Пръскалки на фаровете

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Пръскалки на фаровете

Мнениеот pakumba » Нед 26 яну 2014 12:41


Колеги, какво е вашето мнение за тази система, знам, че много хора я изключват, защото харчи много течност, аз оригинално нямам такава, но не ми е проблем да си набавя пръскалките от друга кола, помпата също, ще пробия допълнителна дупка в моето казанче, това е единственото, което не съм проверил дали е предвидено. Понеже колата ми е седан и нямам задна чистачка, ще сменя лостчето на чистачките с такова от комби и ще я вържа при натискане на лостчето за пръскане на задния прозорец да и пръска на фаровете, например.... Въпроса ми е друг- дали има реален ефект и смисъл от това, успява ли наистина да почисти и да ми спести слизането- не ми е проблема в заледяване, а в мърсотията, при влажно време /аз съм с ксенон и лупи/ като се позацапа слюдата и драстично ми намаля осветеността на пътя и трябва да слизам да ги мия. Та искам да чуя някой с опит дали се справя с изчистването на слюдата реално?




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот kris11 » Пон 27 яну 2014 14:38


Щом ги слагат значи има полза. И аз съм се замислил за това и май ще се насоча към тип мъгла.


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот pakumba » Пон 27 яну 2014 15:35


Няма тип мъгла там. Идеята е единствено от силната струя да бъде измито "стъклото". Затова и помпата е на доста по-високо налягане от тази на предното стъкло. Чувал съм 5 бара, но ми се виждат множко и не го вярвам, а и няма значение де. Ето, днес пак пътувах 150 км и не ми се виждат крушките/лупите от мръсотия, ако беше нощ, определено щях да имам проблем. Въпроса е дали успява да се справи достатъчно добре с изчистването тази система.


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот phantom_ » Пон 27 яну 2014 16:58


На баща ми колата има и да ти кажа честно не виждам много ефект ,пробвал съм ги много пъти.Моторчето е същото като на стъклото.А от комби ако сложиш моторче то е сдва извода,за отпред и отзад само махаш твоето,и лостчето естествено :exclaim


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот golfmk1 » Пон 27 яну 2014 17:17


Мотора определено не е един и същ icon_idea Само си приличат :wink


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот pakumba » Пон 27 яну 2014 17:26


Гаранция с моторчето за чистачките няма нищо да стане. Нямам проблем да си купя каквото е нужно моторче, само искам да знам, че тази система наистина чисти достатъчно, че да не спирам на 50 км да си ги мия сам.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот kris11 » Пон 27 яну 2014 17:54


тъкмо бях намерил донор в германия и докато се отиде -заминал .
Дебна за нов донор, че и казанЯ ще сменя с по-голям.
Офф Ама не знам какво могат да помогнат при сегашната ситуация при нас с лед към 10 мм. Фаровете не успях да ги изчистя и да отворя преден капак. Хем предния капак е много наклонен и пак е в лед . :screwy

Последна промяна от kris11 на Съб 01 фев 2014 17:08, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот racing_team_vidin » Пет 31 яну 2014 21:19


не се залъгвайте, идеята не му е да измие стъклото от мухи да кажем.
Монтира се на коли с оригинален ксенон, тъй като той не грее като халогенната крушка, зимата при продължително каране целите фарове замръзват, пръскате (тук се предполага,че сте налели течност за -20 поне), та тя размразява фаровете.


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот mitko85 » Съб 01 фев 2014 0:21


Не се монтира само на коли с фабричен ксенон. Продавал съм такава помпа за фаровете на омега, дадох помпа за фарове от мерцедес, само трябваше са се смени буксата. Струва между 25 и 45 лева, според марката производител. Ефект определено има, стига да се ползва заедно със стъклоумивателното устройство. Караш в мърлява обстановка-дърпаш лоста, за да измиеш челното стъкло, тогава би трябвало да се задейства и системата за измиване на фаровете, докато е прясна гняста върху фаровете, за да може да се отмие най-лесно. Преди има-няма 3 месеца обикалях по автокъщи да си избирам кола, имаше доста със системи за измиване на фаровете и без фабричен ксенон.


Потребителски аватар
GALIANO
Мнения: 642
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 19:39
Автомобил: Cupra 300
Двигател:
Местоположение: Germany

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот GALIANO » Съб 01 фев 2014 0:55


Разбира се че не се монтират само при коли с ксенон.Това не знам от кого сте го чували :screwy Аз лично с моя фабричен ксенон и пръскалки съм доволен.Особено при дъждовно-кално време и каране в нощем режим и разбира се на дълги разстояния.Мисля,че на всеки се е налагало да спира и чисти фарове.С пръскалките не се налага :c020 Екстрата си заслужава за това и я инсталирал на старата кола



Помпите са различни,както и релето което ти трябва.Него го има в два вида.Имам в предвид дали имаш сензор да дъжд или не.


Потребителски аватар
PeshoVW
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 25 юни 2008 12:26
Автомобил: VW Golf II
Двигател: EZ
Местоположение: Карнобат/Бургас/Варна
Контакти:

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот PeshoVW » Нед 02 фев 2014 10:42


При Голф 3 има отделно 7л. казанче специално и само за тази екстра за миене на фаровете, което ще рече, че всички модели имащи тази екстра си имат и отделно казанче спец. за тях. Понеже, горе някой от колегите беше написа, че го махат, защото много течност се изхабявало.
Прикачени файлове
u-9809i-otiunzqumtq1ljnyun.jpg
Казанчето при Голф 3


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот apolon » Нед 02 фев 2014 19:43


При Голф 3 има отделно 7л. казанче специално и само за тази екстра за миене на фаровете, което ще рече, че всички модели имащи тази екстра си имат и отделно казанче спец. за тях.

А защо ли при Бора има само 1 общо и е 5 литрово? :screwy Вероятно са нямали в момента второ налично или просто са забравили да го монтират. :icon_lol
Та като притежател на тази "екстра" да споделя за + и -
+пръскалките измиват фаровете от прясна и незасъхнала мръсотия(за съжаление с това + се изчерпват)
-пръскалките непочистват засъхнала кал и полепнали насекоми(ако имаше и чистачки,можеби щеше и това да се случва)
-системата израсходва прекалено много течност(а зимната си е скъпа)-едно пръсване и 0.4-0.5литра ги няма
-не е желателно системата да се ползва при обледени фарове-тогава и капачките върху бронята(под който са скрити пръскалките)също са обледени и при опит за пускане на пръскалките ще следва :k050
:beer


Потребителски аватар
ventotdi
Мнения: 1474
Регистриран на: Пон 29 ное 2010 18:03
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: ALH 1998
Местоположение: Русе

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот ventotdi » Нед 02 фев 2014 20:15


С Голф 4 съм и имам пръскалки на фаровете и съм само с едно казанче 5,5 литра !


Потребителски аватар
turbobiit
Мнения: 27
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 21:15
Автомобил: SKODA OCTAVIA 1.9TDI
Двигател: AGR
Местоположение: Асеновград

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот turbobiit » Пон 03 фев 2014 13:58


А когато се кара на фарове в някакво кишаво време и се наложи да се измие предното стъкло,нали тогава се задейства системата,и ако са замръзнали пръскалките има ли начин да се избегне задействането им.


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Пръскалки на фаровете

Мнениеот pakumba » Пон 03 фев 2014 16:41


apolon написа:
-пръскалките непочистват засъхнала кал и полепнали насекоми(ако имаше и чистачки,можеби щеше и това да се случва)


Ето това най-много ме вълнува. Сега времето е такова, че отдолу е вода обикновено и по магистралата веднага ми се зацапват фаровете. Ако не може да отмие това, то не ми е нужна. Мен лично не ме интересува колко харчи, защото ще го направя да се задейства с отделен бутон и няма да пръска при всяко пръскане на предното стъкло



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта