Смяна на хидравлично масло + снимки!

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот hitman0013 » Пет 28 фев 2014 17:04


Актуална цена на маслото от еуратек 26,08лв за литър. Тубата вече е плоска, а не кръгло шише. G 004 000 M2 зелено на цвят. Някой ако иска може да провери цената в представителство на VW за да сравним, но имам чувството, че цената ще е същата.
Казаха ми също, че към края на март и началото на април ще има отстъпки за масла, филтри и консумативи.




Потребителски аватар
RusH_DeMoN
Мнения: 515
Регистриран на: Пон 12 юли 2010 23:13
Автомобил: Vw Golf IV
Двигател: AHF
Местоположение: Стара Загора (sTz)

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот RusH_DeMoN » Съб 10 май 2014 21:54


Колеги така при мен вече забелязах ми смъкна маслото за 2-3 седмици от максимума почти до минимума..маншоните са здрави , но искам да попитам чух ,че има добавка против течове на рейката ? Някой пробвал ли е и има ли ефект ?


Потребителски аватар
malin.angelov
Мнения: 322
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 23:33
Автомобил: vw passat
Двигател: BMP 07
Местоположение: Sofia

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот malin.angelov » Нед 11 май 2014 2:00


Ефект има колега, но не за дълго :rolleyes

А и е въпрос на време да получиш и луфтове и тропане от рейката. Моят съвет е да я занесеш на ремонт докато е време или ако можеш сам да си я оправиш :th_up


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот Sashko_Trg » Нед 15 юни 2014 18:55


Каква е процедурата за смяна на маслото при Г4, задължително ли се сменя с машина или може и с откачане на маркуч както е показал колегата ?


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот hitman0013 » Нед 22 юни 2014 13:16


Sashko_Trg написа:Каква е процедурата за смяна на маслото при Г4, задължително ли се сменя с машина или може и с откачане на маркуч както е показал колегата ?

Е никой ли не е сменял до сега, че няма кой да напише 2 реда ако знае. На сервиз ли да ходим или може и на домашен ръчен труд!?!


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Сря 25 юни 2014 18:37


Колеги утре ще сменям маслото на хидравликата на Г3 1.8/90.Предложиха ми SWAG 99 90 6162 зелено,минерално.До сега карам с някакво червено вече около 5г.от както съм я взел,но започна да скърца/като търкане на гума с гума/Това масло дали е подходящо за голфа.


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот vasilb » Пет 04 юли 2014 20:38


Cvetomir-Panchev написа:Колеги утре ще сменям маслото на хидравликата на Г3 1.8/90.Предложиха ми SWAG 99 90 6162 зелено,минерално.До сега карам с някакво червено вече около 5г.от както съм я взел,но започна да скърца/като търкане на гума с гума/Това масло дали е подходящо за голфа.

Първо провери ремъка дали не е втвърден, шайбите дали не са износени (оправя се с по-широк ремък) и накрая смени маслото с оригиналното от представителството на VW или Шкода - 24-25лв. литъра, като ти трябват 700-750мл. и остава малко за доливане.


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Пет 04 юли 2014 21:40


vasilb написа:
Cvetomir-Panchev написа:Колеги утре ще сменям маслото на хидравликата на Г3 1.8/90.Предложиха ми SWAG 99 90 6162 зелено,минерално.До сега карам с някакво червено вече около 5г.от както съм я взел,но започна да скърца/като търкане на гума с гума/Това масло дали е подходящо за голфа.

Първо провери ремъка дали не е втвърден, шайбите дали не са износени (оправя се с по-широк ремък) и накрая смени маслото с оригиналното от представителството на VW или Шкода - 24-25лв. литъра, като ти трябват 700-750мл. и остава малко за доливане.

вече съм го сменил с горе посоченото и скърцането почти изчезна;но слабо се чува от единия шарнир


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот hitman0013 » Съб 05 юли 2014 7:54


Ти ли го смени или ти го смениха в сервиз, масларница. Ако ти си го сменял може ако искаш да обясниш нещо а у.


Cvetomir-Panchev
Мнения: 350
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 18:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот Cvetomir-Panchev » Съб 05 юли 2014 8:47


Един приятел ми го смени,извади маркуча който влиза в казанчето за хидравликата и завъртях пълен ляв и десен БЕЗ ДА ПАЛЯ ДВИГАТЕЛЯ,след това по обратния ред,първо маркуча после наля маслото и запалих,пълен ляв и десен.Сега волана е по лек някак си и се усещат паветата на волана.


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот kaiser666 » Съб 05 юли 2014 17:23


Какво направих аз:

- Източих всичката течност от казанчето с пулверизатор. (Хубаво е да се свали казанчето и да се изчисти, вътре има и филтърче, което трябва да се изчисти, но на мен не ми се цапаше.)
Изображение

- Предницата се вдига във въздуха.

- Откача се маркуча маркуча с ниското налягане.(на пасата е на много удобно място)
Изображение

- Върти се волана от край до край за да изхвърли колкото може стара течност.(Може да се запали за секунда двигателя да избута помпата малко течност, но аз предпочетох да не го правя.)

- Закача се маркуча и се налива новата течност, върти се доста от край до край волана за да напълни системата, след което се пали двигателя и се продължава с обезвъздушаването от край до край докато не спре да изкарва балончета в казанчето.

И тва е общо взето, в следващите дни се гледа нивото ако трябва да се долее и се проверява за течове от откачания маркуч, ако не е стегнат както трябва може да дърпа въздух от там.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот vanesto » Съб 05 юли 2014 19:55


hitman0013 написа:
Sashko_Trg написа:Каква е процедурата за смяна на маслото при Г4, задължително ли се сменя с машина или може и с откачане на маркуч както е показал колегата ?

Е никой ли не е сменял до сега, че няма кой да напише 2 реда ако знае. На сервиз ли да ходим или може и на домашен ръчен труд!?!

Колеги, сменял съм на Голф 4. Не се различава по нищо от това, което пише в темата - откачаш маркуча. Взема около 600-700гр, иначе цялата система мисля, че 1ч събира. С машина не знам как става и дали ще източи цялото.


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот cekoman » Съб 05 юли 2014 20:56


И аз искам да сменя моето,обаче не знам колко побира и колко да купя!На Всяка кола предполагам,че е различно! 1 литър ще ми стигне ли?


Потребителски аватар
nikitopuzov
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 15 ное 2010 18:01
Автомобил: vw passat b3
Двигател: 1.8 abs 1993
Местоположение: sofia

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот nikitopuzov » Чет 10 юли 2014 18:20


Здравейте и от мен. Днес и аз смених маслото на колата от гаража с това от снимката. Дали това масло е подходящо или не ? За сега разлика не намирам.
Прикачени файлове
IMGP4088.JPG


cekoman
Мнения: 402
Регистриран на: Чет 07 юли 2011 15:18
Автомобил: Opel Astra G
Двигател: DTI
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Смяна на хидравлично масло + снимки!

Мнениеот cekoman » Чет 10 юли 2014 23:52


Аз сложих на Феби зелено G 004 000 нещо подобно!Дават го оригинално зелено!Сипах го обаче се появи шум в рейката!Обезвъздушавах на изключен,после на включен двигател,но все е така!И ми прави впечатление,че като запаля двигателя маслото спада в казанчето,а като го угася се вдига!Ще съм благодарен за съвет!Иначе източих около 500грама и толкова сложих!



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта