Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
supernatural_vr
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:46
Автомобил: vw passat B5
Двигател: ADR 1997
Местоположение: vraca

Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот supernatural_vr » Сря 23 ное 2016 9:33


привет на всички в форума, наскоро ми изгоря бензиновата помпа на пасата б5 комби , а тя е потопяема и се намира в резервуара достига се сравнително лесно ,ако нямаш 2 метанови бутилки в багажника или газова както повечето колеги . проблема е че трябва да се свалят 2 те бутилки, да се свали мокета след това зад дясната седалка има метален капак отвиват се 3 винта и капака се сваля, вече се вижда капака на помпата прилича на капак на бидон , вади се буксата с захранващите кабели на помпата и за нивомера, развиват се скобите на 2 та маркуча за горивото обърнете внимание на капачката има стрелки единия маркуч е изход другия за вход, свалят се маркучите след това с подръчен инструмент и чук в моя случаи дълга тупа отверка с почукване обрача се отвива на ляво, като се махне обрача леко капачката се вдига нагоре и вече имате достъп до помпата , между капачката и гурлото има уплатнение което при мен бе тругнало да се разлага трябва да се смени, за сваляне на помпата трябва специялен инструмент за демонтирането и, аз нямах такъв и доста се мъчих с клещи счупих пластмасата и я извадих . Нова маркова помпа струва от 150- 300 лв, втора употреба 50-60 лв зависи . при мен вузникна въпроса след да се надяваме дълго време дано да не става изгори пак тази мъка не искам да я повтарям. Сега да споделя какво направих прочетох в ауто дата за параметрите на помпата какво налягане трябва да прави стоиността е 4 бара , а регулатора на реиката го снижава до 3,5 бара , но нас помпата ни интересува. реших да сложа външна помпа в коша на мотора и да се сменя при проблем за 10 мин. намерих външна помпа ИТН китаиска за 56 лв , в моторния отсек извадих входящия маркуч на бензина от тръбичката трябва ви 1м бензиноъстоичив маркуч зави си каде искате да я сложите слагате помпата на входящия маркуч , захранвате помпата с маса може от всякаде да я вземете, а плуса от командващото реле на помпата , на капачката на помпата аз сложих пластмасов бензинопровод да достига до дуното на резервара , зглобявате по обратния ред капачката , и палите при мен първия път се наложи да вуртя 3-4 пути по 10 сек да обезвъздуши реиката след това пали с пипането , това е от мен ако някои има въпроси да пита . извинявам се за грешките но бързам и нямам кирилица ,




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот muns61 » Сря 23 ное 2016 12:28


Замислял ли си се защо помпата е в резервоара?


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот goppa » Сря 23 ное 2016 12:30


:gruebel Сигурно като протече да не тече по горещи части и оголени жици. :gruebel


Потребителски аватар
supernatural_vr
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:46
Автомобил: vw passat B5
Двигател: ADR 1997
Местоположение: vraca

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот supernatural_vr » Чет 24 ное 2016 10:29


Виждам и критици вече има . да с сигурност на помпата и е по добре в резервоара щом така са го измислили немците . Както казах аз имам причина , цял ден ми отне да сваля 2 те пълни бутилки с метан даже прецаках на едната тръбичката , да не говорим, че за демонтажа на помпата трябва спец. инструмент. и ако скоро време пак се наложи смяна е жива мъка . Помпата така съм я монтирал , да не се нагрява от мотора вариянти много за монтаж всеки сам да си прецени къде за мен в коша е най добре и удобно от колкото под колата, помпата е външна и е за външен монтаж капсолована е и няма шанс да протече , с нея има маншети които изолират + и - на помпата сигурен съм че е безопасна . след 24 часа престои колата пали като преди с първото завъртане , даже ми се струва, че работи и по добре . Сега за 5 мин. само с отвертка и клещи я сменям даже ще си нося помпа резерва с мен . искам да помогна на които прецени че го устройва моя начин . Никои не искам да убеждавам да прави каквото и да е било всеки сам си избира как да постъпи ! Българина намира кусур на всичко . За критиците- защо се слага масово газ и метан да не би така да са проектирани моторите да работят на тези алтернативи не е ли опасно ? не е ли опасно да се карат 20 годишни бараки изгнили ? на които му допада моията алтернатива с радост ще му помогна с каквото мога ! форума е да си помагаме .


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот Spas » Чет 24 ное 2016 10:56


Прав си, има доста хора с твоите проблеми. Аз лично не бих карал на метан, от съображения за сигурност. И да, сменял съм такива помпи в резервоара, дори на един пълен до горе, после два дена ръцете ми нямаха цвят :)

п.п. Полезен е поста, а критици има винаги, н е бой се :)


Потребителски аватар
supernatural_vr
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:46
Автомобил: vw passat B5
Двигател: ADR 1997
Местоположение: vraca

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот supernatural_vr » Чет 24 ное 2016 11:21


благодаря колега за подкрепата :) да тези дето не им се е налагало да сменят помпа не знаят каква гадост е особено като имаш бутилки в багажника! да не говорим после какво главоболие се получава от бензиновите изпарения ,кожата на ръцете се нацепва , и цялата кола се вмерисва на бензин ! бих искал да добавя нещо към темата зависи какъв е проблема с помпата (да не е запушена) мисля че може да се монтира външна помпа без да се вади старата и да се разглобява нищо . и винаги преди да обвините помпата си проверете релето и кабелите ! ако всеки открие някакво решение на проблема си и си мълчи заради критиците за какво е форума ?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6061
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 24 ное 2016 11:54


аз сложих, каквато трябва помпа, Meyle заедно с кошницата и нивомера се предлага за 100лв. Сменя се за 5 минути, но нямам бутилки над нея, на резервната гума ми е бутилката. Тия помпи не горят лесно, стига да не си постоянно на резерва. Горивото я охлажда, почне ли да работи на празен резероар прегрява и приключва.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот muns61 » Чет 24 ное 2016 12:44


Не зная какво имаш предвид с определението "критик".
На колите с външна помпа конструкторите не напразно са избрали мястото зад задно дясно колело, далеко от изпускателната система. Виждал съм доста протекли външни помпи, ала колите с такива отдавна измряха, та малко хора са се сблъсквали с тях.
Потопяемите помпи обикновено имат предпазен клапан, виж твоята дали има и къде изтича горивото от него, ако по някаква причина се повиши налягането след помпата.
По логиката за лесно и бързо съм виждал метанови бутилки, фиксирани с ламаринени шини за пропанови. Бедна ти е фантазията при челен сблъсък какви поразии ще направят, като полетят напред. Като се променя конструкцията, поне да се ползва опитът на другите.


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Чет 24 ное 2016 18:24


Колега ,не знам за какъв специален инструмент говориш .би трябвало със завъртане наляво да излиза цялата кошница. Когато се поставя целиш продълговатите канали и завърташ надясно.


Потребителски аватар
supernatural_vr
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:46
Автомобил: vw passat B5
Двигател: ADR 1997
Местоположение: vraca

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот supernatural_vr » Чет 24 ное 2016 19:43


завъртането на ляво на ръка не става има си специялен ключ опитах на ръка не мърда измаисторих си самоделно инструмент , а ето и оригиналния инструмент в клипа го има https://www.youtube.com/watch?v=RRVsKQENhN8, външната помпа си има клапан които позволява горивото да протича само в една посока, помпата е 4 бара, бензина като влезе в реиката на нея си има регулатор на налягането на 3,5 бара , при достигане на 3,5 бара регулатора пропуска излишното гориво да се върне в резервоара , като се кара на газ бензина циркулира през помпата, реиката и се връща в резервоара, някои изключват помпата но на двигател с инжекцион не е желателно помпата трябва да работи да охлажда реиката! по повод закрепването на бутилките спокойно колега не са закрепени просто с некви ламаринени ленти, има конструкция под тях от квадратен профил която доста прилежно и с много болтов е хваната за купето! държа много на сигорността ! помпата единственно може да протече ако и забучите ножа в корпуса които е аломиниев или ако спукате маркуч! които не му харесва да подминава аз съм доволен ! с здраве


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Чет 24 ное 2016 20:32


В интерес на истината не бях виждал такъв инструмент, но ми се струва ,че завърта помпата освен ако не освобождава някакви чопове.


Потребителски аватар
supernatural_vr
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:46
Автомобил: vw passat B5
Двигател: ADR 1997
Местоположение: vraca

Re: Пасат Б5 1.8 20в адр, изгоряла бензинова помпа -евтино решение

Мнениеот supernatural_vr » Чет 24 ное 2016 20:53


кшницата в която се намира помпата отгоре има няколко прореза в пластмасата там се намества инструмена и се завърта на ляво , на ръка при мен не помръдна, с клещи пробвах не стана, накрая взех квадратен метален профил 15/15 и с флекса сцепих едната страна около 7 см , намерих парче колан от тези за закрепване на товари, отрязах парче малко по голямо от диаметъра на кошницата . Сложих колана около кошницата и събрах 2та края на колана и вкарах профила такаче като навивам с клещи чирак профила да стегне колана и да завърти кошницата , не стана както исках но освободих помпата горния пластмасов обрач които заключва помпата се сцепи или така си е бил не знам но стана аз така я извадих



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта