Обезшумяване на кола

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
expressx
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 17 фев 2017 14:31
Автомобил:
Двигател:

Обезшумяване на кола

Мнениеот expressx » Вто 30 окт 2018 14:16


Здравейте,

решил съм да се захвана да обезшумя колата малко, че нещо мотора ми е много шумен. Не ми се инвестира много, понеже няма да се кара още дълго. За начало мисля да започна с капака и ако има ефект да мина към багажник, под задните седалки, врати и евентуално накрая пода. Намерих си от и***йн (да не правя реклама) AUTO DUCT METAL 6mm за 11~ лв/квадрата. Като 2 кв ще стигнат за начало, но искам да сложа и битумна лента да обира малко вибрациите, да ама в авител ми искат 30лв за лист дето няма и квадрат. Множко ми се виждат, има ли алтернативи на тази лента? Намирам някакви ролки по 10м за 20-30лв, но виброизолационни ли са, понеже не пише? Евентуално без битумна лента заслужава ли си?




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Обезшумяване на кола

Мнениеот VWGT » Вто 30 окт 2018 15:09


не пишеш з акаква кола става дума
октавия 1 и 2 са доста шумни затова ти давам един линк за нейното обезшумяване, където може да почерпиш идея и информация за това онова

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/to ... -possible/


Потребителски аватар
Ronin
Мнения: 1025
Регистриран на: Съб 10 юни 2006 16:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив Kia ceed 16V 109 к.с
Контакти:

Re: Обезшумяване на кола

Мнениеот Ronin » Вто 30 окт 2018 21:44


На авител платих 280 лв.само за предните две врати и едвам ми стигна,освен че баса стана отчетлив,колата не ми стана по тиха.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1009
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Обезшумяване на кола

Мнениеот nikolay_ss » Сря 31 окт 2018 11:23


Щом ти е шумен мотора, трябва да обезшумиш между купето и двигателя, а не останалите места.
Купуваш си огнеупорна термо и звукоизолация за стената откъм коша, и за под предния капак.
Като преди това може да налепиш нещо от М серия на silent coat за по-добър ефект.
От вътрешната страна смъкваш табло и навсякъде където можеш лепиш битум+полиуретан.
Не забравяй и калници/подкалници от там също идва доста шум.
Ако пестиш средства, няма да останеш доволен от ефекта, това или го правиш или не.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Обезшумяване на кола

Мнениеот MMX » Сря 31 окт 2018 11:28


Най-добре ще обезшумиш като смениш колата. Останалото е чудене с какво да си запълниш времето.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Обезшумяване на кола

Мнениеот Stivi » Сря 31 окт 2018 11:53


Най-добрия съвет :a045



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта