Проблем със скоростите мотофреза 80 от Градина

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
men79
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v kolata

Проблем със скоростите мотофреза 80 от Градина

Мнениеот men79 » Чет 18 апр 2019 11:38


Мотофрезата е закупена от Градина. Моделът е G 80, ако това има някакво значение. Проблема е , че не може да се включва на втора скорост. Лоста работи добре и уж превключва, но като се опиташ да потеглиш машината не тръгва и се чува силен скърцащ звук. Явно не може да се превключи добре или някоя част в редуктора е износена. Някой ако е имал подобен проблем.....или знае за какво става дума, ще съм благодарен.......
Дано да не става въпрос за смяна на цял редуктор.....машината е на две години само


Знам, че темата не е за VW , но тук съм регистриран за моя голф 3....., ако някой може да помогне....
Няма форуми за мотофрези




Потребителски аватар
turbobiit
Мнения: 27
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 21:15
Автомобил: SKODA OCTAVIA 1.9TDI
Двигател: AGR
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем със скоростите мотофреза 80 от Градина

Мнениеот turbobiit » Пет 19 апр 2019 13:27


Точно като ти изтече гаранцията.Лоста влиза ли добре,че има луфт доста?Моята,като я купих G85 и тя така,но с повече удър влезна.От тогава не ми прави проблем.Реглаж някакъв иска сигурно.Сервиз нямаш ли наоколо?Като решиш проблема,пиши да се знае.


men79
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v kolata

Re: Проблем със скоростите мотофреза 80 от Градина

Мнениеот men79 » Пет 19 апр 2019 14:55


Лоста си превключва добре, все едно, че няма проблем, но като трябва да тръгне ...нищо, само силно скърцане.
Писах и в друг форум и от там казаха, че лоста се изкривявал....бил от слаб метал .....

Има сервиз, но в града...трудно ще я закарам, но проблема е, че като я задържат по майсторски поне 1 месец, точно сега когато ми трябва ...майната му и на фрезата и на земята и на обработката :mrgreen

Друго да попитам....дали мога да ползвам свещи от моя голф 3 (нови-аман от майстори) и за мото фрезата.....


Потребителски аватар
turbobiit
Мнения: 27
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 21:15
Автомобил: SKODA OCTAVIA 1.9TDI
Двигател: AGR
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем със скоростите мотофреза 80 от Градина

Мнениеот turbobiit » Пет 19 апр 2019 19:42


Фрезата влиза спокойно в комби.Аз така е докарах от магазина,че ме мързеше ремарке да закачам.Зависи в кой град я караш на сервиз,но мисля че в рамките на час два ще я оправят момчетата.Сеща виж да не е по дълга на голфа,да не направят с буталото целувка.Има такъв случай в махалата.Нова косачка заради ефна свещ даде фира.Лоста е подвижен със шплент.Свали го и виж дали е крив.То сега е мокра земята,не става за фрезоване ,така че имаш време да реагираш с ремонта,освен ако не дърпаш ремаркето с джибрата.Това вече е проблем.


men79
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v kolata

Re: Проблем със скоростите мотофреза 80 от Градина

Мнениеот men79 » Чет 09 май 2019 9:21


Ако някой се интересува все пак да обясня как си реших проблема . Прикачих една снимка, която не е от моята мотофреза ( такава намерих в нета - моята нямам възможност да я снимам). При мен тази метална планка, която съм заобиколил в черно има два болта и се регулира наляво и на дясно. От вибразиите се е преместила и просто е трябвало да се регулира. Тя ограничава и определя скоростите - преместих я на ляво в моя случай и ми се появи втората скорост......., а щях да се занимавам с майстори за такава дреболия.....
Ако някой има същия проблем........дано да помогне
Прикачени файлове
F_6_1.jpg
F_6_1.jpg (76.97 KиБ) Видяна 2416 пъти



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: petar_a и 146 госта