инструмент за премахване на пинове

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
thechief55
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 28 мар 2009 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

инструмент за премахване на пинове

Мнениеот thechief55 » Сря 09 ное 2016 16:47


Привет колеги,

Някой може ли да ме ориентира откъде мога да купя следния инструмент
Изображение

На английски се казва "terminal pin removal tool" или нещо подобно. Трябва ми такъв инструмент за да сменя пиновете на две букси.

Ако някой може да ме ориентира как се казва на български и къде да намеря подобно животно ще съм много благодарен :)




krisaliks
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 27 май 2013 16:13
Автомобил: Range Rover
Двигател: m51
Местоположение: Варна

Re: инструмент за премахване на пинове

Мнениеот krisaliks » Сря 09 ное 2016 17:33


https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... moval+tool
Елимекс може да го има, Конрад също.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: инструмент за премахване на пинове

Мнениеот georgebonev » Сря 09 ное 2016 21:53


Може да ползваш тънка права отвертка - 1мм/2мм широка. Има такива в магазини по левче, има и в други магазини...
Буксата обикновено има един по-малък отвор около пина - там бъркаш отвън с отвертката и в същото време първо набутваш кабела по-навътре и после дърпаш назад кабелчето. Не дърпай много силно, че може да излезе кабела, а пина да остане вътре.
Пиновете имат "чопче" - издадена пластинка, която застопорява в буксата. Някои пинове са с две такива, от двете страни. При тях най-добре с две отвертки, но може и с една, последователно от едната и другата страна.


thechief55
Мнения: 34
Регистриран на: Съб 28 мар 2009 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: инструмент за премахване на пинове

Мнениеот thechief55 » Сря 09 ное 2016 22:00


georgebonev написа:Може да ползваш тънка права отвертка - 1мм/2мм широка. Има такива в магазини по левче, има и в други магазини...
Буксата обикновено има един по-малък отвор около пина - там бъркаш отвън с отвертката и в същото време първо набутваш кабела по-навътре и после дърпаш назад кабелчето. Не дърпай много силно, че може да излезе кабела, а пина да остане вътре.
Пиновете имат "чопче" - издадена пластинка, която застопорява в буксата. Някои пинове са с две такива, от двете страни. При тях най-добре с две отвертки, но може и с една, последователно от едната и другата страна.


Знам колега правил съм го, обаче буксата е на супер неудобно място и трябва да пренаредя около 15 клеми и ще полудея без подходящ инструмент, намерих само един в http://www.schrack.bg и мисля да ги посетя тези дни, за да пробвам става ли тоя инструмент на моята букса. Ако някой се сети за друг магазин ще му бъда блаодарен, че не ми се чака 1 месец от али експрес и ибей


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: инструмент за премахване на пинове

Мнениеот nikolay_ss » Сря 09 ное 2016 22:36


Огъни си един кламер и си готов. Ако искаш да изглежда като този инструмент горе, можеш да си счупиш една пръчка и да го застопориш някак си върху нея.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: инструмент за премахване на пинове

Мнениеот dreadx » Пон 14 ное 2016 2:21


Друг достъпен матрял, който може да се използва за подобни инструменти са:
1. спици от счупен чадър, или
2. пружина от автомобилна чистачка - металната лента, която седи в перото.
- и естествено ще трябва да ги запилиш малко, до подходящите размери.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 196 госта