Ремонт на парно - Пасат B3 + снимки

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Нед 06 апр 2008 10:52


Ако става реч за таблото с уредите според мен си я разместил или е изгоряла.И 3-те крушки взимат напрежение от една и съща шина (свързани са успоредно ) и щом светят другите две значи по токовете всичко е ок.

И при мен беше така като купих колата - оказа се разместена крушка ( при мен не светеше над оборотомера )




Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Нед 06 апр 2008 12:26


bobcho написа:Ако става реч за таблото с уредите според мен си я разместил или е изгоряла.И 3-те крушки взимат напрежение от една и съща шина (свързани са успоредно ) и щом светят другите две значи по токовете всичко е ок.

И при мен беше така като купих колата - оказа се разместена крушка ( при мен не светеше над оборотомера )

Ок понеделник разглобявам наново дано да се е разнестила,ма тя къде се намира бре Бобчо требе ли да го разглобявам :roll:


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Нед 06 апр 2008 12:44


Ето къде се намира:
http://images12.snimka.bg/001729529-big.jpg
От заде с маха без да го разглобяваш


Потребителски аватар
ReCaRo`
Мнения: 497
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 11:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ReCaRo` » Нед 06 апр 2008 12:57


мен ме интересува за какво е тази букса

Изображение

:roll:

п.п мерси предварително :beer


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Нед 06 апр 2008 15:33


При мен па и тук требе да е така е за запалката и рингчето окло нея :wink:


Потребителски аватар
Gencata
Мнения: 52
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 23:13
Автомобил: VW Golf Mk5 1.9 TDI
Двигател: BLS 2006
Местоположение: София

Мнениеот Gencata » Нед 06 апр 2008 15:36


Тази букса там е за запалката колега. И като стана на въпрос за тази запалка искам да попитам как да я махна, за да я накарам да свети, защото сега не иска? С дърпане не става, защото след като излезна 2 санта и нещо и пречи в долната страна ( не са кабелите отзад). Нали не трябва да махам целия бар отдолу, за да я накарам да свети :( .


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Нед 06 апр 2008 17:48


Gencata написа:Тази букса там е за запалката колега. И като стана на въпрос за тази запалка искам да попитам как да я махна, за да я накарам да свети, защото сега не иска? С дърпане не става, защото след като излезна 2 санта и нещо и пречи в долната страна ( не са кабелите отзад). Нали не трябва да махам целия бар отдолу, за да я накарам да свети :( .

Мисля че лампата е на фасунка, която се дърпа отзад. Ако не ти се маха цялото барче, развий от дясно витлата и бръкни с ръка. Но не е гаранция че ще стане. Цялото се сваля и слага за 20-30мин, така че не се плаши.


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Нед 06 апр 2008 17:51


Gencata написа:Тази букса там е за запалката колега. И като стана на въпрос за тази запалка искам да попитам как да я махна, за да я накарам да свети, защото сега не иска? С дърпане не става, защото след като излезна 2 санта и нещо и пречи в долната страна ( не са кабелите отзад). Нали не трябва да махам целия бар отдолу, за да я накарам да свети :( .

Колега тя свети не от там където е рингчето а под врътките има една пластмаса по цялата дължина под копчетата която служи за отвеждането на светлината от крушчицата която се намира в левия край демек под ключа за степените на парното.Значи требе махнеш пластмасата пред врътките поне при мен е така на Б4.Успех ако има нещо питай вчера разглобявах цялото табло за оправяне на въздуховодите :wink:


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Нед 06 апр 2008 19:11


MITKO_DVD написа:Колега тя свети не от там където е рингчето а под врътките има една пластмаса по цялата дължина под копчетата която служи за отвеждането на светлината от крушчицата която се намира в левия край демек под ключа за степените на парното.Значи требе махнеш пластмасата пред врътките поне при мен е така на Б4.Успех ако има нещо питай вчера разглобявах цялото табло за оправяне на въздуховодите :wink:

При мене има лампичка на запалката отзад.

Последна промяна от Winner25 на Нед 06 апр 2008 19:21, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот stan4o_mc » Нед 06 апр 2008 19:18


И при мен е на лампичка. Захваната е за корпуса на самата запалка. Зацепена е с нещо като щипки, отляти по пластмасите. Не можах да я изкарам без да ги счупя. Много твърдо пвц.


Потребителски аватар
ReCaRo`
Мнения: 497
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 11:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ReCaRo` » Пон 07 апр 2008 7:17


при мен излезе ( с малко зор ) :lol:
с една отверка напънах черната пластмаса на крушката и другото го издърпах


Потребителски аватар
gozzu
Мнения: 173
Регистриран на: Пон 24 мар 2008 12:00
Автомобил: Vw Golf 4 2_8 V6 4Motion 204 hp
Двигател: BDE 2002 г
Местоположение: София

Мнениеот gozzu » Пон 07 апр 2008 8:06


За ремонт на клапите съм и гледам,че колегите слагат ламарина и после дунапрен.Въпроса ми е дунапрена задължителен ли т.е. играе ли някаква роля като уплътнител или нещо друго?Аз съм се подготвил със самозалепващо алуминиево фолио с което да облепя дупките и мисля отгоре да залепя дунапрен които от едната страна е с лепило,а от другата е с алуминиево фолио и е дебел около 3-4 мм. Ползва се за изолация на тръбите за топла и студена вода. Дали ще стане как мислите?


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Пон 07 апр 2008 19:20


MITKO_DVD написа:
bobcho написа:Ако става реч за таблото с уредите според мен си я разместил или е изгоряла.И 3-те крушки взимат напрежение от една и съща шина (свързани са успоредно ) и щом светят другите две значи по токовете всичко е ок.

И при мен беше така като купих колата - оказа се разместена крушка ( при мен не светеше над оборотомера )

Ок понеделник разглобявам наново дано да се е разнестила,ма тя къде се намира бре Бобчо требе ли да го разглобявам :roll:


Така вече и това е оправено :wink: ,оказа се че при мен требе се разглоби целото табло което е на едни винчета отпред по едно във всяка страна,крушките са 3 бр. и ги смених и трите по 2лв. всяка еднвам ги намерих-Тонекс в Горубляне :wink:


Потребителски аватар
ilia3
Мнения: 169
Регистриран на: Вто 04 дек 2007 16:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ilia3 » Пет 23 май 2008 13:00


Аз карах мързеливата. Колата в сервиз и там ми сменяха радиаторче и сваляха таблото обача след ремонта вентилатора бучи ужасно много (имам чувството че е закачен на криво или дисбалансиран макар че незнам как ще стане това) и взе да ме дразни вече. Та запитването ми е мога ли да го отворя без да свалям цялото табло? Щото един ден реших да го свалям но видях че е в кутията и само той май не се сваля. B3 климатроник


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот vladovelin » Чет 05 юни 2008 9:59


Имам един въпрос към bobcho - на третата снимка от началото има едно нещо което прилича на водна помпа с електромоторче - що е то и каква работа върши ?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта