Монтиране на волан Golf 5 2004 1.9 TDI

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
GucciMane
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 22 авг 2023 11:23
Автомобил:
Двигател:

Монтиране на волан Golf 5 2004 1.9 TDI

Мнениеот GucciMane » Вто 26 сеп 2023 16:45


Здравейте колеги! Почти завърших с външния тунинг само, че ми падна страшна оферта за волан от Passat CC. Искам да го монтирам на моя MK5. Волана е mfsw само, че моя не е. Принципно малко ме е страх да бъзикам по airbag-a затова искам да питам, преди да сваля моя, другия директно ли ще стане или трябва да сменям кабелите за клаксона и бега. Честно казано не ме интересуват бутоните на волана да работят ама ако и за тях има как да се случат нещата ще е добре :biggrin . Колата ми има
пилот и съм сложил мултимедия с тъч, не знам дали има някакво значение :mhihi :beer




GucciMane
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 22 авг 2023 11:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтиране на волан Golf 5 2004 1.9 TDI

Мнениеот GucciMane » Сря 04 окт 2023 16:35


Хора, сложих волана седи уникално! Еърбега си работи, няма грешки на таблото. Въпроса е, че не работи клаксона. Има ли вариант в който да сменя жиците по бега? Защото, до колкото разбрах клаксона е включен към кабелите за бутоните :Mr Green Fun


GucciMane
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 22 авг 2023 11:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтиране на волан Golf 5 2004 1.9 TDI

Мнениеот GucciMane » Съб 25 ное 2023 23:53


Така и никой не отговори по темата, ретрофита е готов колеги всичко работи бутони, клаксон, бег :mrgreen


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Монтиране на волан Golf 5 2004 1.9 TDI

Мнениеот MiroKirev » Вто 28 ное 2023 9:36


- ужас, сега видях темата - евалата, че поне я подържаш сам!!! Мислех да пиша, че ако шлиците отговарят, няма причина да не пасне... После се сещаш, че реално ако е мултиволан, то трябва да вземеш всичко след волана (лентови кабели и т.н., за да пасне всички и пак няма да е ясно дали всички кабели ще отговарят после като букси за друг модел, понеже взиамш волан от СС и го слагаш на доста по-стара кола- браво, че си се справил сам!!!
Хвърли и някоя и друга снимка да се види резултата поне ;)



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта