на калника. Всичко е въпрос на вкус.


Потребителски аватар
Enigma07
Мнения: 157
Регистриран на: Сря 26 фев 2014 21:07
Автомобил: VW Jetta mk5 2008
Двигател: BMM

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот Enigma07 » Пон 17 авг 2015 19:51


Благодаря ти, че ме светна :beer не съм мислил, че може да взема захранване от там, но май това е по-добра идея. При първа възможност ще се заемам с работата и ще пиша резултата :th_up


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот donMaranzano » Съб 09 яну 2016 22:55


Аз обмислям да си монтирам халогени за мъгла, защото колата ми няма и не искам да си сменям фаровете, защото са чисто нови. Въпросът ми е някой монтирал ли е халогени с drl едновременно ако да какви на каква марка и после има ли проблем с полицайте?


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот plamski3 » Съб 09 яну 2016 23:25


Халогените, които имам в бронята са просто за визия (поне при мен). Не съм доволен от осветяването, но си имам перфектни във фаровете и затова тези долу ги направих на дневни светлини. Сложих им лед крушки. До сега не съм имал проблем с полицаите (поне в София). Но колега от Бургас каза, че след като си монтирал ДРЛ (тип ленти) и му направили забележка.

По закон ако минеш успешно технотест всичко ще е ок.


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот donMaranzano » Съб 09 яну 2016 23:30


А ако заминеш в чужбина?


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот plamski3 » Съб 09 яну 2016 23:31


Не съм ходил навън с колата и не знам как са законите там, но не бих рискувал.


nikimk4
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 14 мар 2017 20:26
Автомобил: golf 4
Двигател: ASV
Местоположение: Пловдив

Re: Свързване на халогени в бронята на Голф 4

Мнениеот nikimk4 » Вто 14 мар 2017 21:45


И аз искам да си монтирам халогени в бронята, нищо не ми е ясно. Ще съм много благодарен ако някой, който има търпение и нерви да ми обясни като за по малоумни. Благодаря ! :)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта