Смяна на хидравлично масло + снимки!

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот Milenkatara » Пон 25 фев 2013 20:05


Смисъл ако въртя волана. А ако само махна маркуча и запаля да изтече ? Без да пипам кормилото както е в права позиция ?




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 25 фев 2013 20:26


Въртиш или не волана, помпата се върти от ремъка и останала без масло не се знае какво ще и се случи, макар че примерно моята изкара 15 км без никакво масло и още си работи.
От рейката маслото ще ти го изкара при въртене ляв-десен волан до край и без да е запален мотора.


Потребителски аватар
Deo88
Мнения: 2673
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот Deo88 » Пет 26 юли 2013 20:38


Какво ви е мнението за "АТФ 3000 Мотор Голд"
Маслото е за автоматична скоростна кутия , но от магазина(сервиз) ми казаха , че и с такова ставало , било уж същото .
Знам , че от ФВ препоръчвали ЗЕЛЕНО , но ми казаха(в магазина) , че и червеното не е лошо ...
Както и да е , послушах ги и купих червеното , а именно горе изписаното АТФ
Изображение

Сипах го и направих всички стъпки , които се правят след като се сипе ново масло .
Волана в първия оборот беше изненадващо лек за завъртане , след което стана маалко като корав .
Въртя ляв и десен от край до край и скърцането ( явно от хидравличната помпа ) си го има и има .

Ако скърцането е заради червеното АВТОМАТИЧНО масло , което съм сипал , ще се радвам да споделите , и веднага ще го смена ... :(


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот Milenkatara » Нед 28 юли 2013 8:01


И при мен волана като въртя на едно място се чува едно скърцане доста неприятно се едно не смазана панта скърца. А маслото е на максимум в казанчето за хидравлика ?? Някакви идей ? Никога не съм сменял маслото в хидравликата. Седи на MAX и е някакво кафяво :gruebel Оригинално е зелено масло а какво мога да сложа по-хубаво или само оригинално трябва ?


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот pakumba » Сря 31 юли 2013 8:06


вероятно ти затяга помпата и просвирва ремъка или просто е хлабав ремъка и затова просвирва. Ако просвирва само при пълен ляв/десен е от затягане на помпата


Потребителски аватар
ifch0
Мнения: 171
Регистриран на: Пон 27 авг 2012 13:37
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP - 1991
Местоположение: София

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот ifch0 » Сря 31 юли 2013 8:46


pakumba написа:вероятно ти затяга помпата и просвирва ремъка или просто е хлабав ремъка и затова просвирва. Ако просвирва само при пълен ляв/десен е от затягане на помпата


А това затягане се лекува как? Или не е болка?


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот megatone » Чет 01 авг 2013 7:36


Какво значи това "затягане"? И при мен присвирва понякога в крайните положения.


siankata
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 28 юли 2011 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот siankata » Чет 22 авг 2013 9:07


С такова виене и затягане карам от 2008 година около 100хил. км. Карам "Пасат Б3". Не съм си сменял маслото на хидравликата. Защото очаквах да се счупи помпата и да правя всички ремонти заедно! Не се чупи. По рано пробвах да натегна ремъка, но след два месеца смених сменената водна помпа. До края на месеца може да пробвам да сменя ремъка с по-широк (защото е вече на километри за смяна), или да пробвам да сменя шайбата на хидравличната помпа? Идеята е, че ако е износена шайбата ремъка опира на по малка площ (само по вътрешния диаметър) и за това вие и затяга.


siankata
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 28 юли 2011 15:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот siankata » Сря 02 окт 2013 13:26


По широк ремък не се произвежда! В моя случай,помпата е била повредена, даваше по ниско налягане. Купих си помпа втора употреба от един разглобен "Пасат". Също беше счупена, дори течеше масло от нея. Взех друга от един приятел, като се уговорих да я купя след като се уверя, че работи. Поставихме я, издаваше много силен вой и управлението беше много тежко. С майстора ми решихме, че е от хидравличната рейка. Отивам в един сервиз в Плевен където поставят части втора употреба, но на много високи цени, "Берлина" се казва, там ми сложиха рейка за 200лв. и помпа за 100лв.с труда. Така и не разбрах дали помпата на моя приятел е здрава защото не бях там когато са я пробвали, по телефона ми казаха че не вдига налягане, а аз бях взел кола на заем защото ми се налагаше спешно пътуване извън града. Сега вече всичко е на ред с управлението на автомобила.
Идеята на майсторите с които контактувах е, че рейката се е повредила защото дълго време е работила съвместно с помпа която е давала ниско налягане.
Темата е за маслото. Сложих си някакво прозрачно жълто хидравлично масло. Десетина човека мои познати ме увериха че карат с него различни модели автомобили. Ще покарам няколко месеца с него защото покрай тези смени похарчих три литра масло, а цената на която го купих е 5лв. за литър.
Колеги не чакайте нещо да се счупи, ако имате възможност да правите някаква профилактика правете я, защото повредата може да се прояви точно когато най ви трябва колата.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот vanesto » Пон 28 окт 2013 10:52


Полезна тема :th_up И моята хидравлична помпа виеше при въртене на волана /така я взех колата/. В събота си купих зелено масло Febi от Ауто плюс. Цената е 21,60лв. Смених го и изчезна виенето - нищо не се чува сега. Явно старото не беше сменяно никога.


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот Milenkatara » Вто 11 фев 2014 0:11


Маслото за голф 3 по каталог го дават G 002 000. Имам масло G 004 000 m2 съвместимо ли е с 002 000 и можели да сменя маслото на хидравликата с 004 000 (това което имам ) :question :question :question ?


Потребителски аватар
kav4o
Мнения: 921
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 23:27
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: ABF 1988
Местоположение: Разград/Русе,club ProStreet

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот kav4o » Вто 11 фев 2014 10:04


Milenkatara написа:Маслото за голф 3 по каталог го дават G 002 000. Имам масло G 004 000 m2 съвместимо ли е с 002 000 и можели да сменя маслото на хидравликата с 004 000 (това което имам ) :question :question :question ?

Същото е - g 002 000 е стария номер, vw го заменят с g 004 000 m2


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот samo_pechka » Вто 11 фев 2014 15:01


Общото е ,че и двете са зелени , и двете са за ФВ/Ауди за хидр.системи . Г002 вече го няма и е било минерално , ползва се Г004 и е синтетика ( доколкото знам ) . Не става според мен за доливане , вече ако се сменя тотално- да :th_up


Потребителски аватар
RusH_DeMoN
Мнения: 517
Регистриран на: Пон 12 юли 2010 23:13
Автомобил: Vw Golf IV
Двигател: AHF
Местоположение: Стара Загора (sTz)

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот RusH_DeMoN » Вто 11 фев 2014 17:30


Колеги имам странен проблем с хидравликата като вали и мина през някоя локва и волана просто забива .. от какво може да е рейката или ? Колата е голф 3 .


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8377
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот samo_pechka » Вто 11 фев 2014 18:39


Намокря се каиша на помпата и приплъзва :biggrin поопъни го или го смени , ако е опечен .



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 164 госта