Инструменти - търся си такова чукче

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Инструменти - търся си такова чукче

Мнениеот dreadx » Нед 12 мар 2017 2:50


Не знам дали е за този раздел, ама понеже тук са майсторите - искам да си намеря едно такова чукче, като третото, което се вижда най-вдясно на снимката,
но не знам в какви магазини да го търся, затова ако сте виждали някъде да се продава такова, кажете.

Идеята ми е, когато трябва да удрям по някаква част, не да трябва да я уцеля с големия чук (я уцеля, я не),
а да подпра с това малкото и да удрям по него - то да предаде удара.

Един приятел има такова чукче и много добра работа върши, ама не можа да ми каже къде може да се продават.
Аз пък много не обикалям по магазините и не знам какво се предлага. Сега търсих по снимки на чукове и разбрах, че
може би е тенекеджийско. Но ми излизат само такива комплекти по 40-50 лв., които естествено няма да си купя.

Изображение




Потребителски аватар
иван.вълчев2
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 13 яну 2017 7:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Инструменти - търся си такова чукче

Мнениеот иван.вълчев2 » Нед 12 мар 2017 10:53


Ако ще го ползваш зя подложка само при удар,не е нужно да е олекотено в средата.Става да се направи от заготовка,дали с кръгло или квадратно сечение ти си решаваш.Само отвор за дръжката трябва да се направи,на фреза става перфектно.Иначе по битаците търси,намират се всякакви стари инструменти.


dreadx
Мнения: 315
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 15:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Инструменти - търся си такова чукче

Мнениеот dreadx » Нед 12 мар 2017 14:13


Ще помисля и за този вариант, да си направя - може и като му се завари дръжка от желязна тръба, а не да се фрезова за дървена.
Но пак ще трябва да търся някой да го направи, понеже не разполагам и със заваръчна техника.
- затова ако го има по магазините, щеше да ми е по-лесно да си купя готово.

(- но пък част от забавлението в хобито е човек да си прави инструментите. - сега си направих някаква скоба за освобождаване
на шарнири, като използвах планки от стари накладки и три болта. - като я тествам, и ако върши работа, ще пусна снимки.)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта