Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот Dpapazov » Нед 26 окт 2014 16:56


Опитвам се да си поправя кабела споменат в заглавието. Обаче толкова е изгорял, че не мога да го разбера дали тези две жици, които идват някъде от инсталацията са само плюс. Намерих няколко теми, но в едната, която писах никой не отговаря защото е много стара, но ми помогна поне да знам, какви части и от къде да търся. Обувки и кабел съм си осигурил, идеята е, че не знам тези 4 кабела за всяка свещ, накрая как се връзват?! Дали две по две или всички накуп, ако може някой да съдейства, как да ги свържа с инсталацията за да няма проблем.
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=28837&page=37 гледах от тук, и не е трудно да се направи. Не ми е проблем да си купя оригинален, просто ми се занимава :)




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 26 окт 2014 17:50


Оригиналните лули май един кабел захранва две свещи, другия другите две


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот fox_vt » Нед 26 окт 2014 22:55


МОите ги модифицирах така http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=402219&hilit=свещи+резба


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот Dpapazov » Нед 26 окт 2014 23:11


Точно в тази тема писах, но никой не отговори. Предполагам и аз, че са две по-две жиците и едва ли има значение, коя с коя свещ е на един кабел тъй като все плюс отива :)
Мерси :)


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пон 22 дек 2014 22:01


Колеги, как поправихте в крайна сметка тези кабели?


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот fox_vt » Пон 22 дек 2014 22:09


Аз моите ги поправих с нова кола :mhihi Иначе за протокола онази модификация със синия кабел още работи без да е мръднала,пък уж беше временно ама знам си аз че така ще стане :biggrin


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот samo_pechka » Пон 22 дек 2014 22:11


Погледни колега едно мое мнение в друга тема :
samo_pechka написа:Начин да си оправите кабелните обувки на подгр.свещи .
Вариант едно : поръчвате от Вестауто за чероки 2.5 ТД ванчини/мартели мотор снопа с кабелните обувки за подгр.свещи . Става чудесно , но не е мн евтино ( не се сещам но нещо около 80-ина лв е мисля целия сноп за четирицилндров мотор , имат и за пет - 3.1 ТД е ). Но е поне двойно по-евтино от ВАГ. Реже се до едно място оригиналния и се снажда въпросния сноп от Вестауто.
И вариант две : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=28837&p=933779#post933779 , за 6-7 лв си бетон , толкова коства цялата галимация ( ако сам си го правиш )


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот Stoyanov_Vw » Вто 23 дек 2014 9:44


Втория вариант не е проблем да се изработи, пък и за тези пари нищо не пречи да се пробва. Въпреки това не успях да разбера 2 мм2 кабел ли ще ми трябва или 4 мм2? Две по две ли се връзват самите свещи? И тази букса, която се вижда при колегата от другия форум, която е накрая има ли я при инсталацията на голф 4? Мисълта ми е ако има на оригиналния кабел да го разкача от там и да я ползвам при новия, зада не режа и снаждам кабели. :gruebel


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот samo_pechka » Вто 23 дек 2014 12:42


Досега с кабелните обувки съм правил на общо три коли подгрева. На едната по изрично желание на собственика с кабел 2.5кв. Излишно е. Аз ползвах за останалите кабел с дебелина 1.5 кв до всяка свещ , със силиконова изолация . Издържат без проблем , ама никакъв :th_up
А за описания сноп за Ванчини- не е същата като при ВАГ буксата , то там даже доколкото се сещам и няма букса , ами снопа с кабелите продължава навътре заедно с други кабели в обща инсталация . И ако тръгнеш да разплиташ общият сноп....става дълга и широка .


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот Stoyanov_Vw » Вто 23 дек 2014 14:07


Да, така е. Огледах на място и явно ще трябва да се направи снаждане, но не е болка за умиране. Предполагам с по-здрава изолация ще стане. Имам още 1 въпрос. С пробна лампа установих, че при подаване на контакт дефакто нямам ток по този сноп кабели на свещите, а ток идва едва след запалването на колата. Въпросът ми е това нормално ли е и ако не е къде да търся проблема? :gruebel


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот vanesto » Вто 23 дек 2014 14:09


Нормално е, в момента не е толкова студено и предварителният подгрев е няколко сек., ако въобще има.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот Stoyanov_Vw » Вто 23 дек 2014 20:00


При каква температура трябва да има подгрев? Колегата над мен знам, че вече го дискутирахме този въпрос, но все още се опитвам да я разбера тая кола защо върти толкова на стартер..


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот vanesto » Вто 23 дек 2014 21:24


Подгрева мисля, че се включва под 9гр на антифриза, и то за 1сек. От там надолу се увеличава времето. Вярно, че с теб дискутирахме, забравил съм. Да не ти смуче въздух от някъде, клапанче върху филтъра имаш ли? Щом при тези температури имаш проблем, няма да е от подгряването проблема.


Потребителски аватар
Dpapazov
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 22:32
Автомобил: GOLF 4 AHF
Двигател:
Местоположение: София

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот Dpapazov » Вто 23 дек 2014 21:50


Аз се оправих. Вече доста време карам с тях и не са мръднали. Взех едни кабелни обувки, които да паснат на свещите и два по два вързах кабел 2,5 квадрата топлоустойчив. Не съм хващал някаква закономерност (никой не ме насочи към това) в цилиндрите, просто първите два и последните два на куп. Ползвах термо шлауфка на 3-4 ката отгоре, дори повече, докато се получи по-здрава конструкция. Кабелите от инсталацията директно ги резнах като махах стария кабел за подгрева и им сложих едни женски обувки, на подгревния мъжки и така свързах. Разбира се и в/у обувките термо шлауфка. От края на октомври карам с тях и съм доволен. Ако някой е от София и мисли, че няма да се справи ще помогна с каквото мога някой почивен ден. Работа за половин час, най вече със запалката :)
Всичко пазарих от бриколажа, обувките не бяха такива, каквито си ги представях а нормална женска обувка с кръгла дупка за 4мм2 кабел, която да стиснеш и да стои на кабела. Аз я обърнах да е часта към свеща и хванах кабела в другата част. Нямах време да обикалям да търся обувка, която да е от двете страни кръгла.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Поправяне на кабел за подгряващи свещи Golf 4 TDI 1.9

Мнениеот Stoyanov_Vw » Вто 23 дек 2014 22:10


Dpapazov, мерси за подробното описание при първа възможност ще го направя и аз така.
vanesto, относно клапана, нямам такъв. Забелязал съм малко балонче въздух в горивопровода (прозрачната част). Някой път е много малко, някой път малко по-голямо. Дали то може да е проблема?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта