Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Кристиан.Вълев
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 14:06
Автомобил:
Двигател:

Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Мнениеот Кристиан.Вълев » Чет 28 дек 2017 18:31


Здравейте,искам да попитам няколко въпроса понеже не съм много наясно с всичко относно фаровете и лупите за вграждане и са ми нужни малко съвети. Искам да си сложа лупи в VW Polo 6n1 но в момента съм с LED крушки и исках да знам дали тази крушка ще си пасне и на лупата и ако някой може да ми даде някой съвет как да махна оребреното на фара ще съм му много благодарен. :biggrin




HristoBB
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 24 окт 2017 15:27
Автомобил:
Двигател:

Re: Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Мнениеот HristoBB » Нед 31 дек 2017 21:44


гледал съм няколко Guide как да се сложат лупи на рефлекторен фар фара се отваря реже се малко от рефлектора и лупата се напасва и монтира за самия рефлектор за да може в последствие да се регулира заедно с него без да се преправя целия фар
до колкото дали ще пасне крушката ще търсиш лупи които ползват със същия вид крушки.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Мнениеот toraborat » Нед 31 дек 2017 22:19


По мои наблюдения лупите са доста тежки и при движение вибрират с рефлектора. Иначе добре става на външен вид. Оребрението се шкури по някакъв начин.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Мнениеот Danny boy » Пон 01 яну 2018 15:48


Оребрението се шкури, ама се остлабва сечението в диаметъра на лупата, и доста често стъклата се спукват от самосебе си след известно време 1-2 години.Става въпрос за стъклен фар,понеже има язвички от камъчета и се разпределят напреженията след отнемане на материал/оребрението на стъклото/.На мен лично ми се случи на 1 фар досега,а не е никак лесно и евтино да го направиш пак.Виж ако има стъкла които се продават гладки е друга работа.Лупата се вгражда и няма драми с нея.


Потребителски аватар
Кристиан.Вълев
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 14:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Мнениеот Кристиан.Вълев » Вто 02 яну 2018 0:57


Благодаря много за информацията колеги !!! За лупите ще потърся такива който да паднат на лед крушки а за оребреното на фара някой ми казват да почна с 40 шкурка до 1200-2000 водна постепенно да се сменя шкурката и после с лак да го мина и ставало идеално.Търсил съм адски много готови кристални стъкла или дори и пластмаса да са ама не намирам никъде. Ако успея да направя нещо по темата успешно ще кача снимки. Мерси много пак и на трима ви и Честита Нова година!! Живи и здрави :love.vwclub :beer

HristoBB написа:гледал съм няколко Guide как да се сложат лупи на рефлекторен фар фара се отваря реже се малко от рефлектора и лупата се напасва и монтира за самия рефлектор за да може в последствие да се регулира заедно с него без да се преправя целия фар
до колкото дали ще пасне крушката ще търсиш лупи които ползват със същия вид крушки.

Търсих пиша Лупи за вграждане за Лед крушки, но ми излизат само Би Ксенон лупи и затова ме интересуваше това


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Мнениеот apchih » Вто 02 яну 2018 8:56


Кристиан.Вълев написа:Здравейте,искам да попитам няколко въпроса понеже не съм много наясно с всичко относно фаровете и лупите за вграждане и са ми нужни малко съвети. Искам да си сложа лупи в VW Polo 6n1 но в момента съм с LED крушки и исках да знам дали тази крушка ще си пасне и на лупата и ако някой може да ми даде някой съвет как да махна оребреното на фара ще съм му много благодарен. :biggrin


Първо: Искаш да ползваш крушки, които имаш вече, нали? И с какъв цокъл са? H4, H1, H7? По принцип стандартните лупи за вграждане са с цокъл H1, т.е. ако ти сега си с едносекционен фар (т.е. H4 крушка) няма как да ползваш старата крушка. Ще трябва да взимаш нови.

Ето ти тема, как се вгражда на едносекционен фар: viewtopic.php?f=11&t=327253

В youtube.com има доста клипове, как се маха оребрение, погледни ги, ако решиш да правиш нещо.


Потребителски аватар
Кристиан.Вълев
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 14:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Мнениеот Кристиан.Вълев » Вто 02 яну 2018 19:15


Гледах в youtube но не намерих клипове а за крушките сега са ми Н4 гледах лупи който са Би Ксенон за къси и дълги светлини и мислех че би трябвало да пасне понеже пак са за Н4 май.


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Мнениеот apchih » Чет 04 яну 2018 23:18




Стандартните лупи "би ксенон" за вграждане са със цокъл за крушка H1, като превключването от къси към дълги става с преместване на "преграда", която е вътре в лупата. Тези H4 които имаш, стават излишни.


Потребителски аватар
Кристиан.Вълев
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 04 дек 2017 14:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Мнениеот Кристиан.Вълев » Пет 05 яну 2018 21:50


Благодаря ти !!! Намерих си двусекционни с лупи на късите фарове на оферта и ще сложа тях направо. Мерси на всички ,който изразиха мнение по темата .


grishitu
Мнения: 1106
Регистриран на: Пет 16 мар 2007 12:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Лупи за вграждане на рефлекторен фар.

Мнениеот grishitu » Пон 08 яну 2018 11:47


Ядай снимка на тея който си намерил. Аз също съм минал по този път и мога да добавя нещо, ако имаш въпроси.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта