Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот Volkov » Съб 26 апр 2014 20:13


ivkata написа:Заводски нямам монтиран "кантар", нито рестриктори за задните колела,кво правим!? :eek


колата 100% е на барабани отзад при това положение и е до 1.3 двигател на голф в най-добрия случай, всичко друго е премахнато от бивши притежатели!




Потребителски аватар
ivkata
Мнения: 1146
Регистриран на: Пет 17 мар 2006 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Нови Искър

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот ivkata » Нед 27 апр 2014 8:24


Да колата е с барабани :th_up , но е 1.6 PN :wink


Потребителски аватар
ВАН
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 13:43
Автомобил: VW Golf II 1991 1.6 Keihin
Двигател: PN
Местоположение: София

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот ВАН » Нед 20 юли 2014 23:16


Потвърждавам: Golf2 1.6 PN 91-ва (с барабани) е без кантар! Още нещо относно стягането: моите тампони заминаха след смяна на пружините с по-високи. Въпреки правилния монтаж и стягане, след смяна на джани и гуми (175/70/13 към 195/60/15) стойката на колата се промени и тампоните заминаха.


Николай_
Мнения: 31
Регистриран на: Пет 16 мар 2012 12:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот Николай_ » Нед 12 окт 2014 15:18


И аз да се разпиша
Видях от тук линк към една руска тема, руснакът казва - имам гараж без канал и помощник.
Е, аз без гараж, на двора, без канал, и без помощник. В крайна сметка - сменени тампоните, само дето бяха по-големи от отворите, предвидени за тях.
При мен проблемът беше друг - преди време явно са сменяни тези тампони, обаче - прее.али са болтовете на кантара, зарязали са го, и явно са срязали болта за да го извадят, след което са откачили лапата към купето, и са обърнали самия болт наопаки. Е, ща не ща - и аз разкачих лапата, за да мога да извадя болта.
От тук и проблем - единият от болтовете се скъса, а при тези полеви условия и липса на място - понаместих криво ляво лапата, завих останалите два болта и лека-полека подкарах колата към подемника на един познат.
Решението, към което прибегна той изобщо не ми хареса - без да намести лапата както си е била просто я завари в единия край към купето. А според мен подобно разминаване, пък макар и 2-3 мм не е на хубаво. Въпросът е - какво да правя сега, така ли да го оставям, или...?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот samo_pechka » Пон 13 окт 2014 20:29


:eek кофти решение е да се заваря там , трябвало е да се извади остатъка от болта .


Потребителски аватар
me4ou
Мнения: 259
Регистриран на: Съб 17 апр 2010 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот me4ou » Вто 04 ное 2014 20:16


Колата е голф 3 1.8 моно, отзад яко тропа най-вече в дясно и като ритнеш гумата се клати доста, затова съм се спрял да тампоните, които 100% не са сменяни. В магазините, където пазарувам други части не виждам тампони, някой може ли да каже от къде да ги взема? Спрях се на Феби-билщайн (~20лв/бр), някак си Лемфьордерът не влиза в бюджета (35лв/бр).


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 04 ное 2014 21:05


С кортеко съм аз и вече 5-6 години си карат


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот badov » Пет 24 юли 2015 15:55


Здравейте колеги :biggrin И аз минах през процедурата "Смяна на тампони на моста" с помоща на тази тема :mrgreen
И аз ще дам малко съвети за хората които още не са минавали през този ремонт. Като цяло работата си е силова, няма кой знае каква философия :mrgreen Аз ги сменях на място, без канал, не съм свалял моста, нито кантара, нито съм развивал спирачни тръби (просто условията не позволяваха). Вдигнах колата и от двете страни, като предните гуми бяха подпряни с талпи за да не мърда. Вдигнах само задницата с 2 крокодила и я подпрях на стойки, като оставих и криковете за всеки случай. Започнах от пасажерската страна. Свалих гумата, развих амортисьора и болта на тампона. Тръбичките около моста просто ги изкарах от стойките им. Моите тампони бяха много скъсани, държаха се на конци направо... Пригответе си бормашина, ако няма ток става и с винтоверт. Махате остатъците от гумата на тампона, за да излезе вътрешната му втулка, както са писали колегите преди мен. Зарязвате с ножовка леко самия тампон и после бой с чука. След като изкарате стария тампон, намазвате новия обилно с веро за чинии. Ще приложа снимки, за да видите как набих новите тампони с "подръчни средства" Нямам много снимки, защото бях доста мръсен, а и работих сам :Mr Green Fun По този начин не може да се вкара тампона докрай, донабих го с помоща на дървено трупче и чук. След като набих новия тампон, сложих само болта с гайката, без да стягам. Прехвърляте се от другата страна. Там е по-големия филм заради кантара на спирачките :banghead След като прецаках главите на болтовете на кантара, реших да не го свалям. Извадих болта на обратно. Развих го колкото да започне да мърда и да си набележа място за рязането му. Ако имате флекс, набавете си голям диск, защото място за малък флекс с малък диск няма... Отрязах болта на ръка с ножовка. Понеже при опита да извадя болта на обратно опираше в прага, развих лапата за да дръпна целия мост надолу и да го изкарам. Съответно си бях приготвил нов хубав болт с гайка и шайби. Избиването е по същия начин като от другата страна, набиването е малко по гадно заради малкото място което има. След като набих и втория тампон, сложих новия болт и гайката колкото да седи. Свалих колата на гумите и тогава притегнах. Следвах съветите на колегите за стягането. Не виждам много логика в стягането на пусната кола, защото така или иначе болта минава през тампона, а тампона се движи около болта :screwy
Надявам се да съм бил полезен :beer Просто аз нямах нито канал, нито подемник, нито време за да свалям целия мост и после да се занимавам със спирачките. Използвах момента за да си монтирам новите койлове :mrgreen Лек ден на всички :beer
Прикачени файлове
image.jpeg
Подсигуряване
image(2).jpeg
Стария тампон
image(3).jpeg
Отново стария тампон
image(4).jpeg
Подсигуряване 2
image(5).jpeg
Метода който използвах за набиване. Просто болта е два пъти по дълъг от тампона :)


Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот badov » Пет 24 юли 2015 15:58


Още 3 снимки :beer Успех на всички които трябва да сменят тези тампони :th_up
Прикачени файлове
image(6).jpeg
Стария тампон изваден на две
image(7).jpeg
Стария тампон отново
image(8).jpeg
Новия тампон набит с дългия болт


Потребителски аватар
persiii11
Мнения: 228
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:09
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: AKL 1999
Местоположение: Varna

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот persiii11 » Пет 29 апр 2016 11:37


колеги ако си направя с дълга шпилка при вкарване на тампона дели ще се получи ?


kkiosev
Мнения: 37
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 20:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот kkiosev » Съб 04 юни 2016 22:38


Накрая ако някой знае с каква сила се затягат дългите болтове.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 05 юни 2016 7:52


До скъсване и после четвърт оборот връщаш. :mrgreen
По принцин 10мм болт поема около 10 +1-2кг сила на затягане, ама това е кръчмарска сметка. Зависи от вида на болта и резбата, но в общи линии става и така


alex2701
Мнения: 66
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 23:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот alex2701 » Пет 19 авг 2016 15:31




men79
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: v kolata

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот men79 » Чет 23 фев 2017 9:52


Имам голф 3 1992 година,1.8, 90 к.с., на който трябва да сменя тампоните на задния мост. Искам да си уточня всичко, защото мисля да се опитам да направя смяната без да свалям целия мост и без да се пипа кантара. Имам два крика, ще си взема секач, и една метална стяга като тази https://www.olx.bg/ad/styaga-nova-metal ... 66LLE.html , с която да избутам и после да сложа новия тампон.

Прочетох всички постове тук и искам да попитам дали точно този модел на голф имат кантар, който да пречи при развиване на болта на тампона?
Дали може да стане без да се развиват тръбичките на спирачките, само да се изместят както е писал колега?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сменяване на тампони на заден мост-голф 2

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 25 фев 2017 21:18


Каква мъка те чака на двата крика, представа си нямаш. За първи път дори и в канал, без да свалиш моста е повече от тегава историята



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bayspiro, FEN_NA_TDI и 61 госта