Преправяне на лост за МФА в темпомат за Голф 3 ТДИ

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Преправяне на лост за МФА в темпомат за Голф 3 ТДИ

Мнениеот slaveiko67 » Сря 16 дек 2015 4:58


Здравейте Колеги!
От известно време се оглеждам в нета за предложения за оригинален лост с функции за темпомат от Голф 3 ТДИ или другите модели на ФВ от тези години.И понеже предложенията са оскъдни и на тегави цени,реших да опитам с преправянето на ключа за МФА в такъв за темпомат и преместването му и монтажа в лоста за мигачите ....
Порових и в търсачката,но не открих тема с подробна информация кое как става при преработката и монтажа...
До този момент съм стигнал до извода,че МОЖЕ да се използва ключа за МФА като ключ за темпомат.Предстои ми подреждане на кабелния сноп от платката в ключа в правилна последователност за да се използват позициите ON/OFF,SET и RЕSET.На по-следващ етап ще бъде направен и кабелен сноп от лостчето до буксата в снопа при бушониерата...

Ако има вече такава тема,моля моята да бъде изтрита.... :th_up




Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Преправяне на лост за МФА в темпомат за Голф 3 ТДИ

Мнениеот DA@KA » Сря 16 дек 2015 8:17


viewtopic.php?f=66&t=225136&start=75 От 2012 карам с такова никакви проблеми, и в пъти по евтино излиза.


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Преправяне на лост за МФА в темпомат за Голф 3 ТДИ

Мнениеот slaveiko67 » Сря 16 дек 2015 9:32


Блбагодаря,колега!
Да...точно това изпълнение ще се опитам да направя и аз.Може би платката за МФА е различна от тази за темпомата,защото функциите ON/OFF и RESET ще са в обратен ред,а не като на оригиналното лостче,но ако се окаже така,ще се свиква... :bowdown


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: Преправяне на лост за МФА в темпомат за Голф 3 ТДИ

Мнениеот DA@KA » Сря 23 дек 2015 1:42


Лично моето си го направих на мен да ми е удобно.ON е в посока кормилото,още веднъж е SET ,RESET е страничния бутон.Да наистина устройството на самото копче не позволява оригиналното положение,но не е "болка за умиране" мисля.Да имаш лостче за темпомат от такъв за МФА срещу примерно 15лв.или25лв. е безценно.Така вървят тук във форума ,иначе на моргата са по 5лв.ама късно я усетих тази "екстра".


bats
Мнения: 131
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Преправяне на лост за МФА в темпомат за Голф 3 ТДИ

Мнениеот bats » Чет 26 май 2016 12:37


Пластмасите съвпадат ли? Тоест, взимаш МФА частта с копчетата и заменяш тази на 3-ката, на която няма нищо? До колкото разбирам 1,9 ТДИ 1з от '95-та трябва да има такава опция заложена в компютъра?


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Преправяне на лост за МФА в темпомат за Голф 3 ТДИ

Мнениеот slaveiko67 » Чет 26 май 2016 18:48


Пластмасите са идентични,но надписите ще са на обратно и функциите също.Ще ти трябва и кабел от буксата на МФА-то до буксата покрай бушониерата/в снопа идващ от компа/.Това за АFN мотора.За 1Z нямам представа има ли тази екстра... :th_up


bats
Мнения: 131
Регистриран на: Пон 11 авг 2008 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Преправяне на лост за МФА в темпомат за Голф 3 ТДИ

Мнениеот bats » Пет 27 май 2016 20:59


Аз на ауди а4 1Z съм слагал. Прекарах един двоен кабел от компа до купето, майстора го върза, активира го и си работеше.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 116 госта