Запалване с бутон? Голф 3

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
r1vera
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 17 юни 2012 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Запалване с бутон? Голф 3

Мнениеот r1vera » Сря 11 май 2016 9:40


Добро утро. Понеже Голфчето ми е на изживяване и ми трябва да издържи временно няколко месеца докато си взема нова кола искам да му сложа бутон за запалване. Причината е, че имам заминал клеморед.
Снощи ми казаха една идея за пускане на такъв кабел, но тук чета съвсем други начини за да го направя. Казха ми този вариант - кабел от + на акумулатора, минава през копчето (минимум 2А) и др край се закача за стартера, като се има на предвид, че ще давам контакт със ключа. Възможно ли е това да става толкова лесно?




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Запалване с бутон? Голф 3

Мнениеот georgebonev » Сря 11 май 2016 9:59


За лесно е лесно, но свалянето на клемореда също е лесно и бързо по метода с освобождаване на вала на волана от болта долу при педалите.
Ако имаш проблем не с клемореда, а с патрона за запалване - и той се сменя лесно, но може да се наложи пробиването на дупка за освобождаване на самия патрон за ключа.
И за двете има писано във форума.


r1vera
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 17 юни 2012 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Запалване с бутон? Голф 3

Мнениеот r1vera » Сря 11 май 2016 10:16


Четох във форума подобни теми, но поставянето на такъв бутон е описан доста по сложно от този метод който написах аз. Въпроса ми е възможно ли е да се направи по-този начин, който съм описал? Поздрави


Потребителски аватар
fulcrum
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 19:12
Автомобил: VW Golf 2 GT Skoda 130 LA
Двигател:
Местоположение: Родопа планина , Смолян

Re: Запалване с бутон? Голф 3

Мнениеот fulcrum » Сря 11 май 2016 16:12


Хубаво и професионално се прави с малък бутон с отворен контакт и автомобилно 20 - 30 амперово реле.
По същество - прави се така , за да не можеш да въртиш стартера при не даден контакт. Релето ти е основен комутиращ ел .апарат.

Схемичка - казвам без да чертая , правя го професионално много пъти - клема 30 на релето се свързва на червения дебел проводник на клемореда , клема
87 на червения с черна ивица проводник(клема 50 на тяговия електромагнитен включвател), клема 85 се свързва на кафяв проводник или на маса , клема
86 се закачва на единия край на бутона и другия му край се свързва на чeрния проводник на клемореда (или пълния контакт , не първия!)

Даваш на контакт , натискаш бутона ( слагай го където ти е удобно , има фантазия)и газ!

Успех ако си решил по тоз начин! :smile


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Запалване с бутон? Голф 3

Мнениеот tomata » Сря 11 май 2016 17:42




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Запалване с бутон? Голф 3

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 11 май 2016 20:13


Най простото е да свалиш кората под волана, двата най дебели кабела ги обели леко и пробвай с парче кабел, като ги събереш трябва да завърти стартера. Ако е така, намираш един бутон от старо ПеВе
Нещо такова
Изображение
Дублираш двата кабела през бутона и си готов. Даваш контакт с ключа и въртиш стартера от бутона.
Само че, гледай бутона да е от старите, с повечко ампери, да не се запалиш


r1vera
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 17 юни 2012 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Запалване с бутон? Голф 3

Мнениеот r1vera » Сря 11 май 2016 21:39


tomata написа:http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=11&t=186313&p=3874043&hilit=Старт+бутон#p3874043

:use_search

Чел съм я тази тема, конкретно ме интересуваше моят вариант, за това написах нова.

К.Одаджийски написа:Най простото е да свалиш кората под волана, двата най дебели кабела ги обели леко и пробвай с парче кабел, като ги събереш трябва да завърти стартера. Ако е така, намираш един бутон от старо ПеВе
Нещо такова
Изображение
Дублираш двата кабела през бутона и си готов. Даваш контакт с ключа и въртиш стартера от бутона.
Само че, гледай бутона да е от старите, с повечко ампери, да не се запалиш


Мерси, ще пробвам :D


r1vera
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 17 юни 2012 13:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Запалване с бутон? Голф 3

Мнениеот r1vera » Чет 12 май 2016 10:48


Намерих двата най-дебели кабела, понежее е паднал акумулатора го свалих да го заредя после ще пробвам. Разбрах само, че когато ги оголих и направих мост със друг кабел имаше леки искрички. .



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 104 госта