DRL модул дневни светлини VW Bora

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
jti56
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 28 юни 2021 17:57
Автомобил:
Двигател:

DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот jti56 » Нед 18 юни 2023 10:37


Здарвейте колеги,

Карам Голф 6, който е с фабрични дневни светлини, за мен е голямо удобство, не го мислиш, няма да забравиш фаровете. На дъщеря ми Бора-та няма DRL, а конфорт модула не винаги сигнализира при забравени фарове (случва се, стига се до сваляне на акумулатор за зареждане), затова искам да монтирам DRL и на Бора-та. Продажба на такъв модул намирам само в OLX, 25-30 лв, което е ок, монтаж предлагат само на 2 места, 50-80 лв., което малко не е ок, но това е на пазара. Моля за съвет и съдействие за купуване и монтаж на модул за дневни светлини н Бора 2002, за което предварително благодаря.

По този въпрос има стара тема, но последно е влизано в нея през 2018 и се съмнявам, че някой е преглежда. Затова си позволявам да отворя нова тема.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 18 юни 2023 18:14


От къде сте?


Потребителски аватар
boichopavlov
Мнения: 186
Регистриран на: Чет 13 юли 2006 21:37
Автомобил: Touran
Двигател: BSX 2006
Местоположение: Плевен

Re: DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот boichopavlov » Пон 19 юни 2023 6:35


https://elimex.bg/product/65276-ustroys ... omobil-drl
Монтирал съм няколко такива и всичко е ОК


jti56
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 28 юни 2021 17:57
Автомобил:
Двигател:

Re: DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот jti56 » Пон 19 юни 2023 10:29


Здравко Занков: от София съм.

бойчопавлов: не търся модула, а някой да може да ми го монтира, нямам условия да го правя сам.


FEN_NA_TDI
Мнения: 168
Регистриран на: Нед 28 сеп 2014 18:58
Автомобил: VW Passat B4
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: София

Re: DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот FEN_NA_TDI » Чет 22 юни 2023 11:25


jti56 написа:Здравко Занков: от София съм.

бойчопавлов: не търся модула, а някой да може да ми го монтира, нямам условия да го правя сам.
Търсиш някой да ти го монтира без пари??


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот nikolay_ss » Чет 22 юни 2023 12:08


Можеш да си вземеш едно нормално отворено реле което да ти управлява късите, при запалване да ги светва, при изгасяне да ги гаси и бутонът ти винаги да стои на позиция пуснати фарове.
Инсталацията е изключително проста и не виждам какви условия ти трябват, освен един мултицет за 10лв(в случай, че не знаеш по кой кабел върви 12в след запалване), малко изолирбанд и макетно ножче.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 22 юни 2023 19:54


Автора да ми прати телефонен номер лично съобщение. Ще му обясня кое, как, и снимки ще пратя. Стига да не е купил модул.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 22 юни 2023 19:55


FEN_NA_TDI написа:
jti56 написа:Здравко Занков: от София съм.

бойчопавлов: не търся модула, а някой да може да ми го монтира, нямам условия да го правя сам.
Търсиш някой да ти го монтира без пари??

С удоволствие ще го направя.


jti56
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 28 юни 2021 17:57
Автомобил:
Двигател:

Re: DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот jti56 » Сря 28 юни 2023 15:41


Здравейте колеги, благодаря на всички проявили интерес към моя въпрос.

fen_na_tdi - не търся някой да ми го монтира без пари, напротив, просто смятам, че за 2-3 ч работа (поне така пише, че отнема) 80лв за труд ми се вижда множко. Макар, че бях готов да ги дам. Обадих се на двама майстори, които ми дадоха че монтират drl модул. Единият искаше да знае дали нещо е пипано по инсалацията, ако е така не искаше да работи, сигурно с право. Вторият беше готов да го прави ако не вали, явно работи на открито, казах ок, нека се чуем и му дадох телефона си. Дотам беше. Междувременно купих модула с идея някой да ми помогне да го монтирам, но... след като отворихме някои панели се оказа, че наистина някой някога нещо е правил по инсталацията и то точно около фаровете, имаше някакви нови кабели, които неясно за какво и къде отиват.

nikolay_ss - сигурно си прав за елементарно реле, но вече съм купил модула и ми се искаше да го монтирам.

zdravko_zankov - благодаря ти човек за искреното желание да помогнеш, лошото е че не сме от един и същи град. За сега спрях с този проект, нещо ми писна толкова главоболие за едно дребно нещо. Но още един път ти благодаря за предложенаа помощ.


jti56
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 28 юни 2021 17:57
Автомобил:
Двигател:

Re: DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот jti56 » Сря 05 юли 2023 17:56


Да приключа с темата: благодарение на Здравко монтирах сам модула и всичко заспа. Имаме DRL, опция "изпрати ме до в къщи", и сигнализация за забравени фарове, все полезни екстри, и всичко работи :)
След като имах инструкциите на Здравко къде какво да правя успях сам да монтирам модула за около 30-40 минути. Така че много благодарности на Здравко, истински съфоруменц!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: DRL модул дневни светлини VW Bora

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 05 юли 2023 18:32


Първо да благодаря за оказаното доверие. Колега, за мен беше удоволствие да помогна. Държа да отбележа, че колегата ме изслуша внимателно, и задаваше точни и смислени въпроси. На такива хора помагам с удоволствие.
Живи и здрави, и безаварийни километри.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта