Пасат Б5 1.9 ТДИ 1999 АФН централни въздуховоди

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
rosen123
Мнения: 22
Регистриран на: Чет 10 сеп 2015 12:37
Автомобил: VW Passat 1.9TDI
Двигател: AFN 1999

Пасат Б5 1.9 ТДИ 1999 АФН централни въздуховоди

Мнениеот rosen123 » Сря 06 юли 2016 12:44


Здравейте колеги, имам нужда от помощ:
Предишния собственик на колата ми не е монтирал тръбите централните въздуховоди (над панела за климатроника и касетофона) и въздуха, който влиза от парното/климатика е с недостатъчен дебит,. Свалих централната конзола и видях, че липсват въпросните въздуховоди, клапите се отварят и затварят нормално. Въпросът ми е, има ли някакъв начин да се сложи нещо, за да се повиши дебита на въздуха към централните въздуховоди, защото в момента изтича настрани и охлажда цялото табло. Не ми трябва много, някъде около 30 % да се повиши струята грубо казано, в момента пак стаава, просто слабичко духа. Казаха ми, че не може да се монтират тия тръби, без да се разглобява цялото табло,а в момента всички сервизи са претрупани от работа и т.н. Мислех си, евентуално за някаква плоскост да се сложи или нещо подобно?
Ще се радвам да споделиете мнение!




Потребителски аватар
terero
Мнения: 210
Регистриран на: Пон 28 юли 2008 17:45
Автомобил: VW PASSAT VW LUPO
Двигател: AHU 98 AKU 00
Местоположение: Бургас

Re: Пасат Б5 1.9 ТДИ 1999 АФН централни въздуховоди

Мнениеот terero » Чет 10 ное 2016 17:14


намираш си тръби, примерно от мега парц и ги монтираш като свалиш климатроника и цд се отваря достатъчно място



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта