Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Споделете опит за собственоръчно направени подобрения или ремонти на вашият Volkswagen или попитайте как да ги направите сами
Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот vasilb » Нед 13 окт 2013 22:14


noviqk написа:
vasilb написа:Някой да знае как се решава проблемът по т.5 - движи се нагоре-надолу, но назад не помръдва. Става въпрос за пасат В3 с ламаринен люк.

Точно както го е описал колегата - с изолация от кабел.

А къде точно се слага, защото го гледам това нещо и не схващам как се разглобява и къде да се сложи тази гумичка. Трябва ли да се разглобява или както е свален от колата може да се сложи тази гумичка?




Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот icefire » Пон 14 окт 2013 17:19


Нищо не се разглобява. Кобилицата се вижда, просто новата гумичка се нанизва там, където е старата (която се е сплескала)


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот drago_tr » Чет 26 дек 2013 21:29


Колеги...никъде не можах да прочета как се смазват самите жила. Някакви мъхести ми изглеждат...с какво се смазват?


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот vasilb » Съб 28 дек 2013 10:47


Смазват се със смазката, с която си смазваш водачите, за да се намали триенето, да се намали усилието и възможността от счупване на нещо. Като вкараш люка в тавана и зейне дупката пръскаш в релсите - там са и оголените жила.


Потребителски аватар
Никола.Пантелеймонов
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 27 апр 2016 6:44
Автомобил: VW Bora V5 4motion
Двигател: AGZ-1999
Местоположение: Добрич

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот Никола.Пантелеймонов » Чет 26 яну 2017 8:11


Колеги, тия дни след като се стопли малко мисля да си почиствам шибито. Тъй като ми е за първи път мисля, да го почистя механично от прах и засъхнала грес и след това да го смажа. Мисля да го смажа със бяла грес със тефлон и силиконов спрей? Удачна ли е тази комбинация?


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот piron45 » Чет 09 сеп 2021 16:56


Да изтупам малко темата от прахта. Имам много интересен проблем с шибидаха на Fox-а на жената. Шибидаха си работи във всички посоки идеално, обаче докато бяха жегите се отваря сам без да се пипа копчето. Сутрин колата се паркира пред фирмата и след обяд като се дадена контакт и шибидаха се отваря. В повечето случаи нагоре, но понякога и назад. Колата се е напекла здраво и си мисля да не би да има датчик за температура в купето и той да отваря шибидаха. Или пък има проблем в контролния модул.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот dontaskdontsay » Пет 10 сеп 2021 6:01


Подобен проблем съм имал но с ел стъклата на голфа. Зимата в най големия студ се отваряше предно дясно. Но при мен се отваряше даже без ключ. Излизам сутрин и гледам стъклото свалено :mhihi

Мисля че проблема беше в лоша спойка на модула. То последните 2 зими не е имало такива големи студове за да разбера дали съм го оправил или не.

Другото което ми се е случвало (включително и на други колеги от форума) е да се свалят всички ел. стъкла при отключване на колата. Тогава се оказва че акумулатора е пътник.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Диагностика на шибедах на Голф/Пасат

Мнениеот brum » Пет 10 сеп 2021 6:42


piron45 написа:Колата се е напекла здраво и си мисля да не би да има датчик за температура в купето и той да отваря шибидаха.


Много съмнително. Като завали дъжд кой ще го затвори?

piron45 написа:Или пък има проблем в контролния модул.


По-вероятната причина според мен.



Върни се в “Направи си сам!”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта