Гумирана боя за джанти

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Vankata_84
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 17:58
Автомобил: Polo TDI 9N3
Двигател: BMS 2008 DPF
Местоположение: до Своге

Re: Гумирана боя за джанти

Мнениеот Vankata_84 » Вто 19 авг 2014 13:52


Има ли вече някой с повече отзиви, колко е издръжлив спрея?

Чудя се дали ако си мина челните повърхности на предния капак и разни други елементи по предницата където удрят камъчета колко ще е уместно? Просто отпред колата е за боядисване и ако с този спрей и малко обработка се докара ефекта на "кожа" по предния капак дали би изглеждало добре? То се маха, което ясно. Държи ли обаче на пароструйки? Полепват ли прах и камъчета бобулечки? Меглиото скапва ли го?




Потребителски аватар
tndrrr
Мнения: 143
Регистриран на: Пон 26 май 2014 12:16
Автомобил: VW Golf IV 2000
Двигател: 1.9 TDI AGR

Re: Гумирана боя за джанти

Мнениеот tndrrr » Съб 23 авг 2014 11:41


Колега, колко флакона използва за 4-те джанти?


Потребителски аватар
Vankata_84
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 17:58
Автомобил: Polo TDI 9N3
Двигател: BMS 2008 DPF
Местоположение: до Своге

Re: Гумирана боя за джанти

Мнениеот Vankata_84 » Съб 23 авг 2014 18:28


2 ако се престараеш може и 3 пише напред в темата.


JasonP
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 20 юни 2014 10:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гумирана боя за джанти

Мнениеот JasonP » Вто 26 авг 2014 12:43


focke-wulf написа:JasonP, какво стана със снимките? Конкретно ме интересува ако имаш някоя по детайлна на самата джанта как е станала?
ОТ тази на предишната снимка се вижда, че си имал места, където оригиналната боя се е надигнала. Корозия може би, като при мен. Rubbercomp-а изглежда да е хванал добре отгоре, но въпроса е дали изобщо ще държи в такава зона с надигната боя или там където джантата има някоя по-дълбока дерюга?


Здрасти!

Имах проблеми и изобщо не съм се занимавал. Колата ми сега дори не е при мен. Как да е това. Не са тема моите главоболия.
Правилно си забелязал за джантите. Стари са ми и може би сгреших че не ги постегнах. Не ми се е забелила боята по неравностите още.
Надявам се да държи. Производителите дават до 3 години, май бях писал за това вече. Не вярвам изцяло на производителски обещания, но поне това ми дава някаква надежда че боята ще стои известно време, а не 2- 3 месеца.


JasonP
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 20 юни 2014 10:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гумирана боя за джанти

Мнениеот JasonP » Вто 26 авг 2014 12:50


Vankata_84 написа:Има ли вече някой с повече отзиви, колко е издръжлив спрея?

Чудя се дали ако си мина челните повърхности на предния капак и разни други елементи по предницата където удрят камъчета колко ще е уместно? Просто отпред колата е за боядисване и ако с този спрей и малко обработка се докара ефекта на "кожа" по предния капак дали би изглеждало добре? То се маха, което ясно. Държи ли обаче на пароструйки? Полепват ли прах и камъчета бобулечки? Меглиото скапва ли го?


Ако моя опит може да ти е от полза да кажа, че боята не е със съвсем равна повърхност и като всяка друга боя се цапа обаче с вода и шампоан пада. Пароструйката не е проблем, но остри предмети които правят джазги рано или късно биха я съсипали. Аз съм си сложил на джаните дебел слой, който е еластичен и това го спасява. В крайна сметка не знам какво може повече да се очаква от която и да е гумена боя за временно ползване. Бих казал опитайте и като не ви хареса я махнете.


hsr
Мнения: 90
Регистриран на: Пон 28 апр 2008 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Гумирана боя за джанти

Мнениеот hsr » Пон 01 сеп 2014 16:23


http://vbox7.com/play:f9fd92e079
Не знам дали не е рекламен трик, но от сравнението излиза, че Plasti Dip-а покрива по-добре, или иначе казано трябват по-малко "ръце".
Мен ме интересува какво е покритието след боядисване-грапаво/поресто или гладко като при нормална боя?


Kristyan
Мнения: 18
Регистриран на: Съб 11 юни 2016 10:22
Автомобил: VW golf MKIII
Двигател: 2E

Re: Гумирана боя за джанти

Мнениеот Kristyan » Пон 06 мар 2017 12:08


Здравейте колеги, знам че се връщам малко на зад но ако някой има спомен колко флакончета е използвал за 4 джанти ще ми е полезна информацията. Става въпрос за 15ки.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта