Отваряне на фарове VALEO голф 4

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Djaniko0o
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 23 ное 2012 20:28
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AHF+ 98
Местоположение: Някъде около Варна

Отваряне на фарове VALEO голф 4

Мнениеот Djaniko0o » Вто 05 юни 2018 14:00


Здравейте! Много четох във форума и така не стигнах до точният отговор! Разполагам с фарове VALEO с рефлектори и с лупи за халоген (оригиналните фарове)
Изображение

Имам няколко въпроса около тях и всъщност главният е около мита, че не се отваряли...
искам да постигна този вид:
Изображение

Имам пистолет за горещ въздух Raider и спрей космос черен мат мисля че това ще свърши работа
въпросът ми е как мога да ги отворя по най-лесният за мен начин ии как после да ги затворя така че да няма проблеми също друг въпрос имам дали мога да махна лупата за халоген ии да закрепя на нейно място мигач така че да изглежда като фара на Бош с двойния мигач? Дали няма да изгори някой реле и т.н или да не бутам мигача??

П.П Ако ще ги чупя стъклата изобщо няма да се хвана да го правя идеята е ги направя без да счупя нищо :mhihi




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Отваряне на фарове VALEO голф 4

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 05 юни 2018 14:09


в готварска печка на 150градуса, няколко контролни изваждания докато започне да омеква лепилото , подготви се с ръкавици и няколко широки отверки и мекетен нож. Аз така отворих фаровете на Passat b5.5 когато жена ми не си беше вкъщи :mhihi


Потребителски аватар
Djaniko0o
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 23 ное 2012 20:28
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AHF+ 98
Местоположение: Някъде около Варна

Re: Отваряне на фарове VALEO голф 4

Мнениеот Djaniko0o » Вто 05 юни 2018 17:11


:mhihi дано да се получи, дали няма да пречи на пластмасата 150 градуса не са ли множко


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Отваряне на фарове VALEO голф 4

Мнениеот golfmk1 » Вто 05 юни 2018 23:44


Според теб като светят колко градуса става във фара ?


Потребителски аватар
Djaniko0o
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 23 ное 2012 20:28
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AHF+ 98
Местоположение: Някъде около Варна

Re: Отваряне на фарове VALEO голф 4

Мнениеот Djaniko0o » Сря 06 юни 2018 11:41


golfmk1 написа:Според теб като светят колко градуса става във фара ?


и ти си прав :biggrin :banghead


Потребителски аватар
golf avenue
Мнения: 359
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 17:53
Автомобил: vw golf variant
Двигател: azj 02
Местоположение: Варна

Re: Отваряне на фарове VALEO голф 4

Мнениеот golf avenue » Вто 12 юни 2018 21:57


Скоро отварях такива фарове, целта ми беше същата като твоята, черни с лупа на халогена. Хубаво но още не са готови, даже вече невиждам как ще станат. В началото подходих търпеливо, внимателно, нагрявах с горещия въздух основата на фара, но не мърда, оказа се че са ги лепили с ПУ/ полиаританов силикон/ няма махане. В крайна сметка с много мъка и напъване ги отворих , но основата на фара там където влиза стъклото прилича на майска роза и нестава за нищо, отделно на това при почистване на стъклото от силикона, без да го удрям или нещо гръмна в ръцете ми, явно е имало шупли при напаните с отверка при ваденето и малко му е трябвало. Сега съм на варианта рефлектота с лупата, тъй като само те останаха здрави, да ги сложа на оригиналните ми Хела, който са без халоген и се отварят с поглед. Но незнам дали ще станат



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта