Регулиране на фарове

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
patzo
Мнения: 338
Регистриран на: Чет 06 юли 2006 21:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот patzo » Пон 08 яну 2007 1:38


аз съм го пробвал вече това с тази формула и нещо не ми харесва как се получава! Не светеше добре, затова ги направих по мое усмотрение и съм много доволен.

как стана ли.. ами то (поне при мен, може би заради лупата, старите не съм настройвал) си личи фара до къде и как свети. Спрях на 1 права улица която нямаше и осветление и ги нагласих така както ми е най-удобно да виждам нито много къси, нито мн дълги. Наистина съм доволен, а и не заслепявам никого.. което също е мн важно.
След това спрях на разстояние (6-7м) от стена и хоризонталние линии и реперите едва се разминаваха.. само ги изправих с 1 идея.. :)
Око шублер направо ;)

:oops:




Потребителски аватар
POLO GTI
Мнения: 1155
Регистриран на: Вто 29 авг 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот POLO GTI » Пон 08 яну 2007 22:30


Rabbit_TDI написа:Намерих една основна грешка в формулата-тя не е за Голф :!: За жалост след като ги регулирах :cry: Ето как ги регулирах аз -на 420 от стена ,за двусекционен фар 70 см Н,ми се получи 57 на стената.Неска обаче мерих волтажа на фаровете и кво да видя-ми те от ФВ ясно и точно са го написали отгоре-наклон 1.2%-деме за всеки метър по 1.2 см. надолу-та за сповенатото 4.2м. от стената точно 6 см надолу :cry: И още нещо да попитам белязката се хваща там кадето свършва светлото в горната част ли?


И аз ти намерих една грешка колега: на формулата си пише, че трябва да си на минимум 5 метра от стената. Щом Н при теб е 70см, значи ако си на 5 метра от стената трябва да белязката да ти е на 49см от земята.

ПП. между другото имаш грешка и в изчисленията на поста който съм ти цитирал: 4.2х1.2 не е равно на 6 :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 08 яну 2007 22:39


1.2%=0.012-което пък прави на всеки метър отстояние 1.2 санта.Не бях над 5 метра щото физически нямаше как :cry: Иначе това за над петте метра е просто да се избегнат неточности по самото настройване на белязката/иначе съм напълно сагласен че трябва да се стой на 6м примерно/
А и 1.2Х4.2 верно не е 6/а по-малко/ ама не е и 13.Мисалта ми беше че фаровете се настройват с процента който е даден като се застане на над 5 метра.


stil
Мнения: 534
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 9:04
Автомобил: VW Polo 1991
Двигател: NZ
Местоположение: София

Мнениеот stil » Вто 09 яну 2007 11:23


Чак сега видях, че темата имала развитие.
Момчета, тази методика е преписана преди мноооого време от един стар брой на в. "Авто мото свят". Не съм в състояние да кажа дали е подходяща за съвременните фарове, които са с променена оптика.
Това, което забелязвам от вашите постове е, че дава "занижени" резултати (по-малко h) в сравнение с метода на сходящия лъч (1.2%). Последният метод съм го срещал описан някъде в нета, но доколкото си спомням там имаше изрично изискване автомобилът да е НАТОВАРЕН с водача + товар в багажника, съответстващ на пълен резервоар.
Тогава съществува вероятност резултатите от двата метода да се изравнят. Ако някой има желание и възможност, може да експериментира и сподели.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 09 яну 2007 11:39


Няма да се изравнят-с товар в багажника + водач колата ще се снижи ,но няма да се наклони.Тва изискване го има и за другия метод ама според мен е неприложимо щото аз с повече от два сака м багажника не карам.Иначе по скъпите коли имат механизъм подобен на кантара на спирачките който регулира фаровете/за Г3 с ел.рег. фарове може също да го има/.В общи линии четеш процента на фаровете и за всеки метър падаш с по колкото е процента :) Аз ги настройх така/малко на педи че нямах рулетка :oops: /втория път и останах доста доволен щото по първата формула :не: Освен това никой не заслепявам и не ми присветкват.


Потребителски аватар
POLO GTI
Мнения: 1155
Регистриран на: Вто 29 авг 2006 20:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Мнениеот POLO GTI » Вто 09 яну 2007 12:21


Аз моите ги проверих по формулата и си ми светят добре и също не ми светят за заслепяване.....


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 09 яну 2007 12:34


Ако ги направиш по процента ще видиш голяма разлика и пак няма да заслепяваш-пробвай ако имаш време.


stil
Мнения: 534
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 9:04
Автомобил: VW Polo 1991
Двигател: NZ
Местоположение: София

Мнениеот stil » Вто 09 яну 2007 14:16


Rabbit_TDI написа:с товар в багажника + водач колата ще се снижи ,но няма да се наклони.

E, това не е вярно. Възможно е ефектът да не е толкова голям при модифицирано спортно (твърдо) окачване, но за автомобил с нормално окачване предницата се вирва, особено ако трупаш отзад.
Поради тази причина:
Rabbit_TDI написа:по скъпите коли имат механизъм подобен на кантара на спирачките който регулира фаровете/за Г3 с ел.рег. фарове може също да го има/


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Вто 09 яну 2007 14:41


Ми дори и да се вирва пак ти казвам,че масата хора просто не товарят отзад или когато товарят има 2 пътници отпред/120-180 кг./който балансират/тогава просто няма смисъл да ги регулираш така/.Аз съм чувал че правилното е с шофйора в колата ама тогава тя дори забива предницата.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Мнениеот dancing_niki » Пон 12 фев 2007 17:57


Rabbit_TDI написа:Намерих една основна грешка в формулата-тя не е за Голф :!: За жалост след като ги регулирах :cry: Ето как ги регулирах аз -на 420 от стена ,за двусекционен фар 70 см Н,ми се получи 57 на стената.Неска обаче мерих волтажа на фаровете и кво да видя-ми те от ФВ ясно и точно са го написали отгоре-наклон 1.2%-деме за всеки метър по 1.2 см. надолу-та за сповенатото 4.2м. от стената точно 6 см надолу :cry: И още нещо да попитам белязката се хваща там кадето свършва светлото в горната част ли?


Тия 1.2% наклон не са ли колко могат да ти свалят фаровете машинките като ти е натоварена задницата?


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 12 фев 2007 23:23


Ми мойта изобщо няма машинки-така че ме съмнява.Вероятно си е точно за регулиране.Тя идеята на регулирането е проста-фаровете да ти светят малко под хоризонталната права за да е сигурно че с разстоянието височината става по-ниска ,а не на обратно.Вероятно при по старите коли са се нуждаели от по-голям наклон заради неточния "конус" на лъча.


Потребителски аватар
Станислав
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 03 май 2006 16:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Станислав » Съб 19 май 2007 16:43


Колеги да ви питам, от каде мога да си регулирам фаровете, особено дългите, че светят дайе над дърветата ( поне 12 метра). С едносекционни фарове съм, без ел.регулиране. Ако мойе да ми постнете снимки каде точно да въртя, или поне да ми обясните.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Нед 20 май 2007 7:56


Две врътки в двата горни края на фара.Лошото е че едната не се вижда ,а фара се регулира плавно от двете наведнъж иначе криви и чупи щипките.Сега съм със счупени и си тъпрся фар :(


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Нед 20 май 2007 9:54


Rabbit_TDI написа:Две врътки в двата горни края на фара.Лошото е че едната не се вижда ,а фара се регулира плавно от двете наведнъж иначе криви и чупи щипките.Сега съм със счупени и си тъпрся фар :(

Аз имам един едносекционен за 25лв, ако те устройва... щипките са му здрави ;)


katri71
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот katri71 » Вто 14 авг 2007 13:39


Колеги къде се намират врътките за регулиране по-точно за Vento1.8 ABS? Колата е с ел. регулиране на фаровете ,но единият фар бие много ниско и трябва ръчно да се вкара в една линия с другия фар, а не знам къде е съответната врътка за корекция във височина



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта