Регулиране на фарове

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот kr1s0 » Пон 26 дек 2011 23:27


колеги на пасат Б3 едната врътка е за регулиране нагоре надолу,а другата за ляво дясно нали ?
защото въртейки едната не се премества снопа или линията наляво надясно.а от другата се мести нагоре надолу.фара е сглобен преди 1 ден и всичко е здраво,но не се мести снопа наляво и надясно :banghead:




Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот JC » Пон 26 дек 2011 23:42


kr1s0 написа:колеги на пасат Б3 едната врътка е за регулиране нагоре надолу,а другата за ляво дясно нали ?
защото въртейки едната не се премества снопа или линията наляво надясно.а от другата се мести нагоре надолу.фара е сглобен преди 1 ден и всичко е здраво,но не се мести снопа наляво и надясно :banghead:

Да, виж дали добре си закачил вътре щипката


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот kr1s0 » Вто 27 дек 2011 23:15


абсолютно закачено е всичко преглеждах го пак,но не мърда.или аз поне не виждам да се мести линията или репера ? :roll:
къде да гледам,за да отчета преместване и да ги наглася,защото имам опасения,че левият ми фар свети доста вляво(поне 3-4метра виждам отстрани на автомобила си)


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот JC » Сря 28 дек 2011 0:59


kr1s0 написа:абсолютно закачено е всичко преглеждах го пак,но не мърда.или аз поне не виждам да се мести линията или репера ? :roll:
къде да гледам,за да отчета преместване и да ги наглася,защото имам опасения,че левият ми фар свети доста вляво(поне 3-4метра виждам отстрани на автомобила си)


Ами колега, как очакваш ние да знаем защо не ти се движи рефлектора, като колата е при теб ...Виж да не буксува врътката в оста ... :roll:


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот mupk0 » Чет 12 яну 2012 20:55


Днес се заиграх да сменя щипките на фаровете.Тея aftermarket-ти нямаха много общо ,но станаха.Изчислих всичко пред блока на една стена а у и се получи 41см при 6м.Центровах ги на 45см,но си оставих белег и на 41см.Оказа се ,че никой не ми присвятка за краткото ми пътуване.Обаче като се натовари,ще преча най-вероятно и по-късно или утре мисля да ги центря на 39см май.


Потребителски аватар
Vask0
Мнения: 516
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 15:03
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AJM
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Vask0 » Пон 06 фев 2012 10:17


колеги кажете, къде мога да отда да ми регулират фаровете като хората...става дума за голф 4 :) Мерси предварително !


Потребителски аватар
xploid91
Мнения: 180
Регистриран на: Съб 09 окт 2010 19:38
Автомобил: Golf 4
Двигател: AGU 2002
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот xploid91 » Пон 06 фев 2012 10:30


В почти всички сервизи могат да ти ги регулират. Удоволствието е само 5лв. :)


Потребителски аватар
Vask0
Мнения: 516
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 15:03
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AJM
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот Vask0 » Пон 06 фев 2012 21:22


xploid91 написа:В почти всички сервизи могат да ти ги регулират. Удоволствието е само 5лв. :)

колега днеска уж бях при познати в мотоексперт и там ги регулираха с машина.аз знам,че тая машина.обаче тая машина не мисля,че беше на нужното разстояние.бяха е залепили до фара почти!не ми взеха пари, защото са ми познати де, ама ме е страх да не са объркали ептем :)


Потребителски аватар
kr1s0
Мнения: 919
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот kr1s0 » Вто 07 фев 2012 12:52


мен са ме учили ,че машината трябва да е на 0,8 до 1м от фара.по-важно е колега дали са сложили машината точно срещу колата ти.да не е лявата или дясната част по-напред или по-назад,дали са настроили на съответните проценти ,на които са твоите фарове и не на последно място дали са измерили от земята до центъра на фара ти разстоянието,защото на точно такава височина трябва да бъде и машината :да:
ако това е изпълнено не се кахъри :beer имаш регулирани фарове :beer


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот dancing_niki » Сря 08 фев 2012 10:46


Ако ще мерят с ролетка къде е центъра на фара... по-добре си правете реглажа на стената. Машините си имат "наблюдателница", чрез която се центрират спрямо фара след което на гредата на която е закачена има оразмеряване на какво разстояние от земята трябва да е. Не е някакво ракетно инженерство, просто трябва да знаят как да работят с машината или да си прочетат инструкцията за експлоатация.


prozakrumpi
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 15 сеп 2010 15:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот prozakrumpi » Пон 27 фев 2012 19:06


колеги, кажете някой сервиз в софия където могат да ми регулират фаровете....


yanmark
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 19 мар 2012 19:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот yanmark » Пон 19 мар 2012 19:34


stil написа:В някой сервизи регулировката на фаровете се прави безплатно, но по-любознателните могат да си я направят и сами:

Изображение

1. Намира се хоризонтална площадка с вертикална стена.
2. Автомобилът се позиционира на разстояние L не по-малко от 5m от стената.
3. Измерват се разстоянията L, А и H (спрямо центъра на фара).
4. По формулата се изчислява h.
5. Върху вертикалната стена с тъмна боя или въглен се разчертават реперите така, както е дaдено на фигурата.
6. Включват се фаровете на къси светлини.
7. С помоща на регулировъчните винтове на всеки един от фаровете граничната линия между светлото и тъмното петно на фаровете трябва да съвпадне с така начертаните репери.

Забележка: За да се получат задоволителни резултати измерванията трябва да се направят с точност до 1sm при добра тъмнина.
mod edit: vaskoto1




Имам един въпрос
Каква е ролята на "А" след като не участва никъде във формулата


Потребителски аватар
butsefal
Мнения: 814
Регистриран на: Вто 05 май 2009 19:20
Автомобил: Golf 2 syncro passat B5 4motion
Двигател: RP AFN
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот butsefal » Пон 19 мар 2012 21:51


ролята на "А" е такава че колкото е растоянието между центровете на фаровете толкова трябва да е и расоянието на светлините на стената. в противенб случеи ако "А" на стената е по голямо светлината от фаровете ти ще бъде прекалено разсеяна, а ако е по малко то на къси ще е прекалено концентрирана а на дълги ще се получи отново рразсейване но "кръстосано" :idea:


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот relaxxx » Пет 10 авг 2012 20:41


Колеги формулата 400*H/H+L ли е или 400*А/H+L? Ако е първото ми излиза супер ниско ... давам пример...

400*65/65+500= 46 см..

Аз сега ги настроих на второто... ама не съм карал да видя как е

400*98/65+500 = 69 см...


И още това А на колата ли се мери между центровете на фаровете или на стената... между центровете на чавките... щото на колата е към 120 грубо а на стената е 98... обаче това е с кола отстояща на 5 метра.. абе омотах се жестоко :063:

Айде кажете на колко трябва да са ми високи фаровете при

А на стената = 98
H = 65
L = 500

Мерси heavy metal zork


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: Регулиране на фарове

Мнениеот dancing_niki » Пет 10 авг 2012 21:03


Светлинния сноп при фарове с лупи трябва да пада с 1%. Дмек за 1 метър трябва линията да е с 1 см по-ниско. Смятай си го както искаш. Разстоянието м/у фаровете трябва да се запази еднакво.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта