В момента е Пон 19 ное 2018 9:08
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Създай нова тема  Отговори  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Съб 04 авг 2018 15:39 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Здравейте,
Както се казва този раздел - Направи си сам......беля. Задната дясна врата на пасата (седан) не се отваряше в послените 2 месеца. Нито централното я отключваше, нито вътре с ръчката за отваряне се отключваше....пълен блокаж. Като се опитвах отвътре с ръчката да я отключа, пинчето изскачаше, но като пусна ръчката и то се прибираше. Реших да я разглобявам и стигнах много далече. Махнал съм двата панела, пластмасовия и алуминиевия и на вратата е останала само бравата, която какво ли не правя и не се отключва и това е. Блъскам като откачен и не се отключва. Какво да правя или къде да ида само да я отворим, аз нататък знам какво да правя.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Съб 04 авг 2018 16:27 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Не става ли да дръпнеш лостчетата дето са отвън на бравата за отключване и отваряне. Ако не става по никакъв начин пробвай някак си да стигнеш до щифтовете на пантите и да ги извадиш.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Съб 04 авг 2018 17:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
от кои град си ? провери ли захранването на модула и комуникацията към него може да и няма нищо на бравата само да няма захранване на модула или скапана комуникация

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Съб 04 авг 2018 19:10 
Извън линия
Потребителски аватар

Изглежда се е задействало "deadlock" както го казват по чуждите форуми. Т.е. комуникация има, но механично вътре в бравата един механизъм блокира отключването.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Съб 04 авг 2018 19:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 AGG
На голф 4-ка по същия начин предна дясна врата.Какво ли не опитвахме и не става.Накрая от вътре извадих кората и с една щанга и чук 2-3 пъти по бравата докато се разпадна и се появи заключващия механизъм.С една отвертка го освободих и се отвори.После друга здрава брава и така :smile

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Съб 04 авг 2018 19:31 
Извън линия
Потребителски аватар

И аз съм на път да я подкарам с козия крак. Купих си 4 нови механизма от ибея и само ми трябва да се отвори тая пуста врата. И без това и строших буксата. Значи казваш да я къртя от вътре и после да човъркам да я отключа. А дали няма да се допрецака положението и да иска флекс после?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Съб 04 авг 2018 20:20 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 AGG
И ние пробвахме по културния начин,но не стана.На голф 4 и пасат б5 мисля че са еднакви бравите и предполагам,че и при теб е същия проблем.Като се разпаднат пластмасариите по бравата ще стигнеш до самия механизъм който не позволява вратата да се отвори.Само го освобождаваш с отвертката и ще се отвори.Аз действах смело с щангата,понеже имаше още една 4-ка за части и ми беше все тая какво ще се счупи :mhihi

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Съб 04 авг 2018 20:48 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Бравата се отваря сравнително лесно от ключар и още по-лесно сам :). Прекъсват се двете кабелчета за моторчето на бравата, ако се навиеш да го правиш ще изровя кои цветове бяха. Подаваш на моторчето по-високо напрежение, аз ползвах 20V от батерия за гайковерт и се отваря без да чупиш нищо. После пак запояваш кабелчетата. Може и от буксата директно на пиновете, но е завряна и ми беше по-лесно да ги резна. Стария механизъм може да се ремонтира успешно, при мен още си работи 4-ти месец
viewtopic.php?f=11&t=473551&p=4641559#p4641559

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Съб 04 авг 2018 21:35 
Извън линия

Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Много добра тема.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Съб 04 авг 2018 22:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Благодаря на всички за идеите. Тъй като първо къртя и чупя, а после гледам по форумите кое как се вади, счупих буксата на бравата и не мога да и давам ток по никакъв начин, затова единственото ми спасение изглежда е разбиването с козия крак и после човъркане с отвертка да отключа.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Нед 05 авг 2018 11:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B7 Passat B5_5
Двигател: CFFB AVF
Погледни новите заключващи механизми и се ориентирай по тях какво трябва да натиснеш с права отверка. То е едно П-образно желязо. Намира се отвътрешната страна на механизма. Освобождаваш го с отверката и ще можежш да я отвориш без проблем.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Нед 05 авг 2018 12:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Отворих я. Чука и клещите играха. Разкостих пластмасите на механизма и му изкормих чарковете и се освободи бравата. Сега е отворена и продължавам напред.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Пон 06 авг 2018 19:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Колеги, продължение.
Дясната задна врата вече пее. Днес започнах задната лява. Нейната история е от както имам колата. Винаги се е отключвала и заключвала, но ръчно. Централното не я управлява, нито с дистанционно, нито с бутоните от шоф врата. Разглобих я и свързах новата брава за да тествам и се оказа, че и тя не работи. Възможно ли е проблема да е в машинката за стъклото или направо към комфорт модула да се обърна. Да отбележа, че стъклото си работи като се пуска и сваля от самата врата, но не може да се пуска и сваля с копчето на шоф врата.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Пон 06 авг 2018 20:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat B7 Passat B5_5
Двигател: CFFB AVF
Провери си кабелите между вратата и купето.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Отваряне на брутално блокирала врата на пасат б5, помощ! Публикувано: Вто 07 авг 2018 5:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
bangobango написа:
Колеги, продължение.
Дясната задна врата вече пее. Днес започнах задната лява. Нейната история е от както имам колата. Винаги се е отключвала и заключвала, но ръчно. Централното не я управлява, нито с дистанционно, нито с бутоните от шоф врата. Разглобих я и свързах новата брава за да тествам и се оказа, че и тя не работи. Възможно ли е проблема да е в машинката за стъклото или направо към комфорт модула да се обърна. Да отбележа, че стъклото си работи като се пуска и сваля от самата врата, но не може да се пуска и сваля с копчето на шоф врата.

На баща ми Пасат Б5 седан има същия проблем,ел.стъклото работеше,но се отключваше и заключваше когато си поиска(ръчно от вратата няма проблем) и се оказа,че проблема е в снопа с кабелите.Не сме го оправяли,така си стои,чака "слънчев ден" :mhihi :mhihi :mhihi

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+02:00