Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8417
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот samo_pechka » Сря 08 май 2024 21:01


Колеги откъде се снабдявате с ремонтни комплекти за крикове?
Имам три крика , масивни модели ( мерцедес и шкода ) , искам да ги подкарам .
Това мернах в нета https://www.satelit-nikis.com/oilseals.htm , но не съм сигурен дали ще имат нещо за хидр.крикове.




Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот ZEDYCUS » Сря 08 май 2024 21:47


Разглобяваш крика и със стария к маншет в Хубата или къвто магазин имате в София за хидравлични системи.
Преди време възстановявах един китайски нископрофилен крик, за който се оказа че няма подходящ размер к маншет който да съвпада с вътрешния размер на стария и се наложи да ми струговат стержина по размера на новия. Външният диаметър отговаряше, вътрешния не, по малък диаметър. Надали ще има ремонтни комплекти за тези крикове в България. https://www.hubata-seals.com/bg/article ... %D0%B8.htm
Поне на моя крик вида на уплътнението беше такова. :th_up


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот ktamen » Сря 08 май 2024 22:20


И аз не вярвам да намериш ремонтен комплект.
Първия крик, който ремонтирах май имаше проблем с гумичката на буталцето, отидох с него в магаин за пневматика, там чичкото ми даде по-малка гумичка и ми каза да допълня с една навивка от тел. За моя голяма изненада крикът проработи.
Последните 2 крика, които взех от вторични, бяха пълни с нещо като кал, даже да е имало масло в тази кал, водата беше поне 10 пъти повече. След пълно разглобяване и идеално почистване проработиха и двата с техните си гумички. И двата ги напънах вътре в желязна рамка, на следващия ден все още бяха напънати.
Така че съм 90 % сигурен, че гумички няма да ти трябват. Ама самото разглобяване никак не е лесно.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8417
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот samo_pechka » Чет 09 май 2024 6:54


Проблематично е значи . Почнах да се разколебавам. За разглобяването, ще ги разглобя, вече какво ще излезе при отварянето...


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот ktamen » Чет 09 май 2024 9:27


Май не ме разбра, няма да намериш ремонтен комлект, ама гумички всякакви има под път и над път. Ама едва ли ще ти трябват.
Разглобяването е трудно. Доколкото си спомням вътре има 3 гумички, по една на двете бутала и една на винта за изпускане на маслото. Практически всички буталца са по 10мм и са взаимозаменяеми.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8417
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот samo_pechka » Чет 09 май 2024 11:18


Ясно :th_up


bayspiro
Мнения: 906
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот bayspiro » Пет 10 май 2024 7:07


Отиваш в някоя фирма където ремонтират хидроцилиндри - там има всичко. Не знам от къде си, мога да ти кажа точно за Варна и Русе: Хидромарк ( Варна) Хидравлон ( Варна) Микромакс Варна и Русе. Контакти има в нета.
https://www.micromaxtrade.com/


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот ZEDYCUS » Пет 10 май 2024 18:09


Има и няколко съчми, при разглобяването внимавай да не изпадат. Проблема може и да е в някоя от тях ако не уплътнява добре в леглото, нали играят роля като клапани, пуска хидравлична течност в една посока. Като го сглобявах обратно моя крик на всяка съчма с избивач набих, да може да си уплътни гнездото.
При скорошен ремонт на амотата ми направи впечатление, че крика изтърва и сълзи от помпещото буталче, смених му о пръстенчето и се оправи веднага. Може да пробваш първо от там, да не разглобяваш целия крик веднага. :drunk


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8417
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот samo_pechka » Пет 10 май 2024 23:28


Благодаря на всички включили се . Та значи единият изтърва под напрежение, вдига, но не държи дълго. Вторият е чисто нов, но държан дълги години на влага, блокирало е буталцето.
Третият , не му знам проблема, може да е минимален .
Искам от два да скалъпя една преса, единия крик да го ползвам за цилиндър, а втори за помпа и резервоар. Маркучи знам де има. Мернах някъде инфо как да преработя крика да работи обърнат, не съм запознат , после ще видя, дотам да я докарам.
И третия да си работи, понякога ми трябва по-як крик .
Яд ме е сега , че нископрофилния ми крик тип крокодил високоскоростен с две бутала нещо се прецака и той от два дни, а ми трябва . Нямаше проблем, сега няма "сила" да вдигне нещо над 300кила . 1.5 тона е капацитета му, не е ментак.


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот ZEDYCUS » Съб 11 май 2024 8:33


За да работи наобратно трябва да го разглобиш и да удължиш с тръбичка , мястото от където постъпва маслото при помпене. има клипове в нета-руските са най подробни. За пресата няма нужда от толкова заигравки, според мен. Пускам ти снимки на моята от обикновен бутилков крик. Тук е с приспособлението за огъване на ламарина, иначе е само със стержен за избиване. Ако намеря друга по нова снимка ще ти я кача.
Прикачени файлове
viber_image_2024-05-11_09-32-23-527.jpg
viber_image_2024-05-11_11-14-50-158.jpg
viber_image_2024-05-11_11-14-50-616.jpg
viber_image_2024-05-11_11-14-50-616.jpg (78.47 KиБ) Видяна 60 пъти

Последна промяна от ZEDYCUS на Съб 11 май 2024 10:16, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6164
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот ktamen » Съб 11 май 2024 9:22


За ламарина е силно препоръчителна електрическа помпа, иначе не си представям кви ръчички трябва да имаш.
За преса маркучи не трябват, скъпи са и ненадеждни и обемни и грозни. Аз ползвах тръбички.
Не разбирам що да се обръща крика, какво предмство ще има?
На вторични е пълно с нормални цилиндри, които ще работят по-добре от крик, особено с отдела помпа. Самите цилиндри се ремонтират по-лесно от крик. Преди месец имаше купчина от нови 500 тонни и много се изкушавах да си направя и 500тонна преса, ама ...........
Цилиндърът на моята преса е бил на атмосферни условия поне 20 години. Не съм го ремонтирал, работи си прекрасно.Това клипче го снимах заради един украинец, затова говоря на развален руски, ама май и за българи ще е разбираемо.
https://youtu.be/DpGLziCHX4Q


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 331
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Ремонт на крик бутилков тип. Ремонтни комплекти откъде?

Мнениеот ZEDYCUS » Съб 11 май 2024 10:23


За ламарина е силно препоръчителна електрическа помпа, иначе не си представям кви ръчички трябва да имаш.

Е сто кила съм, повече в ръцето по малко в главата. :mhihi Но 3-4 мм дебелина стоманени планки ги огъва с 4 напомпвания, с минимално усилие. Правих си ъглови планки за едно дървено помещение, та така ми излезе много по евтино. :drunk



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goppa и 22 госта