Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
stinbg
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 26 сеп 2012 18:37
Автомобил: Passat B6
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот stinbg » Сря 25 сеп 2013 20:34


kapitango написа:Много полезна тема. :да:
Имам един въпрос за въпросния кабел при отворена врата.
Свързах кабела на алармата за задействане при отворена врата към кафявия с бяла лента. Но явно кабелите на лявата и дясната врата са отделно. Понеже плафона светва при отваряне на която и де от двете врати, но алармата реагира само на ляввата, на която съм свързал кабела. Не знам с каква цел е направено така и ми е чудно дали ще е проблем да свържа кабелите и на двете врати директно или да го направя през диоди?


Целта на разделянето е зумера за забравени фарове да свири само при отваряне на шофьорска врата, а не на коя да е. При по-новите коли има разделяне на всяка една врата за да има индикация коя врата точно е отворена. В крайна сметка ти си решаваш дали да ги разделиш с диод (един е достатъчен) или не - ако нямаш зумер или не работи няма нужда да ги разделяш.
Вариант да не ползваш диод е да свържеш една от останалите врати към бутона на предния капак - той е на отделен канал в повечето случаи, но това зависи от алармата.




Потребителски аватар
Mitodji
Мнения: 58
Регистриран на: Вто 05 фев 2013 2:41
Автомобил: VW Polo mk3
Двигател: AER 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот Mitodji » Съб 28 сеп 2013 22:22


Никой не ми каза дали схемата на свързване на аларма е същата при поло 3 ??? Става или не?


Потребителски аватар
stinbg
Мнения: 70
Регистриран на: Сря 26 сеп 2012 18:37
Автомобил: Passat B6
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот stinbg » Пон 30 сеп 2013 21:32


Най-вероятно са същите цветовете, но провери преди да свържеш.


Потребителски аватар
bakalovag
Мнения: 112
Регистриран на: Чет 23 юли 2009 22:04
Автомобил: Skoda Oktavia
Двигател: 1.9 TDI AHL
Местоположение: Стара Загора

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот bakalovag » Сря 09 окт 2013 22:29


Предстои ми да си връзвам алармата сам, а не мога да намеря нищо за Шаран 96г.Ако някой може да каже нещо по въпроса ще бъда благодарен?


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот nanobanano » Сря 06 ное 2013 12:30


Смятам да монтирам старата си аларма на Венто 1.9 двигател AHU.Искам само функцията да заключвам и отключвам колата понеже идва зима и ми замръзва ключалката,а пасажерската даже не работи.Не искам никакви други функции като звук,мигачи.Алармата е милениум.Предполагам трябва само +,маса и към централното да се свърже?Дали ще трябва и към ключа понеже има сервизен бутон,а аз не смятам да го ползвам.


i3v3a3n
Мнения: 519
Регистриран на: Вто 18 мар 2008 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот i3v3a3n » Чет 17 апр 2014 7:42


Съвет от мен , не гледайте и не търсете цветове при опороводяването на която и да било кола , когато монтирате аларма, не търсете схеми за който и да било модел кола...
Ако ползвате такъв погрешен метод рискувате да прецакате нещо по колата да изгори някой модул или по алармата.
Всичко което ви е необходимо е мултицет с мерене на напрежение и диодна индикация или мерене на съпротивление със зумер и мислене . Мисленето ви трябва за да разберете схемата на заключване отключване , къде да търсите жиците от къде да вземете връзки и т.н. как да реализирате сигнала за отворени, затворени врати така че от всички да задейства а не само от една


Потребителски аватар
swifter
Мнения: 611
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 15:00
Автомобил: 1999 Skoda Octavia AGN
Двигател: 2003 VW Passat TDI AVF
Местоположение: Велинград

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот swifter » Нед 18 май 2014 13:19


i3v3a3n написа:Съвет от мен , не гледайте и не търсете цветове при опороводяването на която и да било кола , когато монтирате аларма, не търсете схеми за който и да било модел кола...
Ако ползвате такъв погрешен метод рискувате да прецакате нещо по колата да изгори някой модул или по алармата.
Всичко което ви е необходимо е мултицет с мерене на напрежение и диодна индикация или мерене на съпротивление със зумер и мислене . Мисленето ви трябва за да разберете схемата на заключване отключване , къде да търсите жиците от къде да вземете връзки и т.н. как да реализирате сигнала за отворени, затворени врати така че от всички да задейства а не само от една



За това не съм съгласен. Без схема е много по-трудно да се прави каквото и да е по колата. Не казвам, че няма сгрешени схеми,
но като има нещо за ориентир е по-лесно да се прозвънят кабелите, от колкото да се мери всичко подред и на сляпо. По схема се вижда и кое от къде идва и къде отива.


Потребителски аватар
tokercho
Мнения: 97
Регистриран на: Чет 14 яну 2010 1:14
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: AJQ
Местоположение: София/Шумен

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот tokercho » Пет 30 май 2014 14:20


Колеги,взех си една китайска аларма,която няма почти никакво програмиране.А дългия импулс работи на отключване и заключване,а искам да работи само на заключване,тъй като ми смъква прозорците като я отключа,а не искам :/ Има ли някакъв начин нещо да се прекъсне,та да не се свалят прозорците като отключвам? Колата е голф 3 GTI 2е 93г.


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот racing_team_vidin » Пет 30 май 2014 15:44


tokercho написа:Колеги,взех си една китайска аларма,която няма почти никакво програмиране.А дългия импулс работи на отключване и заключване,а искам да работи само на заключване,тъй като ми смъква прозорците като я отключа,а не искам :/ Има ли някакъв начин нещо да се прекъсне,та да не се свалят прозорците като отключвам? Колата е голф 3 GTI 2е 93г.

махаш дългия импулс и слагаш реле за време за заключването.


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот nanobanano » Съб 22 ное 2014 0:55


Кажете как да свържа халогените на венто 97ма към мигачите и да светят при отключване и заключване?


Потребителски аватар
racing_team_vidin
Мнения: 1840
Регистриран на: Съб 09 фев 2008 2:34
Автомобил: BMW E65 Sport Package
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот racing_team_vidin » Съб 22 ное 2014 19:19




Потребителски аватар
likov
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 12 яну 2018 19:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на аларма /алармена система/ на GolfIII

Мнениеот likov » Нед 14 яну 2018 17:23


Здравейте колеги, аз на голф 3- ката имам аларма lasarline 974 заводска може би не знам но конзолата се повреди и не работи няма звук и централното през нея работи когато си иска. Може ли да се монтира друга аларма към същата букса на старата конзола ?



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта