Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот Ceco_bg » Нед 11 яну 2015 22:48


Колеги имам един въпрос с които си блъскам главата от известно време.

Колата описана в заглавието заводски е излезнала с ръчни стъкла (4 на брой) и в последствие са и слагани предни ел. стъкла в Италия (до колкото и знам историята е внос от там).На скоро ми се наложи да отремонтирам водачите на предно дясно стъкло и установих че сложените допълнително механизми са заводските които слагат на VW а не менте.Много глупаво обаче са решили копчетата да бъдат сложени над касетофона където по принцип има нещо като.... "дупка" (не знам как се казва признавам си) за слагане на документи и т.н. и това нещо беше затворено с някаква пластмаса с места за пет копчета на нея и правеше това зад тази пластина местенце неизползваемо а мен не знам по каква причина ми харесва да си го има.Махнах пластмасата с идеята първоначално да сложа копчетата горе при аварийните на празните места от ляво на ASR и от дясно на подгрева на задното стъкло обаче,копчетата не стават а така като гледам няма шанс да намеря такива които да станат ... Реших да взема кори с копчета за ел стъкла на тях но в електричарски сервиз ми казаха че самите врати механизма не е окабелен за това нещо и няма как просто да се закачат и да проработят и трябва да се преправя цялото окабеляване на ел. стъклата което след чертата ще ми прилошее ... Момчето в сервиза ми каза че първите модели на Голф4 не излизат с ел стъкла на вратите а били копчетата някъде около ръчната,в тази средната конзола но аз ли не съм обърнал внимание или не знам но не съм виждал такова нещо до сега.

Въпроса ми е : как и къде мога да сложа въпросните две копчета без да изглежда "Made in Bulgaria" иначе казано побългарено ? В момента съм ги изкарал и двете през едното празно място до ASR-а и чакам да реша къде и как да идат.

Благодаря предварително!




Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот 110afn » Нед 11 яну 2015 23:15


Колега, не са ти слагани допълнително механизми. Еднакви са за ръчка и ел. На мястото на ръчката се слага моторчето без никакво преправяне
Съжалявам, че нямам снимки от моя Голф. На хоризонталната част, точно преди да тръгне нагоре дръжката бях вградил копчета от Пасат Б3 задни
Та закарай през маншоните кабелите във вратите и си импровизирай с някакви копчета. Трудно се намират читави предни кори от Голф с ел стъкла


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 11 яну 2015 23:44


И аз съм с такива копчета на касетофона, обаче при мен проблема е друг, че става нещо и не искат да ми се вдигат стъклата нагоре, надолу няма проблем. Обърнах нета и не мога да намеря такива други копчета ...


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот Ceco_bg » Пон 12 яну 2015 10:34


Aз добре ще ги прекaрaм до врaтите въпреки че то всяко копче е със 5 кaбелчетa...бaя сноп си е но кaто стигнa тaм нa къде? Трябвa или нa произволно място дa режa корaтa или тaм къдетп е билa дръжкaтa зa свaлянето нa стъклото тaм дa ги сложa някaк си aмa точно центрaлно нa врaтaтa ще сa.Нямaте ли няквa идея от къде могa дa вземa тaковa копче дa пaсне нa прaзните меaтa до AСР иподгревa нa зaдното ?


Потребителски аватар
krasigbs
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 21 фев 2010 18:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот krasigbs » Чет 15 яну 2015 22:49


В кората на вратата е най удобно.5 тънки кабелчета с импровизирана букса за разкачване при сваляне на кората не са проблем.Има универсални,големи копчета с рисунка на стъкло по магазините за електроника.Аз използвах бутони от задните врати,по 5-10 лв с дръжката вървят.А за шофьора оригиналната дръжка от модел с ел.пакет,но трябва и таблетката да се сменя.Аз съм вграждал целия ел.пакет,без огледала само,с комфорт модул допълнително,с окабеляване и на 4 те врати,всички компоненти са от Голф 4 с ел.пакет и всички функции на оригиналния ел.пакет с комфорт модул работят,вкл.и вдигане-сваляне на всички стъкла от ключалката на предните врати отвън.


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот Ceco_bg » Пет 16 яну 2015 2:21


Колега в сервиз ми казаха че и да си взема кори с ел стъкла на дръжката как си е заводски на тази инсталация не може да се върже,трябва нова инсталация което ще ми излезне солено.А сегашните копчета къде да го сложа на кора която заводски е без ел стъкла и дупката по средата къде е била дръжката за сваляне на стъклото е със тапичка ... Аз лесно ще прекарам кабели до вратите но къде да сложа бутона на кората,да я изрежа с макетен нож някъде или ... ?


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот 110afn » Пет 16 яну 2015 11:37


Точно под тапичката е моторчето и няма как. Аз бях изрязал кората където си подпираш лакъта, но напред преди да тръгне нагоре дръжката. Копчета от задни врати от Пасат Б3 просто заспиват там


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот Ceco_bg » Пет 16 яну 2015 17:50


Колегa имaш ли снимкa дa видя кaк горе долу си го нaпрaвил ? И кaк знaеш че моето окaбелявaне ще пaсне нa тези копчетa от пaсaт ?


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот 110afn » Пет 16 яну 2015 18:19


Ще ти пасне като си купиш каквото и да е копче заедно с буксата и 10см кабел :mhihi
Снимка нямам


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот Ceco_bg » Пет 16 яну 2015 20:18


Рaзбрaх,с буксa могa дa обърнa окaбелявaнето към всяко копче дa пaсне.A можете ли дa ми предложите нещо зa центрaлнaтa конзолa зaщото aко ги сложa нa корите нa врaтите тaкa шофьорa може дa отвaря сaмо неговото стъкло a зa другото дa се пресягa до другaтa врaтa.Идеятa ми е дa сa двете копчетa в центърa нa тaблото било то при aвaрийните или някъде при ръчнaтa...дa може дa сa удобни и двете копчетa и зa шофьорa и зa пaсaжерa до него.


Потребителски аватар
terero
Мнения: 210
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:45
Автомобил: VW PASSAT VW LUPO
Двигател: AHU 98 AKU 00
Местоположение: Бургас

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот terero » Чет 08 юни 2017 15:33


110afn написа:Колега, не са ти слагани допълнително механизми. Еднакви са за ръчка и ел. На мястото на ръчката се слага моторчето без никакво преправяне
Съжалявам, че нямам снимки от моя Голф. На хоризонталната част, точно преди да тръгне нагоре дръжката бях вградил копчета от Пасат Б3 задни
Та закарай през маншоните кабелите във вратите и си импровизирай с някакви копчета. Трудно се намират читави предни кори от Голф с ел стъкла


За да не отварям нова тема ще попитам тук
колега задните водачи дали са на същия принцип като предните и ако се махне оста с трите болта може да се ложи моторчето ли?
без да е необходимо друго преправяне?


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Голф 4 1999г. AJM - от ръчни към ел стъкла

Мнениеот vlado_tonev » Чет 08 юни 2017 17:37


При задните не става.Трябва да смениш металната кора :no



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: apolon78 и 38 госта